top of page

Dlaczego nie kupujemy tych pięciu produktów?

Zaktualizowano: 18 lut 2021

Pragnę się z Tobą podzielić informacjami, jakich pięć grup produktów nie kupujemy i dzięki temu czujemy się coraz lepiej. 


1. GLUTEN

pieczywo

Na pierwszym miejscu - glutenczyli mąka, która jest używana do setek produktów w naszych sklepach. Pod wpływem temperatury gluten zamienia się w złośliwy element, który powoduje wiele nieciekawych rzeczy w naszym organizmie. Fachowcy twierdzą, że gluten powoduje dziury czyli tzw. cieknące jelita, przez które wypływa białko (przez to mamy alergie i inne problemy ze zdrowiem). Jest dla nas naprawdę szkodliwy.

 

2. NABIAŁ I JAJKA

mleko

Na miejscu drugim - nabiał jajka.  W naszej rodzinie piło się mleko, jadło się zupy mleczne, spożywało się kefiry, sery. Nie mieliśmy zielonego pojęcia, że te pokarmy zaflegmiają, powodują anginę ropną czy mogą powodować różnego rodzaju problemy z trawieniem. Trafiliśmy kiedyś przez przypadek do lekarza, który pomógł w 3 miesiące wyleczyć naszego syna z bardzo poważnych problemów z migdałami, wzrokiem i polipami w nosie. Powiedział wprost: Potrzebujecie odstawić mleko. Wtedy była to dla nas szokująca informacja, bo to był mały chłopiec, który potrzebował się rozwijać. Mieliśmy obawy o to skąd weźmie wapń. Okazało się, że wapń cudownie można sobie dostarczyć z roślin zielonych. Odstawiliśmy mleko i skończyły się anginy, infekcje i wszelkiego rodzaju zapalenia. 


Na miejscu drugim znajdują się również jajka. Nie zjadamy jajek z różnych powodów. Przede wszystkim nie chcemy mieć podwyższonego cholesterolu, który w jajkach jest bardzo wysoki. Lepszy jest ten cholesterol, który wytwarza nasz organizm sam. Nie chcemy mieć także problemów z przyswajaniem różnych elementów (takich jak biotyna), z zatkaniem tętnic czy z salmonellą.

 

3. ZWIERZĘTA

świnka

Na miejscu trzecim oczywiście - zwierzęta. W 2012 r. przestaliśmy jeść zwierzęta i jesteśmy z tego bardzo dumni. Wcześniej myśleliśmy, że mięso jest nam potrzebne, żebyśmy mieli siłę. Wszystkie powody, które nam wmawiano, że potrzebujemy jeść mięso, przestały mieć znaczenie po obejrzeniu filmu "Ziemianie". Być może ten film też Cię przekona do tego, w jaki sposób zwierzęta są maltretowane, żeby trafić na nasz stół. A wcale to nie jest potrzebne, bo te zwierzęta żywią się najczęściej roślinami. Wystarczy, że zaczniemy jeść rośliny i w ten sposób będziemy sobie dostarczać te elementy, które nam się wciska, że musimy pobierać z mięsa.

 

4. NAPOJE

puszki

Na czwartym miejscu to czego nie kupujemy to - różnego rodzaju napoje. Jest to zazwyczaj woda z cukrem. Napoje te są również załadowane solą, która jest wsypana, po to żeby chciało nam się pić. Nie rozumieliśmy kiedyś tego, dlaczego nie jesteśmy w stanie ugasić pragnienia pijąc takie napoje. My pijemy soki świeżo wyciskane w domu i to są jedyne napoje, które pijemy.

 

5. ALKOHOL I PAPIEROSY

używki

Na miejscu piątym - alkohol papierosy. Papierosów nie palimy już bardzo długo. Paliliśmy jak byliśmy młodzi i nie wiedzieliśmy jak to wpływa na nasz organizm. Przestałem palić papierosy jak miałem 21 lat. Dzisiaj sobie tłumaczę to tak, że dorosłem do tego, żeby przestać palić. Papierosy to jest trucizna, która zabija nasz organizm. Naprawdę, będę zachęcał wszystkich do tego, żeby przemyśleli sprawę palenia, po to żeby zrezygnować z tego i nie zatruwać siebie. 


No i oczywiście alkoholczyli zguba ludzkości. Alkohol, który przede wszystkim ma mnóstwo cukru, czyli będzie powodował problemy związane z insuliną, cukrzycą, wątrobą. Alkohol niszczy naszą wątrobę, zabija bezpowrotnie komórki wątroby. Tak samo komórki mózgu. Picie alkoholu jest dla nas nie zdrowe.


Nie kupuję alkoholu, nie kupuję papierosów i Ciebie też do tego zachęcam.


Mam nadzieję, że ten artykuł przedstawiający 5 grup pokarmów, których nie kupujemy, będzie dla Ciebie inspiracją i też przestaniesz je kupować.


Po co się mamy zatruwać?


Po co mamy skracać  sobie życie?


Lepiej żyć zdrowo i szczęśliwie.  

Zaobacz film na ten temat...10 800 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page