top of page

5 powodów, dla których może być Ci zimno w stopy, ręce i nie tylko!

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Poznaj 5 powodów, dla których może być Ci zimno w stopy, ręce i nie tylko, niezależnie od pory roku i dowiedz się w jaki sposób możesz je wyeliminować.

zimno w stopy, ręce

1. Słabo pracująca tarczyca.


Tarczyca jest odpowiedzialna za prędkość metabolizmu w ciele, czyli to w jakim tempie przetwarzamy jedzenie. W momencie, kiedy metabolizm jest coraz wolniejszy, wtedy jest nam coraz zimniej.


Zwróć uwagę na to, że dość dużo problemów z tarczycą dotyczy kobiet, ponieważ jest ona bardzo mocno powiązana z estrogenami.


Ciąża

Problemy z tarczycą mogą się pojawić np. w okresie ciąży lub tuż po niej, ponieważ wtedy estrogeny bardzo mocno idą w górę.


W jaki sposób możesz się ustrzec? Zrezygnuj z pokarmów gotowanych i przetworzonych, które spowalniają metabolizm. Wprowadź jak najszybciej, mnóstwo świeżo wyciskanych soków warzywnych, owocowych, sałatek, owoców, warzyw. Potrzebujesz dużo paliwa, które nie będzie spowalniało metabolizmu.


Tabletki antykoncepcyjne

Hormonalne tabletki antykoncepcyjne zawierają mnóstwo estrogenów, które dodatkowo obciążają tarczycę. Nie mówi nam się o tym i nie łączy tych dwóch rzeczy, a one funkcjonują razem. W momencie, kiedy wyeliminujesz tabletki antykoncepcyjne, ten problem zniknie, ponieważ nie będziesz dostarczać sobie estrogenów.


Tabletki hormonalne

Kobiety spożywają bardzo dużo hormonów przez co tarczyca się wyłącza i przestaje funkcjonować tak jak trzeba.

problem zimna

Mleko od innych zwierząt

Krowa jest zmuszana do tego, żeby zachodzić cały czas w ciążę, aby ciągle dawać mleko. Już w trzecim miesiącu po urodzeniu cielaka jest na nowo zapładniana i wtedy wytwarza bardzo dużo estrogenów żeńskich, które dostają się do mleka. Picie mleka z estrogenami prowadzi do spowolnienia tarczycy i ciągłego uczucia zimna.


Wątroba i woreczek żółciowy

Wątroba i woreczek żółciowy współpracują razem z tarczycą, zamieniając T4 na T3. Niestety często wycina nam się woreczek żółciowy, mówiąc, że nie jest nam do niczego potrzebny! Jak nie ma woreczka żółciowego, tarczyca przestaje funkcjonować poprawnie.


Problem pojawia się również, kiedy wątroba jest zanieczyszczona, zatruta, toksyczna. Trzeba ją oczyścić! W książce „Surowe Zdrowie” znajdziesz mnóstwo informacji, w jaki sposób możesz oczyścić wątrobę.


Wystarczy, że wyeliminujesz tabletki antykoncepcyjne, hormonalne, mleko innych zwierząt, wyczyścisz swoją wątrobę, zadbasz o swój woreczek żółciowy i prawdopodobnie problem z tarczycą w Twoim życiu zniknie.2. Hipoglikemia czyli niski poziom cukru we krwi.


Następny problem z uczuciem zimna jest związany z hipoglikemią, która może się objawiać np. tym, że trzęsą Ci się ręce, kiedy jesteś głodny. Bardzo często z hipoglikemią pojawia się insulinooporoność, czyli trzustka produkuje bardzo dużo insuliny, nie ma komunikacji pomiędzy trzustką, a komórkami, insuliny jest za dużo i pojawia się problem.


W jaki sposób możesz wyeliminować hipoglikemię ze swojego ciała?


  • Zastosuj czasową głodówkę - zacznij spożywać swoje posiłki tylko przez 6-7 godzin w ciągu doby, a 16-18 godzin nic nie jedz, a wtedy poziom cukru się wyrówna.

  • Odstaw pokarmy, które mogą wywoływać hipoglikemię, czyli przede wszystkim pokarmy mięsne, mleczne i gotowane.


3. Niski poziom żelaza - również odpowiada za to, że jest nam zimno.


Kobiety bardzo często mają problem z niskim poziomem żelaza, ponieważ pozbywają się go podczas silnych menstruacji. Ale ten problem dotyczy również mężczyzn.


Jakie jest rozwiązanie? Wystarczy, że zaczniesz zakwaszać swój żołądek, ponieważ żelazo wchłania się przez żołądek.


W momencie, kiedy jest za wysokie pH w żołądku, kiedy spożywasz bardzo dużo gotowanych pokarmów, pijesz sodę oczyszczoną, spożywasz wodę alkaliczną, przestajesz wchłaniać żelazo i pojawia się anemia. Żelazo wchłania się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jest bardzo kwaśne środowisko (między 1 a 3 pH) - tak samo jak wszystkie inne witaminy i minerały. Ważne jest picie pół szklanki wody z jedną łyżką stołową octu jabłkowego niepasteryzowany, 15 minut przed każdym posiłkiem.4. Niski poziom witaminy B1 i B12.


Jest mnóstwo informacji straszących nas, że jako witarianie czy weganie powinniśmy spożywać mięso dla witaminy B12. Okazuje się jednak, że witaminy B12 może brakować również mięsożercom.


Poziom B12 czy B1 obniżamy:


  • spożywając za dużo alkoholu,

  • spożywając za dużo cukru,

  • gdy pojawia się za dużo stresu w naszym życiu,

  • przy anoreksji, bulimii,

  • stosując suplementy - my jesteśmy przeciwnikami suplementacji, ponieważ witamina B potrzebuje być wchłaniana do naszego ciała jako kompleks. Kiedy suplementujemy tylko jedną witaminę B np. B12 to poziom innych witamin z grupy B w naszym ciele się obniża. Najlepszy kompleks przychodzi z natury.

słaby organizm

5. Mało/słaba flora bakteryjna.


Możesz odczuwać zimno również, kiedy Twoja flora bakteryjna jest głodna. To nie jest związane z tym, że potrzebujesz jakiś probiotyków - potrzebujesz nakarmić swoją florę bakteryjną i doprowadzić do tego, aby balans pomiędzy grzybami i bakteriami był zachowany. W naszym ciele powinno być 5 porcji bakterii i 1 porcja grzybów candida, a zazwyczaj jest na odwrót.


W momencie kiedy wprowadzisz lewatywy do swojego życia i dodatkowo odżywisz florę bakteryjną, chociażby na początku jedząc kwaśne rzeczy - kapustę, ogórki, pijąc ocet jabłkowy - Twoja flora bakteryjna będzie mogła funkcjonować poprawnie.


Dlaczego potrzebujesz oczyścić swoje ciało z toksyn przez lewatywę?

Ponieważ jelita zakleją się pokarmem niestrawionym. Tam pojawia się mnóstwo złogów kałowych i to trzeba wypłukać.


Twoją florę bakteryjną niszczą również antybiotyki. Tak są ukierunkowane, że kiedy trafiają do jelita, niestety mordują florę bakteryjną i zabijają życie w Tobie.
Jeżeli masz problem z zimnem, zobacz, czy któryś z powodów nie dotyczy właśnie Ciebie i spróbuj je wyeliminować, a na pewno poczujesz różnicę.


 

8768 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


To mój problem.Mam hasimoto narazie hormony w normie ale najgorsze to problemy z jelitami.Pewnie tu jest problem.

Like
bottom of page