top of page

Jak odnaleźć sens w życiu w krócej niż 5 minut? Jak stać się szczęśliwym?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Jak stać się szczęśliwym?

Co zrobić, żeby chciało się żyć?

Co ja robię, że chce mi się żyć?


Mój nawyk, który wykonuję już od bardzo dawna jest taki, że każdego dnia wstaję i dziękuję za to co już mam. Wdzięczność to podstawa szczęśliwego życia! A co jeszcze?

balony na powietrzu

Okazuje się, że według badań ponad 80% ludzi na świecie jest nieszczęśliwa i nie rozumie po co tu jest. Ma niby swoją pracę, drogie samochody, rodzinę, wycieczki, wakacje i różne inne rzeczy, ale nadal jest nieszczęśliwa.Jak to jest możliwe, że aż tyle osób jest nieszczęśliwych? Czy to chodzi o naszą edukację? Edukacja polega na tym, żeby wykształcić z nas dobrych pracowników. Większość rzeczy w szkole według mnie opiera się o to, żebyśmy się nauczyli wykonywać różne rozkazy, nakazy i żebyśmy wiedzieli w jaki sposób ktoś inny może ustawić nasze życie. W szkole masz odrobić pracę domową, równo siedzieć, równo stać na apelu, nie rozmawiać na lekcjach, nie wychylać się. Moim zdaniem edukacja jest po to, żeby wykształcić w nas lewą półkulę, żebyśmy myśleli o tym jak zarobić pieniądze i wykonywali pracę, którą nam się zleci. Natomiast prawa półkula twórcza gdzieś tam jest przygniatana. Pewnie minie jeszcze mnóstwo czasu, zanim pojawią się ludzie, którzy zechcą zmienić dzisiejszą edukację, żebyśmy mogli odnajdywać sens w życiu.


Chciałbyś tak w 5 minut nauczyć się odnajdywać cel w swoim życiu?


Mam taki fajny quiz.


Odpowiedz na poniższe pytania podając pierwszą myśl, która przychodzi Ci do głowy.


  1. Jak masz na imię?

  2. Co lubisz robić, co robisz, albo co kochasz robić?

  3. Dla kogo to robisz?

  4. A jeśli robiłbyś to dla innych? Jeśli Twoja pasja byłaby potrzebna dla innych ludzi?

  5. Jak mógłbyś zmieniać życie innych ludzi, dając im swoją pasję?

rzepak

Po pierwsze wiemy jak mamy na imię, bo tego nas nauczono. Wiemy tak naprawdę co lubimy robić, ale kiedy dochodzi już do momentu dla kogo to robimy to tu odpowiedzi zapewne będą różne.


20% tych najszczęśliwszych ludzi na świecie realizują swoje pasje i dają te pasje innym.


W ten sposób wszyscy ludzie wokół są szczęśliwi.


Przekazywanie swoich pasji to może być cel w życiu!Zastanawiałem się w jaki sposób mógłbym porównać to do siebie, żeby dać Ci w jakiś sposób punkt odniesienia do tych 5 punktów.


Zawsze zadawałem sobie pytanie - po co to robię? W jakim celu to robię?


Zazwyczaj robiłem to po to, żeby dać komuś jakąś wartość i to jest klucz do szczęścia!


Kiedyś założyłem bardzo dużą firmę budowlaną w Wielkiej Brytanii i dawałem wartość Polakom, którzy przyjeżdżali do Anglii, ponieważ oni mieli pracę. Moją misją nie było tylko to, aby dorobić się kasy, natomiast moją misją było to, aby stworzyć największą firmę budowlaną zatrudniającą Polaków w Londynie. Z tego powodu inni chcieli dla mnie pracować i tworzyliśmy cudowne rzeczy. Mieliśmy wspaniałą grupę ludzi, z którą pracowaliśmy przez 8-9 lat, był to olbrzymi zakład pracy, w którym zatrudnialiśmy ponad 100 osób.

latawiec

Później pracowaliśmy z firmą MLM, gdzie moja misja była taka, żeby pomagać ludziom zmienić ich sposób myślenia, zarabiania, otworzyć się na inne możliwości, zrozumieć, że nie trzeba koniecznie od rana do nocy pracować, że można znaleźć inne możliwości zarabiania.


Dzisiaj moja misja jest taka, żeby przekazać Tobie jak odzyskać swoje prawo do samouzdrawiania, jak odzyskać energię i jak rozpocząć swoją drogę do długowieczności.


Chcę przekazać Tobie najważniejsze informacje jeśli chodzi o zdrowie. Dzięki temu mam energię i żyję. Nie myślę, co dla mnie będzie z tego, a myślę o tym, co mogę dać Tobie.


A jaka jest Twoja misja?


Odnajdź swoją misję i jeśli potrafisz wykorzystaj ją, dzieląc się z innymi. Jeśli będziesz sprawiał, że inni będą szczęśliwi, gwarantuję Ci, że Ty też będziesz szczęśliwy.


Bardzo mocno Cię do tego zachęcam.


Myślmy o innych, sprawiajmy żeby byli szczęśliwi, weseli od samego ranka przez cały dzień i całe życie. Wtedy my również będziemy szczęśliwi.


 

7004 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page