top of page
  • ONS

Jak pozbyć się łuszczycy naturalnie?

Łuszczyca to objaw autoimmunologiczny w naszym organizmie, który objawia się zmianami skórnymi, czerwonymi plamami, swędzeniem, rozpalonymi miejscami… Nie wygląda to dobrze! Osoby cierpiące na łuszczycę doskonale wiedzą, że to nic przyjemnego! Jak możemy się jej pozbyć? O co warto zadbać?


Pierwsza najważniejsza rzecz, którą powinniśmy wiedzieć to jest to, że ŁUSZCZYCA to nie jest problem skóry! Jest to problem w układzie pokarmowym, który objawia się na skórze…


Leczysz skórę? Co Ty na to, żeby teraz zacząć się uleczeniem swojego układu pokarmowego i pozbyciem się łuszczycy na zawsze?


Objaw autoimmunologiczny – znajdź to, co się wydarzyło wcześniej


Ale ponieważ jest to objaw autoimmunologiczny – potrzebujemy zwrócić uwagę na to co się wydarzyło tuż przed pojawieniem się łuszczycy. Może to być np. śmierć kogoś w rodzinie, utrata pracy, rozstanie z partnerem – coś, co naprawdę mocno wyczerpało nadnercza. Może to być również nieustanny stres w Twoim życiu przez bardzo długi okres czasu. Dzieci mogą przenosić stres od rodziców.


Warto to przepracować, przejść procesy uwalniające. Istotne jest pozbycie się stresu komórkowego, który może powodować te zmiany. Powinno już pomóc…

Cieknące jelita


Cieknące jelita to sytuacja, w której pewne pokarmy (zwłaszcza białka) chcą się przedostać niezauważone poza układ pokarmowy – to tacy „nielegalni imigranci”.


A układ odpornościowy pilnuje, żeby nic niepożądanego nie dostało się do naszego systemu i wyłapuje te białka. Wytwarza przeciwciała i podczas tej walki powstaje

zapalenie, które później objawia się na skórze.


3 najlepsze naturalne sposoby, które pomogą Ci pozbyć się tego problemu


1. L-glutamina

L-glutamina to specjalne białko, które naprawia nasz układ pokarmowy. Wzmacnia wyściółkę jelit, jak również karmi komórki, które budują układ pokarmowy. Buduje również niezwykle potrzebny śluz.

L-glutaminę znajdziemy przede wszystkim w kapuście!

Rozwiązaniem jest picie świeżo wyciskanego soku z białej kapusty przez minimum 30 dni. Najpierw jedna szklanka na czczo, a następnie druga w ciągu dnia.


Taką kurację można zrobić na zmianę z sokiem z selera naciowego, który również ma fajne właściwości łagodzące nasz układ pokarmowy. Ale kapusta będzie tu kluczem.


2. Olejek tamanu

Jest to specjalny olejek, który powstaje z pestek owoców drzewa tamanu. Zawiera naturalne flawonoidy, czyli naturalne składniki, które pomagają złagodzić stany zapalne w jelitach. Można zastosować go też na różnego rodzaju zmiany skórne, wypryski, blizny.


3. Napraw swoje nadnercza

Niestety nasze nadnercza kumulują stres przez całe życie. Potrzebujesz im pomóc na nowo wytwarzać kortyzol. Co możesz zrobić? Przede wszystkim zastosuj akupresurę nadnerczy.


Filmik, jak wykonać taką akupresurę:4. Spacery, oddechy, spokój

Odsunięcie od stresujących ludzi, zmiana nastawienia do życia po to, żeby uzdrowić swoje ciało…


Ale pamiętaj – łuszczyca to problem układu pokarmowego i tam go możesz uzdrowić.
16 231 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1件のコメント


Mój mąż choruje id 20 lat na łuszczycę. Wiem co to za choroba. To co pokazujecie na zdjeciach to czubek góry lodowej. Nic nie pomaga. 2 lata temu okazalo sie ze syn tez to ma. Masakra. Być może to prawda co piszecie bo bardzo was lubię i ogladam ale to tylko wpis a internet jest jak papier, przyjmie wszystko. Są na to jakies dowody w postaci wyleczonych? Jeśli tak to chętnie poslucham ich historii 😃

いいね!
bottom of page