top of page

3 najlepsze ćwiczenia aby poprawić zły wzrok!

Zaktualizowano: 18 lut 2021


ćwiczenia na wzrok

Większość z nas kiedy traci wzrok, idzie do okulisty i dostaje tzw. okulary korekcyjne. Tylko tak się dziwnie składa, że to nie są żadne okulary korekcyjne, ponieważ nic nie korygują. Tak naprawdę uzależniają nasze oczy od tego, żeby je nosić. Skąd to wiemy? Wiemy to z własnej autopsji. Nasz syn miał zeza i bardzo słaby wzrok.

Chcielibyśmy podzielić się z Tobą informacjami, które pomogą Ci poprawić Twój wzrok, pozwolą Ci czuć się coraz lepiej i widzieć świat, taki jaki powinniśmy widzieć.


Kiedy szukałem informacji na temat budowy oka zauważyłem, że często nie jest uwzględniony najważniejszy element. Nie wiem czy to przypadek? 


W tym artykule pragnę zwrócić uwagę na mięsień rzęskowy, od którego wiele zależy. 


Przede wszystkim, żeby zrozumieć jak działa nasze oko, wystarczy poznać parę elementów. Niektórzy studiują 6 lat, żeby poznać nasze oko - mam nadzieję, że ten artykuł pozwoli Ci zrozumieć jak ono działa i nie będziesz potrzebował na to aż tyle czasu. 


Nasze oko składa się m.in. z rogówki i tęczówki. Na mięśniu rzęskowym mamy zawieszoną soczewkę. Skurcz lub rozluźnienie tego mięśnia, decyduje o ustawieniu soczewki, czyli pod jakim kątem pada światło i czy możesz widzieć blisko czy daleko. Cała filozofia działania oka. 


Dzięki temu, że mięsień rzęskowy jest zrelaksowany, soczewka tak się ustawia, że możesz widzieć daleko. Dzięki temu, że on się skurczył - możesz widzieć z bliska.


Gdzie się pojawia problem?


Problem pojawia się w tym, w jaki sposób dzisiaj żyjemy. Większość z nas przez cały dzień jest wpatrzona w telefon i przegląda Facebook'a. Większość młodzieży, dzieci nie wysadza swojego nosa spoza komórki, komputera. Dobrze, jeżeli jest to spoza książki. Natomiast też czytaj ją fragmentami, po to żeby nie siedzieć cały dzień nad książką.


ćwiczenia wzrokowe

I co się dzieje?


Nasze oko cały czas ma mięsień rzęskowy ściśnięty i skurczony. To jest mięsień, tak jak każdy inny w Twoim ciele (tak jak biceps czy serce) i potrzebuje się ruszać, a niestety nie rusza się. Dlatego jest wykrzywiony, soczewka nie pozwala nam czytać z bliska, ponieważ ten mięsień jest niewypracowany. 


Co możesz zrobić?


Poćwicz mięśnie rzęskowe


Możesz zrobić 3 bardzo proste rzeczy, żeby wypracować ten mięsień.


1. Stań na palcach i opadnij na pięty 60 razy każdego dnia.


2. Wyjdź na spacer i popatrz w chmury - daleko


Kiedy ostatni raz patrzyłeś w chmury? Kiedy ostatni raz patrzyłeś na latające ptaki? Kiedy ostatni raz patrzyłeś na drzewa w oddali? Ćwicz wzrok, popatrz daleko i blisko, po to żeby mięsień cały czas pracował i nie był skurczony.


3. Ćwiczenia oczu zaraz po wstaniu (ćwiczenia Bytesa)


Bytes to pierwszy człowiek, który nam pomógł. On wpadł na pomysł, że są mięśnie rzęskowe i trzeba je ćwiczyć. Dzięki niemu wielu ludzi zdjęło okulary lub nie popsuło swojego wzroku. Dzisiaj Ty masz okazję z tego skorzystać.


oko

Ćwiczenia oczu Bytesa:


Leżąc w łóżku (najlepiej po środku pokoju, po  to żeby taka sama odległość była do prawej i lewej strony ściany dla lepszych rezultatów):


  • Patrz w górę i do przodu 10. Pomrugaj, żeby zrelaksować oczy.

  • Patrz w lewo i w prawo 10 razy. Pomrugaj.

  • Zrób koło oczami w prawą stronę 10 razy. Pomrugaj.

  • Zrób koło w lewą stronę 10 razy. Pomrugaj.

  • Palec od nosa i kręcimy koło w górę 10 razy. Pomrugaj.

  • Palec od nosa i kręcimy koło w dół 10 razy. Pomrugaj.

  • Potrzyj ręce aż się nagrzeją i połóż na otwarte oczy - w ten sposób trzymamy do 30 sekund. 


Mam nadzieję, że te ćwiczenia pomogą Ci poprawić mięsień rzęskowy.


Zapytaj swojego lekarza, dlaczego Ci o tym nie powiedział do tej pory, tylko zbadał Ci wzrok i założył okulary.

26 024 wyświetlenia15 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

15 Comments


Dziękuje, poszukam

Like

poszukaj na Google : Tatiana Gebrael jest ona brazylijską lekarką która leczy każdą wadę wzroku NATURALNIE !!! tylko ćwiczeniami , robi filmiki w językach braz., port.,hiszp. i angielskim . życzę ci dużo wolnego czasu na ćwiczenia, powrotu do Wzroku jak Orzeł i do rozpowszechniania tych wiadomości WSZYSTKIM !!!

Like

Dzięki za info, znam angielski

Like

Michale umiesz j.angielski albo j.hiszpański albo j.portugalski albo j.brazylijski ?

Like

okulary noś tak jak zawsze tylko trochę mniej

Like
bottom of page