top of page

Czy ocet jabłkowy wypali Twój żołądek?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Wiele osób myśli, że jak będzie piło ocet jabłkowy to wypali sobie dziury w żołądku. Jest to błędne myślenie.


Nagraliśmy kilka filmów na temat octu jabłkowego, na naszym kanale na YouTube, opisaliśmy go również w naszej książce "Surowe zdrowie". Jednak cały czas pojawiają się pytania typu - mam wrzody żołądka, mam zgagę - jakie soki mam pić? Co mam robić? Jak piję ocet jabłkowy to piecze mnie w żołądku, co wtedy robić? Często mówicie, że nie możecie pić octu jabłkowego, ze względu na nadkwaśność żołądka. W tym wpisie, chciałbym rozwiać Wasze wątpliwości.


jak pić ocet

Po co ten ocet?


1. Wyleczy zgagę, refluks, kwasowość w ustach.


Nadkwaśność żołądka tak naprawdę nie istnieje. Jest to objaw niedomykania się zaworu, który jest nad żołądkiem co powoduje, że cofa nam się kwas żołądkowy z układu pokarmowego do buzi. Dzieje się tak dlatego, że nasz kwas żołądkowy, nie jest wystarczająco kwaśny. Nie mamy wystarczająco zakwaszonego żołądka, poprzez jedzenie pokarmów, które podnoszą pH w żołądku, przez co nie pracuje on poprawnie. Czasami wystarczy pić ocet przez 3-4 tygodnie, żeby pozbyć się zgagi czy refluksu. Niektórzy przez 20 lat mieli takie objawy, które po zastosowaniu octu jabłkowego - minęły.


2. Naprawi przyswajalność witamin, minerałów.


Większość witamin i minerałów, wymaga kwaśnego żołądka. Jak nie będziesz miał kwaśnego żołądka, to nie uruchomi się np. żółć, którą wprowadza wątroba, poprzez pęcherzyk żółciowy do układu pokarmowego, żeby przyswajać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Jak nie będzie zakwaszonego żołądka, nie uruchomi się również trzustka.


ocet jabłkowy zalety

3. Doprowadzi do trawienia białek.


Ocet jabłkowy pomoże Ci w trawieniu białek. Musi się to rozpocząć w żołądku, gdzie powinno być naprawdę kwaśno.


4. Pomoże w "infekcjach" górnych dróg oddechowych.


"Infekcje" czyli oczyszczanie organizmu. Jeśli np. cieknie Ci bardzo mocno z nosa, wystarczy, że wypijesz przez cały dzień 3 szklanki wody z 2 łyżkami octu jabłkowego. W ten sposób pozbędziesz się kataru.


Dlaczego piecze?


bóle żołądka

  1. Wrzody.

  2. Nieżyt żołądka.

  3. Zapalenia.

  4. Za duże stężenie octu jabłkowego.


Niektórzy piją ocet jabłkowy z butelki, a tak naprawdę chodzi o to, żeby na pół szklanki wody wlać łyżkę stołową octu jabłkowego. Nie pijemy octu bezpośrednio, musimy go rozcieńczać w wodzie.


Co najpierw?


  1. Wylecz.


Jeśli zapiecze Cię, po wypiciu octu jabłkowego to może być oznaka, że masz wrzody lub za wysokie pH żołądka. Wtedy warto najpierw wyleczyć ten problem. Nie należy pić octu jabłkowego na samym początku.


Wrzody, nieżyt żołądka, zapalenia można wyleczyć sokiem z kapusty. Świeżo wyciśnięty sok z kapusty, leczy wszelkie problemy z wrzodami i nieżytami żołądka. Zacznijmy więc najpierw od tego.


sok z kapusty

Bardzo fajne właściwości ma również chlorofil. Jeśli masz dostęp do trawy pszenicznej czy jęczmiennej to też warto wyciskać sok, bo taki sok też będzie Ci pomagał.


  1. Odstaw:


  • Leki na zgagę


Mogą dać wstępną ulgę, bo podniosą jeszcze bardziej pH w żołądku, które powinno być między 1 a 3. Jak wypijesz leki na zgagę to pojawi się problem, ponieważ Twój żołądek będzie później ciężko uratować. Jak on cały czas będzie miał bardzo wysokie pH, nie będzie Ci się odbijało kwaśnym, ale będzie miał problem z tymi wszystkimi rzeczami, które wymieniłem wcześniej. Przyswajalność witamin i minerałów będzie bardzo niska, będziesz niedożywiony, jak będziesz podnosić pH w żołądku. Zachęcam Cię bardzo mocno do tego, żeby przestać leczyć żołądek, tymi wszystkimi lekami na zgagę.


  • Picie sody


  • Wodę alkaliczną


Również będzie zwiększać pH w Twoim żołądku. Będziesz miał ulgę na chwilę, ponieważ ta woda nie leczy Ci zgagi, tylko podniesie pH i jak będzie Ci się odbijać to nie będziesz już tego czuć. Będziesz myślał, że to Cię leczy, a tak nie będzie.


.


Mam nadzieję, że Ci to pomoże, żebyś postanowił jak najszybciej wprowadzić taką prostą zasadę - 15 minut przed każdym posiłkiem, pół szklanki wody, jedna łyżka stołowa octu.


sok jabłkowy i ocet z jabłek

Na efekty zdrowotne, najprawdopodobniej będzie potrzeba czasu. Ja ocet piję już 7 lat i nie mam żadnych problemów z trawieniem. Nie wiem ile Ty będziesz potrzebował czasu, ale może to się stać taką przyjemnością życia i codziennym rytuałem. Może to być coś takiego, co robisz zawsze.


Mam nadzieję, że poprawi Ci to funkcjonowanie Twojego układu pokarmowego.


Pamiętaj, w żołądku musi być naprawdę kwaśno!


Zachęcam się do picia octu jabłkowego.


Mam nadzieję, że się tym podzielisz.


Życzę Ci zdrowia!


 

42 021 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page