top of page

5 sposobów na stłuszczoną wątrobę

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Stłuszczenie wątroby, czy to alkoholowe czy niealkoholowe - ma swoje przyczyny.


Istnieją również bardzo proste, długotrwałe sposoby wyjścia z tego.


Pragnę dzisiaj je umówić razem z Tobą. Być może Ci to pomoże. Pomogło to na pewno mojej mamie, która miała tzw. niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Pomagając jej, nauczyliśmy się jak to działa i dzisiaj chciałbym się z Tobą tym podzielić.

ból wątroby

Wątroba to nr 1 wewnętrzny organ ciała!


Naukowcy znają ponad 500 funkcji wątroby, 30 takich nieodzownych do naszego życia. Natomiast taką najważniejszą, na której warto się skupić jest oczyszczanie. W momencie, kiedy nasza wątroba nie funkcjonuje poprawnie, nie oczyszczamy swojego organizmu.Nazywamy to stłuszczoną wątrobą.


Jak sama nazwa wskazuje, pojawia się tam tkanka tłuszczowa, która nie powinna się tam znajdować. Taka tkanka tłuszczowa rośnie przez lata, nie nabywa się jej w ciągu jednej doby.


W momencie kiedy mamy stłuszczoną wątrobę i nic nie zmieniamy w swoim życiu, nie zmieniamy sposobu jedzenia, nie wprowadzamy żadnych systemów oczyszczających i wspomagających wątrobę - pojawią się większe problemy, ponieważ cały czas są tam zapalenia. Kiedy powstaje zapalenie to nasze ciało ciągle chce je “zagasić”.


Kiedy nie zwracamy uwagi na to i nie zadbamy o wątrobę - dochodzi do marskości, tzw. martwej tkanki wątroby. Bardzo często takiej wątroby nie da się już uratować. Dochodzi do przeszczepów, które też stanowią problem, ponieważ nasze ciało nie chce mieć obcych komórek w ciele.


Zadbajmy o to zanim do tego dojdzie!Wątroba przestaje działać, tracisz główną funkcję oczyszczania swojego organizmu! Dlatego na początku, bardzo ważne jest to, co przestaniemy robić i co wprowadzimy do naszego życia po to, żeby wątroba na nowo zaczęła funkcjonować poprawnie.1. Obniżmy insulinę.


Na pierwszym miejscu będzie obniżanie insuliny. Mnóstwo filmów jest na ten temat na naszym kanale na YouTube. Zachęcam Ciebie do obejrzenia.


Podwyższona insulina powoduje to, że buduje nam się tkanka tłuszczowa.


Dlaczego podnosi nam się insulina? Dlatego, że spożywamy za dużo cukru!


Alkoholowe i niealkoholowe stłuszczenie wątroby jest związane z cukrem!Potrzebujesz zrezygnować z takich produktów jak:


  • Syrop glukozowo-fruktozowy, który powstaje przede wszystkim z kukurydzy (oczywiście GMO) i jest to najgorszy składnik pokarmu, jaki został wymyślony przez człowieka. Dodawany jest do naszego jedzenia jako ukryty słodzik. Jest we wszystkim co jest przetworzone w sklepach. Zabójca dla naszej wątroby!

  • Chleb, makaron, pizza, ciastka - wszelkie pokarmy, które powstają z przetworzonej mąki. One bardzo szybko zamieniają się na glukozę w naszym organizmie. Nadmiar glukozy w naszej krwi, będzie powodował to, że będziemy mieli za wysoki cukier. Jak będzie za dużo cukru to wtedy ten cukier będzie musiał być zamieniony na tłuszcz. To nie jest tak, że tylko osoby otyłe mają problem ze stłuszczoną wątrobą - to jest mit. Tak naprawdę, osoby szczupłe też mogą mieć taki problem, dlatego że myślą sobie, że nie tyją i mogę jeść wszystko. A tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje wewnątrz organizmu.

  • Ziemniaki.

  • Alkohol.


2. Wprowadzamy glutation.


Jest to składnik pokarmowy, który jest nam potrzebny do wspomożenia wątroby w oczyszczaniu, produkcji różnych enzymów itd.


Bardzo potrzebny jest również do tego, żeby produkować żółć - jeden z głównych składników, które wątroba wprowadza do układu pokarmowego. Kiedy nie mamy wystarczająco żółci to pojawia się problem z wchłanianiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E, K. Mamy problemy z trawieniem i przesuwaniem pokarmu przez jelita, bo żółć jest nam potrzebna do tego, żeby jelito mogło się łatwo prześlizgnąć przez naszą kiszkę. W ten sposób działa nasze ciało. Potrzebujemy tego glutationu.

glutation

3. Wprowadzamy cholinę.


Cholina to jedna z witamin z grupy B - witamina B4. Bardzo potrzebny składnik w naszym organizmie, który dba o dobrą kondycję naszej wątroby.

cholina

4. Warzywa - każdy pokarm z dużą ilością warzyw.


Nasza mama nie ma już stłuszczonej wątroby, ponieważ wprowadziła do swojej diety mnóstwo warzyw, a zrezygnowała z makaronów, ryżu, ziemniaków czy chleba.


Jeśli jesteś osobą, której ciężko jest pożegnać się z mięsem - najważniejsze jest to, abyś wprowadził jak najwięcej warzyw do swoich posiłków! Zacznij od tego. Upewnij się tylko, że nie łączysz mięsa z węglowodanami. Może kiedyś uda Ci się całkiem zrezygnować z mięsa.5. Sok na oczyszczanie wątroby.

sok z buraka na wątrobę

To są bardzo proste rzeczy. Mam nadzieję, że uda Ci się je zastosować.


Pomogły mojej mamie i pomogą wielu osobom, które się na to zdecydują.Pamiętaj, że odtłuszczanie wątroby, może potrwać nawet ze 3 lata. Natomiast warto w każdym momencie zacząć to robić, ponieważ jeśli nie będziesz mieć wątroby lub Twoja wątroba nie będzie pracować poprawnie to mimo wszystko, nie uda Ci się długo żyć, bo nie będziesz miał zapewnionych podstawowych funkcji oczyszczania organizmu, zamiany białek czy wielu innych.


 

16 567 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page