top of page
 • ONS

6 produktów (dla dzieci), których unikaj za wszelką cenę‼

Nowy rok szkolny tuż za rogiem… Z pewnością wiele rodziców będzie się zastanawiać, co przygotować dla swojego dziecka na drugie śniadanie do szkoły.


Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z wami 6 produktami, których powinniśmy unikać za wszelką cenę! Są to produkty, które tylko udają zdrowe, a tak naprawdę bardzo nam szkodzą. Nie wkładaj ich dziecku do śniadaniówki!

1. Sok pasteryzowany ze sklepu

Być może będziesz zaskoczony, bo powszechnie wiadomo, że soki to zdrowy wybór dla dziecka. Niestety soki pasteryzowane sprzedawane w sklepach nie mają żadnych wartości odżywczych! To trucizna dla naszych dzieci.

Uwaga! Taki sok ze sklepu ma tyle samo cukru co COLA!


Bardzo dużo dzieci będzie miało przez to nadpobudliwość, choroby zębów, czy cukrzycę.


2. KOMERCYJNE produkty mleczne

 • IGF-1

W mleku znajduje się hormon rBST, który ma pobudzić krowę do produkcji bardzo dużej ilości mleka i wyprodukowania hormonu IGF-1.


IGF-1, który zażyjesz z mleka, jest szkodliwy. Unikaj tego!

 • Hormony wzrostu

Hormony wzrostu, które są dodawane do mleka, powodują, że dzieci za szybko rosną, pęka im skóra, powstają rozstępy.

 • GMO

Na pewno krowy komercyjne karmione są pokarmami GMO, bo to są najtańsze produkty.


Jeśli chcesz uniknąć GMO, to po prostu unikaj mleka.

 • Laktoza, kazeina

To są składniki mleka, które nasze ciało po prostu nie trawi.


Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko miało anginę, zapalenie górnych dróg oddechowych, zatoki, katar, AZS, trądzik, astmę itd. – unikaj mleka w jakiejkolwiek jego formie.


3. KOMERCYJNE mięso z azotanami

Do komercyjnego mięsa dodawane są rakotwórcze związki, które mają zabezpieczyć je przed psuciem: E249, E250, E251, E252. Unikaj ich za wszelką cenę!


Firmy produkujące wędliny, peklowane mięso, parówki, kiełbasy, niestety nie zastanawiają się nad tym co do tych produktów dodają. Dla nich jest tylko ważne, żeby to stało długo na półce.


4. Izolaty białka sojowego

Coś, co wybiera bardzo dużo osób, decydujących się na weganizm.

Izolaty białka sojowego to wyizolowane białko z nasiona soi, które jest bardzo dobrym i tanim źródłem składników pokarmowym. Dodaje się je do szejków na odchudzanie, szejków dla sportowców, jak również tworzy się różne pokarmy dla wegan.


Jednak nie są to naturalne pokarmy…

 • GMO

Bardzo często są to pokarmy, które powstały w procesie GMO.

 • Powodują irytację wątroby

 • Soja musi być fermentowana!

Soja jest zdrowym nasionkiem zawierającym naprawdę bardzo dużo składników odżywczych pokarmowych, natomiast musi być fermentowana (sos fermentowany, NATO, MISO czy tofu). W ten sposób pozbywamy się związków antyodżywczych, których soja ma bardzo dużo.


5. Gotowe pokarmy do mikrofali

Coś, co jest łatwe, szybkie, proste w przygotowaniu. Są to najtańsze składniki + mikrofala.


Kiedy wrzucasz taki produkt do mikrofalówki, działasz na niego promieniami – powstaje trucizna! Bomba, która tyka w Twoim organizmie, żeby wybuchnąć…

6. Syrop glukozowo-fruktozowy

Syrop glukozowo-fruktozowy blokuje leptynę, która mówi do naszego mózgu: „najadłeś się”. Stąd pojawiają się problemy z otyłością, czy cukrzycą.


Dodatkowo syrop glukozowo-fruktozowy jest produkowany z kukurydzy hodowanej GMO. Dostarczasz do swojego organizmu te wszystkie związki toksyczne, które atakują Twoją wątrobę, trzustkę, czy powodują cukrzycę.


Syrop glukozowo-fruktozowy to najgorszy pokarm, jaki mógł człowiek wprowadzić do swojego życia!


Jest tani, słodki, uzależnia…


Dodaje się go do wielu produktów, m.in. do:

 • jogurtów,

 • chleba,

 • mrożonych pokarmów,

 • płatków śniadaniowych,

 • owoców w puszce,

 • napoi gazowanych,

 • sosów pomidorowych,

 • sosów sałatkowych.

Trudno dzisiaj o zdrową, pełnowartościową żywność. A to ona w wysokim stopniu wpływa na zdrowie Twoje i Twojego dziecka.


Potrzebujemy przebudzenia i powrotu do natury.


Potrzebujemy poszukać produktów, które są dla nas zdrowe w naturze.


Jabłko jest zdrowe w formie, w jakiej nam daje natura.


Człowiek potrzebuje wrócić do tego i zrozumieć, że jak zje jabłko to, nawet jeśli tam jest fruktoza, to ta fruktoza w połączeniu z błonnikiem nie wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Poza tym to jabłko zawiera aż 5 tys. składników odżywczych!

Natomiast, kiedy zaczynamy izolować z tego jabłka składniki odżywcze, zamieniać na różnego rodzaju serwatki, pasty, pasteryzujemy, pakujemy w opakowania, żeby to stało kilka miesięcy na półce, to robimy bombę zegarową, która w pewnym momencie wybuchnie w naszym organizmie.


A chcielibyśmy, żeby nasze dzieci miały zdrowe organizmy i żeby nauczyły się zdrowych rzeczy.


Dlatego napisaliśmy książkę „Na Surowo”, w której pokazaliśmy wam zdrowe, surowe potrawy. W tej książce zwróciliśmy głównie uwagę na to, żeby dać dzieciom fajne zamienniki słodyczy. Poza tym znajdziecie w niej mnóstwo potraw, które możecie robić dzieciom do szkoły na drugie śniadanie.


Dla Twojego dziecka napisaliśmy również książkę „Wierszykowo na Surowo”, żeby zechciało sięgnąć po warzywa i owoce i zrozumiało, że słodycz i dobro, które dostaje w surowych warzywach i owocach, spowoduje, że będzie zdrowe i będzie się czuło świetnie.


Zajrzyj do naszego sklepu z książkami: https://avocadoeggs.com/collections/all

Po co ma Twoje dziecko chorować?

Unikaj tych 6 pokarmów, które niszczą zdrowie naszych dzieci.

Ratujmy ludzkie życia. Zaczynajmy od młodych dzieci, aby nabywały dobrych nawyków żywieniowych.15 140 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page