top of page

Dna Moczanowa. Artretyzm, Podagra - przyczyny, objawy, co zrobić?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Bardzo często pytacie nas o dne moczanową, artretyzm, podagrę (różne nazwy są stosowane). Wydawało nam się, że nie dotyka to aż tak dużej grupy w społeczeństwie, jednak okazuje się, że te pytania cały czas padają. Dzisiaj przekażę informacje, które udało nam się zgromadzić przez lata i troszeczkę mitów obalić, które niestety w Polsce nie pozwalają wam wyzdrowieć.

bóle stawów

Informacje, które przekazujemy nie mają za zadanie Was leczyć. Mają za zadanie, wskazać Wam drogę, jaką my byśmy wybrali, żeby pozbyć się takich objawów. W Polsce głównie twierdzi się, że jest to choroba dziedziczona. Totalna bzdura! Nie ma czegoś takiego jak dziedziczenie tej choroby, wpływ na nią ma to jaki styl życia prowadzimy.


Jakie są przyczyny dny moczanowej?


1. Puryny - kwas moczowy


Puryny to rozpad jedzenia, który powstaje w naszym ciele. Głównie są to nieprzetworzone białka, których nadmiar - wątroba i nerki nie są w stanie przetworzyć. Powstaje kwas moczowy, który zamienia się na kryształki i najpierw atakuje nam stawy, a później tkankę miękką.


2. Gotowane jedzenie


Nadmiar gotowanego jedzenia, głównie mięsa. Również różnego rodzaju przetworzone jedzenie, puszki, fast foody to podstawowy powód.


3. Alkohol


4. Wysokie pH w żołądku


W przypadku dny moczanowej, mamy bardzo niskie poziomy witaminy B1 i B12. Aby je przyswajać, potrzebujemy mieć bardzo niski kwas żołądkowy, stąd mocno polecamy picie octu jabłkowego.


5. Insulinooporność, cukrzyca typu II i otyłość brzuszna


Koniecznie obejrzyj wykład "Jak spalić tłuszcz", gdzie bardzo dużo o tym mówiłem.
Objawy:


1. Rozwija się kilkanaście lat (bezobjawowo)


Dna moczanowa rozwija się nawet kilkanaście lat bezobjawowo, stąd bardzo ważne jest, aby zmienić swój styl życia, po to żeby tego uniknąć. Tak naprawdę nie wiemy kiedy może nas zaatakować. U mężczyzn czasami zaczyna się już przed 30-tką, ale głównie mężczyźni w wieku 45-60 mają z tym problem, natomiast kobiety najczęściej na dnę moczanową chorują po 65 roku życia. To się zmienia cały czas, są to dane sprzed paru lat.


2. Nagły, ostry ból w stawie (rano)


3. Chory staw, wrażliwy na dotyk

bóle kolan

4. Kryształy moczanowe odkładają się w tkankach


Powstają z tego różnego guzy i zniekształcenia. Białka jest za dużo, nie jest wydalane z naszego ciała, powstaje kwas i wszystko zamienia się na kryształki.
Jakie narządy ulegają uszkodzeniu?


1. Nerki


2. Wątroba


Są to dwa organy w naszym ciele, które odpowiadają za gospodarkę białkową. One pobierają te aminokwasy i zamieniają je na białka.


3. Gospodarka białkowa


Proces budowania i usuwania białek jest zachwiany.
Co zrobić?

szkoliwe produkty i używki

1. Unikać gotowania.

2. Unikać mięsa.

3. Zero kawy, zero coli, zero alkoholu.


Okazuje się, że mężczyźni 20 razy częściej chorują na artretyzm, niż kobiety dlatego, że spożywają 20 razy więcej alkoholu. Również ja mogłem mieć artretyzm, ponieważ kiedyś spożywałem dość dużo alkoholu. Mężczyźni jedzą również dużo więcej mięsa, twierdzą że dzięki niemu mają dużo siły. Ja nie jem mięsa od 2012 r. i mam mnóstwo siły i energii.


4. Zero zbóż


Również tutaj jest białko, które jest dla nas szkodliwe. Nie powinniśmy spożywać żadnej formy zboża, żadnych kanapek, makaronów, pizzy itd. One powodują u nas duże problemy.
A co w zamian?

zdrowe nawyki

5. Bardzo dużo warzyw - potasu


Potrzebujemy 4 700 mg dziennie potasu. Kiedy masz dnę moczanową, potrzebujesz tego potasu 6 000 mg dziennie, czyli ok. trzy olbrzymie wielowarzywne sałatki dziennie.


6. Bardzo dużo czereśni


Kiedy pojawią się czereśnie, jedz je na potęgę! Pomagają one przy dnie moczanowej, ponieważ zawierają witaminy z grupy B i cyjanidynę, która blokuje odczuwanie bólu wywołanego przez kryształki moczanowe.


7. Czasowa głodówka


Czasowa głodówka na samym początku, może wytworzyć jeszcze więcej kwasu moczowego, ponieważ przełączamy się na odżywianie ketonowe. Może spowodować, że trochę bardziej nas będzie bolało i objawy dny moczanowej się nasilą, natomiast z czasem zacznie się proces zdrowienia.


8. Sok cytrynowy wyciskany w domu


Do wykonania soku, potrzebujesz obranej ze skórki pół cytryny i dwa jabłka. Taki sok, warto pić 2-3 razy dziennie wypić.
Czy da się to cofnąć?


Oczywiście, wszystko da się cofnąć, tylko trzeba się zdecydować na to, co tak naprawdę jest najważniejsze.


Czy najważniejsze jest zdrowie, chcemy pozbyć się choroby i przechodzimy głównie na spożywanie warzyw i owoców? Unikałbym tych wszystkich rzeczy jak kawa, cola, alkohol. O tym cały czas mówimy.Nie mówi się o tym, że jeśli masz dnę moczanową, potrzebujesz całkowicie wyeliminować mięso. Nie możesz robić w ten sposób, że jesz mięso, a tylko alkohol zlikwidujesz. Nasze ciało w ogóle nie przyjmuje białka zwierzęcego, nie potrzebujemy go. Potrzebujemy aminokwasów, które nasze ciało w wątrobie i nerkach, połączy na białka.


Nie mówi się w Polsce o tym, że cukrzyca i otyłość brzuszna, również powodują artretyzm.


Jeśli ja byłbym chory to całkowicie zrezygnowałbym z mięsa, wszystkich pokarmów zbożowych, mleka, nabiału, alkoholu po to, żeby zmniejszyć wpływ na powstawanie tych kryształków.Nie chcesz mieć dny moczanowej, zastosuj się do tych rzeczy.

 

16 936 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page