top of page

Dlaczego umieramy przykuci do łóżka i jak możesz pomóc swoim najbliższym i ocalić ich życie?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, po co tak naprawdę ćwiczymy? Dlaczego nasze ciało jest skonstruowane w taki sposób, żeby się ruszać? Chciałbym dzisiaj opowiedzieć o jednym z najważniejszych układów w Twoim ciele – układzie limfatycznym i dlaczego osoby przykute do łóżka umierają. Jak możemy im pomóc?Twoje ciało składa się z co najmniej dwóch układów. Jednym z nich jest układ krwionośny z sercem jako pompą, który po prostu pompuje krew do każdej części Twojego ciała, aby dostarczyć składniki odżywcze, tlen, wodę.


Drugim ważnym układem jest układ limfatyczny, odpowiedzialny za usuwanie toksyn z organizmu. Układ ten jest czterokrotnie większy od układu krwionośnego, ale nie zawiera pompki w postaci serca – działa tylko dzięki ruchowi. Kiedy ruszamy się, pobudzamy układ limfatyczny do działania!


Układ limfatyczny składa się z małych rurek, w których płynie limfa. W tych rurkach znajdują się jednokierunkowe zawory, dzięki którym płyn limfatyczny przepływa tylko w jednym kierunku – nie cofa się do organizmu. Jeśli układ limfatyczny pobierze toksyny z Twojego ciała, zabiera je do siebie i trzyma w środku. Układ limfatyczny działa dzięki pompkom – gruczołom, które pobudzamy, poruszając ręką, nogą czy żuchwą. Największe z nich znajdują się w okolicach pachwin.Dlaczego chora osoba, która leży w szpitalu, często po chemioterapii, na lekach, leży przykuta do łóżka i nie rusza się? Dlaczego umiera w swoich toksynach?


Czy zdajesz sobie sprawę, że toksyny pobrane z komórek do układu limfatycznego nie są usuwane i gromadzą się w organizmie? Choroby, które nas zabijają, wynikają z dwóch przyczyn – niedożywienia i zatrucia organizmu toksynami!


Dlatego, jeśli chcesz pomóc swoim najbliższym i ocalić ich życie, zachęcamy bardzo do ruchu – na miarę swoich możliwości!


Osoby chore, które leżą w łóżku, mogą wykonywać proste ćwiczenia, takie jak unoszenie nóg, rąk czy krążenie stopami, aby pobudzić układ limfatyczny i pomóc organizmowi usuwać toksyny. Taki ruch pomoże im wyzdrowieć i cieszyć się życiem. Przekaż tę informację wszystkim, którzy tego potrzebują i pomóż swoim najbliższym.426 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page