top of page

Aaaa! Dlaczego mnie boli i nie mogę się ruszać?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Powodem problemów ruchowych może być blokada w układzie nerwowym. Sposobem na poradzenie sobie z bólem jest znalezienie odbicia lustrzanego naszego bólu. Kolejnym ważnym elementem jest wchłanialność wapnia, który jest niezbędny w procesie odbudowy kości, jednak jego wchłanialność w dużej mierze zależy od zakwaszenia żołądka.


Niezbędnymi elementami są również krzem oraz komplet witaminy C.


Jak je dostarczyć? Jak pomóc sobie z bólem lub blokadą stawów?

brak krzemu

1. Szukamy odbicia lustrzanego bólu.


Na przykład jeśli boli Cię biceps to szukasz jego odbicia lustrzanego. W tym przypadku potrzebujesz rozmasować sobie triceps.


Nie wszystkie mięśnie tak działają, ale jest bardzo dużo takich podobieństw.2. Szukamy organów, które mogą wywoływać ból.


Jeśli boli Cię w plecach, centralnie pomiędzy łopatkami to ból znajduje się z przodu na klatce piersiowej (okolice mostka). Uciskaj ten punkt przez 30 sekund do 2 minut.


Jeśli boli Cię prawa strona ciała (np. bark, kark, łopatka, łokieć, nadgarstek, kciuk, palce) - problem z wątrobą i pęcherzykiem żółciowym. Uciskaj pęcherzyk żółciowy (pod żebrami z prawej strony) przez 30 sekund do 2 minut i zobaczysz, że prawdopodobnie pozbędziesz się bólu.


Lewa strona - tutaj najczęściej jest problem z trzustką (w 90%). Trzustka znajduje się po lewej stronie pod żebrami, nieco niżej niż pęcherzyk żółciowy. Trzustkę najlepiej znaleźć w pozycji leżącej - połóż się, połóż rękę płasko na swoim brzuchu po lewej stronie i wciśnij w tym miejscu gdzie znajduje się trzustka. Czasami może nie pomóc od razu i może Cię boleć przez kilka dni. Dlatego wykonuj to uciskanie codziennie.

Trzustka i woreczek żółciowy pracują razem, więc przy okazji zachęcam Cię do tego, żeby zrobić również akupresurę pęcherzyka żółciowego. Wykonuj akupresurę przez 7 dni, 2 razy dziennie.


W 10% ból lewej strony może być spowodowany problemami z sercem. Koło łokcia znajduje się meridian serca. Uciskaj ten punkt i zobacz czy uda Ci się pozbyć bólu.


Jeśli boli Cię centralnie w plecach lub nieco niżej to najczęściej są nerki i kamienie nerkowe. Polecam cudowny sok z cytryny i jabłka, który pomoże Ci wypłukać kamienie z nerek, a także z innych miejsc lub inne złogi kwasu moczowego. Pomocny jest również przy halluksach i problemach ze stawami.

soki na kamienie

Dolna część pleców, w krzyżu - u kobiet najczęściej jest to problem z jajnikami. Tutaj akupresura fajnie działa między pępkiem a pęcherzem. Naciśnij i zobacz czy tam Cię boli. Jak pojawi się ból to trzymaj, aż zejdzie - do 2 minut. Uciskaj tak codziennie i w ten sposób pozbędziesz się bólu w plecach.

U mężczyzn jest to problem przewodu między nerkami a pęcherzem, w którym może znajdować się kamień, który właśnie tamtędy przechodzi.3. Najczęściej jest to blokada w układzie nerwowym.


Na przykład kiedy się przewrócisz i skręcisz kolano to ono ma prawo boleć Cię do 7 dni. Jeśli boli Cię dłużej (np. 2 lata) to znaczy, że masz problem w udzie, ale drugiej nogi. Jest to problem w układzie nerwowym, ponieważ nie przechodzi tamtędy energia.4. Zakwaszenie żołądka.


Większość z nas po 40 roku życia, ma bardzo słabe zakwaszenie żołądka i nie jest w stanie wchłaniać minerałów - głównie wapnia, który jest bardzo potrzebny przy wszelkich problemach ruchowych. Potrzebujemy zakwasić żołądek octem jabłkowym.


Wapń potrzebuje bardzo kwaśnego żołądka, żeby się wchłaniać i trafiać we właściwe miejsce. W przypadku gdy wapń trafi w niewłaściwe miejsce, np. do stawów, pojawia się tzw. zwapnienie stawów.

zakwaszenie

5. Kompleks witaminy C.


Krzyczy się do nas, że powinniśmy zażywać witaminę C, ale sprzedaje nam się tylko kwas askorbinowy, który powstaje z dwóch składników - mączki kukurydzianej (która prawdopodobnie jest wytworem GMO), jak również kwasu siarkowego. Ani jeden ani drugi składnik nie zawiera witaminy C w sobie.


Kwas askorbinowy może na chwilę zadziałać dlatego, że jest kwasem. Ale będzie to działanie tylko doraźne.


Nasz organizm tak naprawdę potrzebuje witaminę C w kompleksie, żeby nie popaść w problemy.


W kompleksie witaminy C znajduje się:

  • witamina P,

  • witamina J,

  • witamina K,

  • miedź.

Kwas askorbinowy jest otoczką tej całej witaminy C, której potrzebujemy.


Witaminę C dostarczamy sobie poprzez jedzenie warzyw i owoców, wyciskanie z nich soków. To jest jedyny sposób!6. Krzem.


Krzem jest niezbędnym pierwiastkiem. Aby go dostarczyć, będziesz potrzebował zakwaszonego żołądka, jak również pokarmów roślinnych o dużej zawartości krzemu. Krzem jest potrzebnym pierwiastkiem do budowania kolagenu.7. Zlikwidowanie zapaleń poprzez czasową głodówkę i warzywa.


Bardzo często bóle powstają ze względu na to, że powstaje zapalenie. Trzeba się go pozbyć.


Zapalenie powstaje najczęściej z powodu wysokiego cukru. Spożywamy cukier, węglowodany w postaci mąki pieczone, które bardzo szybko zamieniają się w naszym organizmie na glukozę i powstaje cukrzyca.

Wszelkie napoje gazowane to też jest zabójstwo dla naszego ciała.


Czasowa głodówka pomoże Ci w zatrzymaniu procesów zapalnych.

Ważne jest również spożywanie dużo większej ilości warzyw. Sok warzywny zadziała jak strażak, „zaleje” zapalenia i usunie je z Twojego organizmu.8. Zero sterydów.


Sterydy nie leczą, tylko pozbywają się bólu na pewien okres czasu, a problem w naszym organizmie nadal istnieje.

Zachęcam Cię do tego, aby spróbować naturalnych sposobów na pozbycie się problemów z bólem w naszym organizmie.


 

4483 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page