top of page

10 sposobów na oczyszczanie

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Bardzo dużo osób zdecydowało się na to, żeby zastosować soki w swoim życiu, zacząć jeść szejki, wprowadzić jak najwięcej zdrowych pokarmów, które są nieprzetworzone termicznie. Po zmianie dotychczasowego odżywiania na zdrowszy, natychmiast pojawiają się tzw. efekty oczyszczania. Jak sobie pomóc, przyspieszyć efekty oczyszczania i wyjść na prostą?

oczyszczaine

Efekty oczyszczania to m.in.:


 • ból głowy,

 • objawy grypowe,

 • wymioty, biegunka,

 • choroba morska,

 • wysypka, zmiany skórne,

 • wypadanie włosów.Przez całe nasze życie gromadzimy w swoim ciele różnego rodzaju toksyny, które oczywiście częściowo na bieżąco cały czas usuwamy za pomocą układu wydalniczego, skóry, układu oddechowego i wszelkich otworów, które znajdują się w naszym ciele.. Natomiast ze względu na to, że coraz więcej toksyn jest w naszym środowisku (w powietrzu, wodzie, pokarmach, lekach, szczepionkach itd.) to ciało w pewnym momencie sobie z nimi nie radzi i odkłada je w tkankach tłuszczowych.


Z tego powodu powstaje otyłość, komórki tłuszczowe się powiększają i pojawia się problem.
W momencie kiedy zmieniasz styl życia - wprowadzasz soki, owoce, warzywa to ciało natychmiast zaczyna proces oczyszczania.


Toksyny są rozpuszczalne w tłuszczach. Aby nasze ciało mogło je wydalić to muszą przedostać się z komórki tłuszczowej do wątroby i zamienić na toksyny, które są rozpuszczalne w wodzie. Powstaje tam dwufazowy proces (tzw. biotransformacja). Pomiędzy pierwszą a drugą fazą może powstać blokada, ponieważ za dużo od razu tych toksyn zaczyna się uwalniać z komórek tłuszczowych i nasza wątroba nie nadąża zamieniać je na toksyny rozpuszczalne w wodzie. Nie nadąża z wypuszczeniem ich do układu wydalniczego lub układ wydalniczy jest zapchany. Powstaje problem, toksyny z powrotem trafiają do organizmu.Jak sobie pomóc?


Przede wszystkim nie powinieneś brać żadnych leków na objawy oczyszczania, ponieważ w ten sposób dostarczysz dodatkową toksynę do swojego ciała, które będzie musiało w przyszłości się również tego pozbyć!10 sposobów na oczyszczanie organizmu:


1. Sok z warzyw kapustnych.


Warzywa kapustne zawierają specjalne związki oczyszczające, które pozwolą na to, aby lekko spowolnić fazę pierwszą, a jednocześnie przyspieszyć fazę drugą.


Warzywa kapustne:


 • jarmuż,

 • kapusta,

 • brokuł,

 • kalafior,

 • brukselka.

sok oczyszczanie

2. Lewatywa lub/i hydrokolonoterapia.


Układ pokarmowy i wydalniczy to jest taka „rura” w Twoim ciele, w której mogą się tworzyć różnego rodzaju zatory przez spożywanie nieodpowiednich pokarmów. Trzeba je oczyścić za pomocą lewatywy lub/i hydrokolonoterapii.


3. Sauna.


Oczyszczamy się również przez skórę (powstają wysypki, zaczerwienienia, zmiany na skórze itp.). Korzystając z sauny 2-3 razy w tygodniu, wspomagasz cały proces oczyszczania.


4. Prysznic naprzemienny.


Prysznic naprzemienny również wspaniale wspiera oczyszczanie organizmu. Polega na polewaniu się najpierw zimną wodą, zaczynając od stóp, idąc do góry, polewanie całego ciała przez ok. 20 sekund, a później polewanie się gorącą wodą, zaczynając od głowy przez 30-60 sekund, naprzemiennie kilka razy. Warto go zastosować.

prysznic


5. Masaż limfatyczny, przeprowadzony przez osobę, która się na tym bardzo dobrze zna.6. Oczyszczanie nosa, zatok, uszu.7. Oczyszczanie z metali ciężkich.


Możesz przeprowadzić kurację z wykorzystaniem EDTA lub kolendry i chlorelli.


8. Oczyszczanie z pasożytów.


Wspaniały na oczyszczanie z pasożytów jest czosnek, pestki z dyni, różne mieszanki ziołowe. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej książce „Surowe Zdrowie”


9. Oczyszczanie wątroby.


Wątroba służy do oczyszczania naszego ciała, ale ona również potrzebuje oczyszczenia, m.in. poprzez spożywanie pokarmów gorzkich.


10. Oczyszczanie przez stopy.Kiedy przejdziesz na surową dietę, zastosujesz posty, zmienisz nawyki żywieniowe to Twoje ciało będzie się pozbywać wszystkich nagromadzonych toksyn. Zastosuj sposoby na oczyszczanie organizmu, a bardzo szybko pozbędziesz się uciążliwych objawów.


Potraktuj swoje ciało jak mechanizm, który potrzebuje być prawidłowo odżywiony, ale też trzeba go wspomóc oczyszczaniem.


Oczyszczanie to jest bardzo solidny fundament Odmładzania Na Surowo.


 

9365 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page