top of page

Czy znasz najlepszy sposób na oczyszczanie wątroby przez cały rok?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Wątroba to organ numer jeden w naszym organizmie, jeśli chodzi o oczyszczanie. Jest to organ, przez który przechodzą toksyny, które dostają się do naszego organizmu. Wątroba musi wziąć udział w filtrowaniu tego wszystkiego. Wiele osób myśli, że to nerki filtrują krew, a tak naprawdę zajmuje się tym również wątroba. Wtedy ta przefiltrowana krew, może być dostarczona dalej do Twoich komórek.

wątroba

Ale wątroba nie zajmuje się tylko oczyszczaniem. Pomaga również przyswajać składniki odżywcze - wszystkie mikro i makroelementy.


Uwaga!

Wątroba pomaga nam utylizować białka, czyli kiedy spożywamy aminokwasy wątroba przetwarza te aminokwasy na białka, które są nam potrzebne.


Wątroba pomaga również w produkowaniu cholesterolu. Wiele osób boi się cholesterolu, ponieważ powstał mit cholesterolowy, ale tak naprawdę jest on nam potrzebny. To składnik w naszym organizmie, produkowany między innymi właśnie przez wątrobę, który jest potrzebny dla naszego organizmu, żeby produkować chociażby hormony. Jeśli nie będziesz mieć cholesterolu to nie będziesz mieć testosteronu w dobrej ilości, hormonów tarczycy, hormonów estrogenowych, które pozwalają Twojemu organizmowi funkcjonować.


Dlatego wątroba jest bardzo ważna. Jest tak naprawdę największym organem wewnętrznym w naszym ciele. Niektóre zapiski twierdzą nawet, że wątroba wykonuje aż do 500 różnych funkcji w naszym organizmie (przynajmniej tych znanych).Wątroba sama w sobie, również potrzebuje oczyszczania!Oczyszczamy wątrobę przede wszystkim poprzez spożywanie pokarmów gorzkich - mniszek lekarski, grejpfrut, bazylia i różne gorzkie zioła, które będą pobudzały wątrobę do produkowania żółci.


Gorzkie zioła to jednak nie wszystko. Istnieje też super tani i pożyteczny sposób oczyszczania naszej wątroby - jest nim spożywanie ostropestu plamistego.

oset

Ostropest plamisty można wykorzystać przez cały rok do tego, żeby pomagać swojej wątrobie. Ta roślina zawiera specjalne związki - sylimarynę, które pomagają oczyszczać naszą wątrobę. Jest znany od tysięcy lat jako naprawdę niesamowita roślina. Właśnie przez to, że jest gorzki i zawiera sylimarynę może oczyszczać naszą wątrobę.


Co robi sylimaryna?


  • Przede wszystkim obniża zapalenia. Wiele chorób w naszym organizmie powstaje w miejscach zapaleń. Tam gdzie są zapalenia, tam powstaje choroba.


  • Pomaga "kontrolować" cukrzycę. My nie jesteśmy do końca zwolennikami "kontrolowania" cukrzycy, ponieważ mamy sposoby na to, jak się pozbyć cukrzycy. Jeśli masz insulinooporność, wystarczy że obejrzysz nasze filmiki na ten temat.


  • Obniża ryzyko nowotworów. Coś bardzo ważnego dlatego, że wątroba bardzo dużo funkcji wykonuje, również tych ochraniających nasz organizm przed nowotworami.


  • Zabezpiecza wątrobę, żeby toksyny, które wątroba wybierze z krwi, nie odkładały się w jej błonach komórkowych.


  • W 2013 r. zostało przeprowadzone badanie, które udowodniło, że zażywanie ostropestu w większych ilościach - ok. 200 mg dziennie, odbudowywało wątrobę. Wątroba szybciej się regenerowała i dodatkowo pomagało to regenerować inne organy. Nasze organy w organizmie są wszystkie razem połączone. To nie jest tak, że jak wątroba jest chora to inne organy są zdrowe. Większość organów jest w podobnym stanie. Wątroba albo trzustka może jako pierwsza dać Ci sygnał, że jest coś nie tak, ale tak naprawdę wiele elementów w organizmie może pracować niepoprawnie.Jaki ostropest plamisty możemy sobie zakupić?


Przede wszystkim w postaci nasion, które są łatwo dostępne i tanie (kilogram nasion można kupić na Internecie za ok. 10 zł). Można z nich wycisnąć olej albo można je sproszkować i dodawać do naszych pokarmów.

herbata z ostu

Zauważono, że ostropest plamisty w połączeniu ze świeżo wyciśniętym sokiem z buraka i jabłka, wykazuje jeszcze silniejsze działanie sylimaryny i jest jeszcze bardziej wartościowy dla naszej wątroby. Warto spróbować!


Roślina znana i używana od tysięcy lat. Wiele osób wie o właściwościach ostropestu plamistego.


Teraz czas na Ciebie!


Skorzystaj z tego super taniego sposobu oczyszczania swojej wątroby.


Możesz go stosować przez cały rok, nie musisz robić jakiś specjalistycznych oczyszczeń itd. bo możesz cały czas dbać o swoją wątrobę do końca życia. Niech ostropest plamisty stanie się takim elementem Twojego życia, który masz ze sobą cały czas.


W jaki sposób najlepiej sobie dostarczyć?


Najlepszym sposobem będzie zmielenie nasion, używając do tego młynka lub szybkiego blendera. Sproszkowane nasiona, będziesz mógł łatwo dodawać do swoich potraw, soków, szejków.

nasiona ostu

Równie dobrym sposobem będzie wyciskanie oleju z tych nasion. Chcielibyśmy Cię zachęcić do tego, żebyś zaczął sobie sam wyciskać olej w domu.


Czy można kupić olej w sklepie i też będzie wartościowy?


Nie badałem tego aż tak dokładnie i do końca nie wiem, czy to będzie aż tak wartościowe jak wyciśnięty olej samemu w domu. Jednak jeśli nie masz możliwości zakupu maszyny czy nie masz młynka, nie chcesz mielić nasion to w ostateczności możesz sobie taki olej kupić w sklepie.


Można również zaparzyć sobie herbatę z ostropestu plamistego, jednak przez parzenie, będzie w niej dużo mniej wartości aktywnych.Ciekawostka!


Nazwa oryginalna, gatunkowa ostropestu plamistego to jest silybum marianum. Legenda głosi, że kiedyś wierzono, że podczas karmienia piersią, kropla mleka Matki Boskiej, upadła na liść ostropestu i stąd roślina ma te charakterystyczne białe plamy. Przez wiele lat w to wierzono i uważano ostropest plamisty za roślinę niemal świętą.


Także mam nadzieję, że stanie się przynajmniej używaną w Twoim domu, niekoniecznie świętą.


Dla Twojej wątroby i całego organizmu będzie to idealny sposób na oczyszczanie.


 


14 133 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Super wiadomości zastosuję ostropest plamisty

Like
bottom of page