top of page

Jak powstrzymać wypadanie włosów pokrzywą?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Pragniemy się dzielić informacjami, które mogą Wam pomóc odzyskać zdrowie, poprawić swoją energię jak również znaleźć drogę do długowieczności.


Często pytacie nas, jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?


Co zastosować?

wypadanie włosów

Jest to problem, który dotyka duży odsetek społeczeństwa.


Przyczyn wypadania włosów może być bardzo dużo.W jaki sposób Ty możesz powstrzymać wypadanie włosów?


Jeżeli masz problem z tzw. androgenowym wypadaniem włosów to polecam Ci przede wszystkim niezastąpioną POKRZYWĘ.


Pokrzywa jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów. W tym przypadku, najbardziej pomocny może okazać się korzeń pokrzywy.


Jeśli nie masz korzenia pokrzywy to możesz również użyć młodych liści pokrzywy i robić z nich różnego rodzaju maseczki, szampony. Pomocne będzie również picie herbaty czy soku z pokrzywy.


Za androgenowe wypadanie włosów jest odpowiedzialny zamiennik testosteronu, który się nazywa DHT. Jest to testosteron, który staje się dla nas niekorzystny (głównie u mężczyzn pojawia się zbyt duża produkcja tego testosteronu).

pokrzywa liście

Wspaniałym, jednym z niewielu sposobów na powstrzymanie tego procesu i obniżenie DHT jest właśnie pokrzywa.


Pokrzywa jest niesamowita i naprawdę pomaga!W jaki sposób odzyskać utracone włosy?


Następną rzeczą ważną, jeśli chodzi o wypadanie włosów czy możliwość odzyskania ich z powrotem jest to, że włosy czasami nie potrafią się przebić przez skórę. Tutaj są dwa fajne sposoby na to, żeby złuszczyć ten naskórek, który nie pozwala włosom przebić się przez skórę.


  • Jeden to już opisany wcześniej w różnych książkach, rosyjski sposób na miód. Smarujesz sobie skórę głowy miodem i w ten sposób pozbywasz się tego naskórka, który blokuje wzrost nowych włosów. Jednak, kiedy masz już włosy to miód tutaj nie do końca zadziała.


  • Drugi sposób to przygotowanie mikstury z wódki i pieprzu cayenne do smarowania skóry głowy. Jak ją przygotować, opisaliśmy w książce "Surowe zdrowie".


Dzisiaj, dodatkowo chcielibyśmy odpowiedzieć na dwa, często pojawiające się pytania.W jaki sposób jesteśmy w stanie, utrzymać energię w trasie?


Utrzymujemy swoją energię, dzięki temu w jaki sposób jemy i odpoczywamy.


Tak naprawdę, zastosowanie czasowej głodówki, pozwala naszemu organizmowi odpoczywać. Jeśli nie jesz posiłku po 18:00, czyli 4 do 5 godzin przed pójściem spać to jesteś w stanie odzyskać tą energię, ponieważ Twoje ciało może w nocy odpocząć. Mieliśmy kilka takich dni, kiedy jedliśmy późno i następnego dnia była odpowiedź od naszego ciała, które było zmęczone. Kiedy wróciliśmy do naszej czasowej głodówki to ciało natychmiast odpowiedziało - jesteśmy wypoczęci i gotowi do działania.Czy soki przerywają czasową głodówkę?


Tak, każdy pokarm wprowadzony do naszego ciała, przerywa czasową głodówkę. Jeśli chcesz przeprowadzić swoje ciało przez czasową głodówkę to zacznij swój proces od 11:00 wypiciem pół szklanki wody z łyżką octu, a dopiero później wypij sok. Wypicie soku rano czy wieczorem przed snem, przerwie czasową głodówkę.


 


12 128 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page