top of page

5 warzyw z największą ilością potasu!

Zaktualizowano: 17 lut 2021


burak w ziemi

Potas jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w naprawdę wielu rzeczach, jest to elektrolit, który jest niesamowicie ważny. Potrzebujemy 4700 mg potasu dziennie, a jeśli jesteś osobą która się dużo stresuje to potrzebujesz nawet 6000 mg dziennie!


Gdzie jest najwięcej potasu (zawartość w jednym kubku warzyw)?


potas w warzywach

Objawy niedoboru potasu w organizmie:


  • Nadciśnienie - najważniejszy objaw, przy nadciśnieniu najczęściej dostajesz tabletki moczopędne, które jeszcze bardziej obniżają poziomy potasu.


  • Skurcze mięśni.


  • Łaknienie cukru - cały czas jesteś głodny. Piszecie do nas pytania, co zrobić jak po godzinie jest się głodnym? Wprowadzić do swojej diety więcej potasu! Dodatkowo trzeba dodać więcej tłuszczy do jedzenia, czyli np. awokado lub namoczone orzechy. Dodajesz je do swoich pokarmów i wtedy dłużej nie odczuwasz głodu.


  • Zatwardzenia, wzdęcia.


  • Wysoki poziom insuliny - insulina idzie do góry, a potas w dół. Insulina jest tak silnym enzymem, że wyciąga ten potas z naszego ciała i go usuwa. Poza tym insulina i potas tworzą cząsteczki cukru, który jest dla nas magazynowany na później.


  • Osłabione mięśnie.


  • Nieprawidłowe bicie serca - potas, tak samo jak magnez to pierwiastki poprawiające funkcjonowanie naszych mięśni, a serce to jest mięsień. Kiedy Twoje serce nierówno bije, jest jakiś problem, arytmia to wszystko jest związane z niedoborem potasu.


  • Bezsenność.


  • Rozdrażnienie, stres - jeśli jesteś osobą, która nie potrafi przetrwać chwili bez stresu i denerwowania się to też masz za mało potasu, a stres dodatkowo usuwa nam ten potas.


awokado w dłoniach

Pragnę Ciebie zachęcić do tego, żebyś jak najczęściej wprowadzał warzywa, aby uzupełniać sobie braki tych wszystkich mikroelementów, które są niezbędne do naszego życia. To nie jest tak, że możesz sobie zrobić magazyn, zjeść 30 tys. mg potasu i następnego dnia nie jeść warzyw. Mam na myśli warzywa surowe, w formie soku, szejka lub sałatek. Potrzebujemy od 7 do 10 takich kubków sałatek dziennie po to, żeby żyć, funkcjonować i czuć się świetnie, czego Wam naprawdę serdecznie życzę.


 

17 084 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page