top of page

5 najczęściej zadawanych pytań o Owoce

Dziś odpowiem na 5 najczęściej zadawanych pytań o Owoce, które są dla nas pokarmem numer jeden, ponieważ bardzo szybko się przyswajają i odżywiają nasze ciało!

Czy można jeść owoce przed snem?


Absolutnie tak. Jest to jedyny pokarm, który możemy jeść przed snem dlatego, że owoce bardzo szybko zaczynają się wchłaniać do naszego organizmu. Istnieje taki mit w Polsce, że nie powinniśmy jeść owoców przed snem. Jest to totalna nieprawda! Przed snem, nie powinniśmy jeść pokarmów, które są ciężkostrawne, ugotowane, upieczone, ponieważ one bardzo mocno obciążają nasze ciało i nie pozwalają mu odpocząć. Natomiast, jeśli zjesz przed snem kilka jabłek to one bardzo szybko się wchłoną i przejdą przez układ pokarmowy, a Ty będziesz mógł spać spokojnie. Jeżeli już musisz zjeść przed snem to owoce będą odpowiednim wyborem.Czy fruktoza z owoców nam nie szkodzi?


Szkodzi nam fruktoza zawarta w syropie kukurydzianym i innych produktach przetworzonych termicznie, natomiast z owoców absolutnie nie! Nie można przedawkować fruktozy z owoców, jedząc je w całości czy wyciskając z nich świeże soki w wyciskarce wolnoobrotowej. Fruktozę można przedawkować, pijąc sok ze sklepu.

Czy trzeba dodawać oleje do soków owocowych?


Absolutnie nie! Natura wszystko już dla nas przygotowała. Owoce, które mają dużo witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K), zawierają już w sobie niezbędne oleje i tłuszcze. Nie musimy nic do nich dodawać.Czy owoce mają witaminę D?


Pewne związki w niektórych owocach zawierają czynniki, które mogą wytworzyć witaminę D. Do takich owoców należą:

  • pomarańcze

  • arbuz - w jego skórce znajduje się do 95% wartości, dlatego potrzebujemy wyciskać arbuza w całości.


Czy można przedawkować owoce?


Absolutnie nie! Owoce to najlepszy pokarm na świecie. Duża ilość witamin z owoców totalnie nam nie szkodzi. Nasze ciało wykorzysta tyle ile potrzebuje, a resztę po prostu wydali.


Potrzebujemy wypić soki jak najszybciej, najlepiej zaraz po wyciśnięciu, żeby nie straciły cennych wartości. Witaminy są bardzo ulotne i np. wyciskając sok z pomarańczy, w 5 minut po wyciśnięciu, do 50% witaminy C już można utracić. Niektórzy naukowcy twierdzą, że w takim soku pomarańczowym, po godzinie nie znajdziemy już witaminy C.


Zatem w soku pomarańczowym ze sklepu, nie dość, że jest bardzo dużo skoncentrowanego cukru to dodatkowo nie ma w nim naturalnej witaminy C! Jest to zwykły napój słodzony o smaku pomarańczowym.

Pijmy soki owocowe po to, żeby przede wszystkim dostarczyć sobie witamin i energii. Zachęcam do jedzenia owoców sezonowo. Jak już będą truskawki, jedzmy dużo truskawek. Jak będą czereśnie, jedzmy dużo czereśni. Nie słuchajcie, że są jakieś pestycydy. Jeśli one są to i tak jedząc warzywa i owoce, dużo mniej się zanieczyszczamy, niż zjadając przetworzone mięso czy inne pokarmy, które są dla nas trujące.


 

9043 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page