top of page

6 prostych sposobów, jak pozbyć się zapaleń

Najważniejszym elementem jest rozpoznanie powodów zapalenia. Działanie tylko na objaw nigdy nie załatwi problemu. Jakie to moga byc powody i jak sobie z nimi poradzić?


1. ALERGIE POKARMOWE


Przetestuj, jaki pokarm powoduje u Ciebie alergie. Zobacz czy np. po wypiciu mleka, zjedzeniu pieczywa czy cytrusów masz podrażnienia. Następnie odstaw pokarmy, które je powodują.


Jakie pokarmy najczęściej powodują zapalenia?


  • Produkty ze zbóż

  • Nabiał


Alergie to sygnał od naszego ciała, że mamy zatoksycznioną wątrobę. Potrzebujesz oczyścić wątrobę, aby dużo lepiej radziła sobie z wyrzucaniem toksyn z organizmu.


Zobacz filmik:2. HORMONY

  • Kortyzol

Kortyzol (hormon produkowany przez nadnercza) jest jednocześnie hormonem zapalającym, ale też likwidującym zapalenia. Jak kortyzol jest słaby (gdy np. przez dłuższy okres czasu byliśmy w stresie) to nie będzie działał prawidłowo i będą powstawać różnego rodzaju zapalenia, których nie będziemy mogli zlikwidować.


Zadbaj o swoje nadnercza, ab zaczęły na nowo produkować kortyzol!


Zobacz jak to zrobić:

  • Insulina

Hormon prozapalny, jak również antyzapalny. W momencie kiedy doprowadzamy do insulinooporności czy cukrzycy, rozchwiana insulina nie może „gasić pożarów” i mamy problem.


Kiedy zadbasz o obniżenie insuliny, duża część ze stanów zapalnych zniknie! Potrzebujesz zlikwidować cukry - wszelkie słodycze,napoje wysokosłodzone, węglowodany, wprowadzić czasową głodówkę i dużo więcej warzyw.


3. PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY


Bóle całej prawej strony i fibromialgia są bólami referencyjnymi z pęcherzyka żółciowego (nawet jeśli już go nie masz).


Możesz pomóc sobie akupresurą, która jest niezwykle skuteczna i bardzo często działa natychmiast!
4. STARE I NOWE WYPADKI


Jeżeli miałeś jakiś wypadek, zwichnięcie, coś się dzieje z Twoim nadgarstkiem, łokciem, kolanem itd. to przemasuj drugą stronę swojego ciała!5. ZWAPNIENIA


Przy zapaleniach pomoże również odstawienie wszelkich suplementów z wapniem, które powodują zwapniania w organizmie.


Aby pozbyć się zwapnień, warto również wprowadzić:


  • Soki z warzyw kapustnych, które dostarczą nam witaminę K  • Ocet jabłkowy niepasteryzowany (1 łyżka octu jabłkowego na pół szklanki wody, 15 minut przed każdym posiłkiem)
6. SOK ANANASOWO-GREJPFRUTOWY


Najlepszy sok na bolące stawy, urazy, zapalenia to sok ananasowo-grejpfrutowy!

Zobacz filmik:


Sok pijemy na czczo. Grejpfruta obieramy tylko z zewnętrznej skórki, zostawiając białą, w której jest bardzo dużo, potrzebnych nam bioflawonoidów. Ananasa nie obieramy, tylko bardzo dokładnie myjemy szczoteczką.
Wypróbuj te 6 prostych sposobów, a pozbędziesz się zapaleń!


 

9840 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 commentaires


Jesteście wspaniali, że przekazujące takie naturalne sposoby przywracające zdrowie. Niech Bóg ma Was w opiece i Was dalej prowadzi oraz przygotowuje serca Waszych słuchaczy do przyjęcia Prawdy♥️♥️

J'aime

Witam,bardzo dziękuję za tak ważne dla mnie informacje. Jestem dopiero z Wami od września i wiem na sto procent że to czego się dowiedziałam skutkuje. Dziękuję z całego serca🥰😘

J'aime
bottom of page