top of page

Czy chleb jest zdrowszy od słodyczy?

Wiele osób spożywa chleb w swojej codziennej diecie, żyjąc w przekonaniu, że nie jest on szkodliwy dla organizmu. Pozbywamy się słodyczy z diety, lecz zostawiamy pieczywo. Jak się okazuje, nasze ciało traktuje tak samo chleb jak i słodycze!


Oba produkty mają bardzo wysoki indeks glikemiczny i dostarczają mnóstwa węglowodanów, co może doprowadzić do cukrzycy oraz zapaleń układu krążenia!


Co to jest chleb?


Chleb to klejąca substancja białkowa z dodatkami, tj.:


  • sztuczne multiwitaminy,

  • szklanka cukru,

  • konserwanty.


Powstaje z tego jakaś masa, którą spożywamy na co dzień i wydaje nam się, że jedliśmy to od zawsze.Co najbardziej szkodzi i na co?


1. Węglowodany – bardzo szkodliwe dla naszego organizmu, ponieważ mają wysoki indeks i ładunek glikemiczny. Może to spowodować cukrzycę i zapalenia układu krążenia.


2. Gluten – białko zboża. Wiele osób mówi, że jest uczulonych na gluten. Co się okazuje, wszyscy jesteśmy uczuleni na gluten! Niektórzy z nas mają większe objawy, inni mniejsze. Gluten wywołuje przede wszystkim celiakię, chorobę Leśniowskiego-Crohna, wszystkie problemy z układem pokarmowym. Gluten jest białkiem, które niszczy nasz układ pokarmowy, ale nie tylko. Może niszczyć też np. stawy.


3. Podnosi LDL – podnosi się produkcja cholesterolu w naszym ciele po to, żeby ugasić zapalenia.Więcej na ten temat znajdziesz w filmiku:
1. Kwas fitynowy – chleb zawiera bardzo dużo kwasu fitynowego, który może utrudniać przyswajanie żelaza, cynku, magnezu i wielu innych ważnych elementów z naszego pokarmu.


2. Akrylomid – substancja rakotwórcza, która powstaje podczas pieczenia lub prażenia ziaren.


3. Niszczy kwas żołądkowy.Czy nasze ciało rozumie, że chleb jest czymś innym niż słodycze?


Nie!


Według indeksu i ładunku glikemicznego chleb jest traktowany tak samo jak słodycze. Często mówimy do dzieci, żeby nie jadły słodyczy, bo to źle na nie wpływa, a sami spożywamy szkodliwy dla nas chleb.Co jeść zamiast chleba?


1. Jedzenie żywe, nieprzetworzone, nie z kartonika.


2. Warzywa, które fajnie służą jako podkład do kanapek. Wypróbuj kanapek np. z liści sałaty, ogórka, marchewki, cukinii.


3. Chlebki suszone. Przepisy znajdziesz na naszej stronie internetowej https://www.odmladzanienasurowo.com/chlebki, na naszym kanale na YouTubie oraz w naszych książkach.Chleb nie jest zdrowym pokarmem. Jeżeli wypiekasz lub kupujesz chleb z mąki, która została przemielona w młynie, to wiedz, że nie ma tam żadnych wartości odżywczych. Nawet jeżeli one tam były, to już dawno wyparowały. Spożywasz martwą, klejącą substancję białkową, która jest produkowana po to, żeby zapchać nam żołądki.


A co Ty na to, aby zacząć spożywać dużo więcej pokarmów, które są żywe, zdrowe, nie z opakowania, bez pieczenia, bez smażenia, bez gotowania?


 


5844 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page