Jeśli praprzodkiem człowieka jest szympans…? To czemu nie jemy tego co szympans? Mięso nie powinno sie nigdy znaleźć na naszym talerzu.

„Co za brednie! Każdy kto jest świadomy wie jak wygląda przemysł produkcji żywności. Jak można wysunąć tezę, że ludzie powinni jeść tylko warzywa skoro ludzie jedzą mięso od tysięcy lat?

Nie było wtedy masowej produkcji żywności nie było wielkiego przemysłu powiązanego ze służbą zdrowia i edukacji o mięsie jako najlepszym pokarmie. Tak jak wilk, tygrys, lis, czy szczur jedzą mięso tak i ludzie jedzą mięso. 

Ludzie mają kły tak jak drapieżnicy, których głównym pokarmem jest mięso.” – komentarz z youtuba

Ten dość mocny wpis pod jednym z naszych filmów na youtubie zainspirował mnie do napisania paru słów w odpowiedzi na to nurtujące wielu z nas pytanie.

KIM JEST CZŁOWIEK? Miesożercą? Roślinożercą?.., a może troche tego, trochę tego?

Najpierw zastanówmy się nad tym: „… skoro ludzie jedzą mięso od tysięcy lat?”

A co jeśli było jedak inaczej niż myślisz? Czy słyszałeś kiedyś o takiej pozycji i dziejach ludu Hyperborejów opisywanego już przez Homera?

Otóż według dawnych zapisów zebranych i przedstawionych przez Homera w 1888 roku, czytamy o ludach zamieszkujących Polskie tereny słynących ze swej długowieczności.

„Jarstwo i wełniarstwo w dziejach dawnej Słowiańszczyzny” jest to opisany w sposób szczegółowy obraz, w którym to Słowianie – łagodni jak owieczki, nie znali gwałtu ni przemocy, a to wszystko za sprawą diety wegetariańskiej i życia w zgodzie z naturą.

Podobną hipotezę stawiał konserwatywny historyk Antoni Morzycki. Jego zdaniem wstręt do pokarmów odzwierzęcych Słowianie wynieśli ze swojej mitycznej, indyjskiej praojczyzny. Jedzenie mięsa było religijnym tabu, dopiero złe wpływy germańskie uczyniły z nich mięsożerców.

Tutaj jest link do książki Homera – LINK

Kiedyś mój znajomy powiedział do mnie: „Wiesz Mariusz ja Ci wierzę, że w Paryżu stoi wierza Eiffla, ale nie wiem, że tam jest dopóki jej zobaczę…” – myślę, że cos w tym jest! Bo co jeśli w to co dzisiaj wierzymy okazałoby się nieprawdą, to jak bardzo moglibysmy odmienic swoje zycie? Założyliśmy coś co przekazują nam media wcale tego nie weryfikując…

A co jeśli dopiero „wpływy germańskie” sprawiły że zaczeliśmy jeść mięso, które nie było naszym pokarmem praprzodków? A co jeśli wierzymy w to co podaje nam system i chce abyśmy wierzyli!

„Ale też takie pozostałości po drapieżnikach jak kły są niepodważalnym dowodem że człowiek i mięso to połączenie naturalne. Niektórzy twierdzą, że rośliny też czują. Zwierzeta jedzą zwierzeta i to jest normalne. Nienormalne jest produkowanie jedzenia w dzisiejszych czasach i mam namysli także warzywa i owoce. A co maja powiedziec na Syberii gdzie ludzie długo żyja a nie maja warzyw. A eskimosi? A jedzenie owadow?” – komentarz z youtuba

Migracja człowieka z północy Afryki na cały świat mogła zachwiać pewne naturalne zachowania… wobec tego co było naszym pożywieniem czyli owoce.

Nagła konieczność adaptacji w zimnych rejonach Pólnocnej Europy zaczęła wymagać produkowania warzyw… potem przyszedł czas na niewinne zwierzęta, ale kiedy to naprawdę nastapiło?

To może teraz zastanówmy się skąd pochodzimy i jak długo żyje człowiek?

Według wyznawców Darwina – 200 tysięcy lat i nasi krewni to szympans

Według biblii – 6.5 tysięcy lat i w Raju nikt się nie zjadał, nawet zwierzęta jadły rośliny…

 

Załużmy na moment że pochodzimy od szympansów. Szympans je w 97% pokarmy roślinne, głównie owoce, trochę liści i 2-3% owady – głównie takie, które przez przypadek zostały na owocach to skąd te kły?

 

 

 

Otóż jak dobrze prześledzić i porównać 5 podstawowoych grup zwierząt na świecie – człowiek wyraźnie należy do owocożernych. A coś co nam sprytnie przekazano, to nie są kły, tylko nieco inaczej skonstruowane zęby do jedzenia jakiś owoców…?

Jakość zycia człowieka również zależy od tego co je.

A co jeśli to co nam sprytnie przekazuje system, nie jest naszym jedzeniem i nigdy nie powinno być na naszym stole? A co jesli nasze życie i zdrowie mogłoby całkowicie ulec zmianie na lepsze, jesli tylko zaprzestalibysmy tej barbarzyńskiej czynności jaką jest zabijanie innych istot do jedzenia ich martwych ciał?

Czy to wszystko przypadkiem nie zostało nam sprytnie zaprogramowane po to żeby skracać nam życie i aby zarabiac na naszym zdrowiu, lecząc nas bez końca zamiast zatrzymać produkcji i jedzenia mięsa..?

Czy widziałes już film What the health? Dokładnie pokazuje, jak działa system produkcji mięsa i leczenia na chorby, które powstają po jego zjedzeniu.

Naprawdę warto zobaczyc, tak żeby wiedzieć co jest grane – https://youtu.be/KHqoWDlhOvc

To tyle! Tak krótko, ale mam nadzieje warte do przemyślenia 🙂

Najlepszego! Mariusz

odmladzanienasurowo.com

Zobacz Wszystkie Wpisy

3 komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • przenieśmy się jeszcze wcześniej ( wersja dla wierzących) do prapoczątków:
    Księga Rodzaju Rdz.,27-30 I stworzyl Bóg człowieka na obraz swój.Na obraz Boga stworzył go….Potem rzekłBóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydająca nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa,ktorych owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was POKARMEM! Wszyskim zaś dzikim zwierzętom i wszelkiemu ptactwu niebios i wszelkim płazom na ziemi,w których jest tchnienie życia, daję na pokarm wszyskie rośliny.I spojrzał Bóg na wszystko,co uczynił,a było to bardzo dobre…..A więc cofnelismy się do absolutnych korzeni czyli do Edenu, a skoro Bóg tak chciał to pewnie będzie to dobre, popatrz Mariusz jak daleko zaszliśmy? pozdrawiam serdecznie.

  • A Panda? „Jej przynależność do drapieżnych nie ulega wątpliwości, jednak w rzeczywistości odżywia się pędami roślin (głównie bambusa), nie gardzi też rybami i małymi gryzoniami. Zaliczenie pandy do zwierząt drapieżnych spowodowane jest budową jej układu pokarmowego. Jest on zbudowany jak u zwierząt spożywających pokarm mięsny. Z tego powodu panda musi jeść bardzo dużo, nawet do 40 kg dziennie. Spowodowane jest to tym, że panda trawi tylko 25% spożytego pokarmu (gdy na przykład krowy trawią 80% spożytego pokarmu) Przez długi czas była zaliczana do rodziny szopowatych jako odległy krewny pandy małej, jednak badania genetyczne wykazały, że panda wielka jest spokrewniona z niedźwiedziami, od których oddzieliła się we wczesnym rozwoju rodziny niedźwiedziowatych. Jej najbliższym krewnym jest niedźwiedź andyjski.” I tu problem bo szczęka porusza się jak u niedźwiedzi z góry na dół i bardzo śmiesznie wygląda wcinając marchewkę. I musi też zjeść warzyw 40 kg dziennie. Czy to ewolucja? Że nie miała dostępu do mięsa i zaczęła żywić się roślinami? Jak u szympansów, które zaczęły polować i zjadają nawet do kilograma mięsa dziennie (nie mają dostępu do tylu roślin co kiedyś)