top of page

Co... Kapusta, głowa pusta!? Czy jednak ratunek dla osób z nadżerkami i wrzodami!?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Kapusta jest bardzo cennym pokarmem dla osób, które mają jakiekolwiek problemy z układem pokarmowym - nadżerkami, wrzodami.

kapusta

Czy pamiętacie wiersz Jana Brzechwy "Na straganie"?


„Niech rozsądzi nas kapusta!”

„Co, kapusta?! Głowa pusta?!”


Przez całe życie myślałem, że od kapusty będzie głowa pusta. Jednak to nie prawda!


Kapusta to bardzo wartościowe warzywo. Jeśli jesteś osobą, która ma problemy z nadżerkami, zespołem jelita wrażliwego, zespołem Leśniowskiego-Crohna lub w ogóle masz jakiekolwiek problemy z funkcjonowaniem Twoich jelit to kapusta okaże się tutaj tym najważniejszym elementem, którego być może brakuje w Twoim życiu!Trzy sposoby na kapustę


1. Świeżo wyciskany sok z kapusty


Dr Garnett Cheney, który jako pierwszy odkrył właściwości w kapusty, w latach 60-tych leczył sokiem z kapusty swoich pacjentów w więzieniu. Miał ponad 60 pacjentów, którzy mieli olbrzymie problemy z układem pokarmowym, żołądkiem, nadżerkami. Postanowił, że będzie podawał im codziennie, świeżo wyciskany sok z kapusty. W przeciągu 30 dni tych 60 pacjentów wyzdrowiało, pozbyło się wszelkich problemów związanych z układem pokarmowym. Ale co podkreśla właśnie dr Garnett Cheney, że ten sok musi być wypity na świeżo, w przeciągu 5 minut od wyciśnięcia, aby nie ulotniły się bardzo wartościowe witaminy.

sok z kapusty

Zatem jeżeli masz dolegliwości związane z układem pokarmowym, potrzebujesz jakiejkolwiek wyciskarki, która wyciśnie Ci sok z kapusty. Nie wszystkim będzie to smakować. Aby poprawić smak, do soku możesz dodać marchewki (pół na pół z kapustą) i w ten sposób otrzymasz wspaniały, pyszny drink.


Wypij szklankę soku z kapusty razem z marchewką 3 razy dziennie, a Twoje ciało Ci za to podziękuje.2. Kapusta kiszona.


Kapusta kiszona wspaniale karmi naszą florę bakteryjną, która potrzebuje jeść. Jeśli flora bakteryjna jest w odpowiednich ilościach to nasz układ pokarmowy funkcjonuje poprawnie. Zatem spożywaj kapustę kiszoną, ale nie kwaszoną! To jest bardzo ważne, ponieważ kwaszenie odbywa się poprzez zalewanie kapusty takim zwykłym octem, żeby to szybko kisło, a to wcale nie ma szybko kisnąć! Najlepiej zrobić kapustę kiszoną samemu, albo znaleźć sprawdzone miejsce, gdzie będziesz mógł ją kupić.3. Sałatka coleslaw


Jest to sałatka składająca się głównie z kapusty. Znajduje się tam również marchewka, cebula, koperek. Tak naprawdę możesz dodać do niej to na co masz akurat ochotę. Przygotuj do tego surowy majonez z nerkowców i masz wspaniały, wartościowy posiłek. Kapustę możesz dodawać tak naprawdę do jakichkolwiek sałatek, zamiast sałaty.

kapusta pokrojona

Kapusta to nie jest wcale głowa pusta!

To jest jeden z najlepszych medycznych cudów na świecie.


Ma bardzo dużo l-glutaminy, wytwarza kwas mlekowy, jest źródłem cennych składników mineralnych.


Mam nadzieję, że Polacy będą spożywać coraz więcej warzyw kapustnych, które mają wspaniałe właściwości antynowotworowe.


Nie trzeba wcale chodzić po lekarzach, nie trzeba brać leków, które są tylko po to, żeby przedłużać nasze choroby. Leki nie są skonstruowane po to, żeby nas wyleczyć, ponieważ przemysł farmaceutyczny bez tych leków by umarł.


Pacjent wyleczony to już nie klient.


Spożywajcie kapustę w trzech postaciach!


 


9876 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Hallo Mariusz, mam zerwane ścięgno barku i co najlepiej jeść czy pić. Lekarze chcą operować ale ja wierzę w Ciebie, że mi napiszesz co robić by uchronić się od operacji. Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź Teresa 😍

Like
bottom of page