top of page

Jak pozbyć się zapaleń dróg moczowych na dobre?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Zapalenie pęcherza dotyka przede wszystkim kobiety. Objawy to m.in. złe samopoczucie, gorączka, pieczenie przy oddawaniu moczu i bóle w podbrzuszu.


Jakie są powody powstawania zapaleń i jak pozbyć się ich raz na zawsze?

 zapalenia dróg moczowych

W książce „Surowe Zdrowie” opisaliśmy przygodę z naszą koleżanką, która miała bardzo częste zapalenia dróg moczowych. W jej przypadku, kiedy pojawiało się zapalenie to towarzyszyła mu również bardzo wysoka gorączka. Udało nam się jej pomóc poprzez przetrwanie gorączki, której nie obniżaliśmy. W ten sposób pozbyła się raz na zawsze wszelkich problemów z pęcherzem moczowym. Natomiast nie wszyscy mają podwyższoną gorączkę przy problemach z pęcherzem moczowym i trzeba zastosować również inne sposoby.

Jak pozbyć się zapaleń dróg moczowych ?

Powody powstawania zapaleń i problemów z całym układem moczowym:


1. Pałeczki E.coli.


Pałeczki E.coli to bakterie, które rozwijają się w układzie moczowym i powodują zapalenia. Mam dla Ciebie dzisiaj cudowne rozwiązanie, które istnieje w naturze, aby się ich pozbyć. Jest to cukier d-mannoza, który w połączeniu z glukozą w naszym organizmie wspaniale usuwa bakterie. Spokojnie! Jest to bardzo korzystny cukier, który nie podnosi nam insuliny we krwi! Możemy go sobie dostarczać poprzez jedzenie owoców i jest to najprostsza rzecz, aby zapobiegać rozwojowi bakterii.


Jeżeli już dopadło Cię zapalenie pęcherza i nie do końca masz czas na to, żeby zjeść tak dużą ilość owoców to możesz zakupić dostępny na rynku cukier d-mannoza w proszku i wypić go razem z wyciśniętym sokiem (najlepszy w tym przypadku będzie sok z cytrusów).


Cukier d-mannoza nie niszczy naszej flory bakteryjnej, tak jak antybiotyki. Działa na takiej zasadzie, że dostaje się do pęcherza moczowego i pałeczki e-coli przyklejają się do niego. Wtedy jak dodasz do tego jakiegoś soku i pobudzisz wypróżnianie to ten cukier razem z pałeczkami wypłynie podczas oddawania moczu. W ten sposób będziesz mógł sobie pomóc.


Bardzo często już sam cukier pomoże pozbyć się pałeczek e-coli, natomiast dodatkowym elementem, który warto zastosować jest olejek z oregano. Połączenie cukru d-mannoza, olejku z oregano i świeżo wyciskanych soków przyniesie niesamowite efekty.


Wystarczy dosłownie kilka dni i powinieneś się pozbyć pałeczek e-coli na zawsze.

problemy z układem moczowym

2. Kamienie.


  • Przy kamieniach najlepszym sposobem będzie zastosowanie zioła chanca piedra (łamacz kamieni), które jest używane w Ajurwedzie (starohinduska sztuka leczenia) jak i Jamu (indonezyjskie ziołolecznictwo). Chanca piedra ma właściwości oczyszczające i moczopędne, pomaga rozbijać kamienie i usuwać je z organizmu.


  • Pomocny będzie również cytrynian potasu.

Jeśli chcesz na zawsze pozbyć się problemu kamieni to pij świeżo wyciskany sok z cytryny - jedna cytryna, jedno jabłko. Jednak jeśli masz atak pęcherza w danym momencie i zwijasz się z bólu to picie soku cytrynowego nie zawsze może wystarczyć. Wtedy dopuszczamy zakup cytrynianu potasu. Jeśli masz atak to naturalna forma potasu w połączeniu z cytrynianem pomoże rozbić Ci te kamienie natychmiast.Problemy z układem moczowym, mogą być spowodowane również przez hormony:


1. Niski estrogen (menopauza)


W momencie kiedy przechodzisz menopauzę to może się pojawić problem pęcherza moczowego.


2. Powstała jakaś przeszkoda w okolicach przewodów:

  • powiększona prostata u mężczyzn,

  • mięśniaki u kobiet.

3. Osłabione nadnercza


Nadnercza odpowiadają również za kontrolę zwieracza pęcherza i jeśli są osłabione to pojawia się problem.

nadnercza

Doraźne sposoby na problemy hormonalne:


  • jod,

  • odstawienie nabiału po to, żeby eliminować estrogen, który dochodzi z zapłodnionych krów do naszego organizmu,

  • odstawienie tabletek hormonalnych,

  • obniżenie insuliny.


Podsumowując, jeśli chcesz zapobiegać zapaleniom pęcherza moczowego to zachęcam Cię do tego, żeby spożywać owoce, pić sok cytrynowy, zadbać o swoje nadnercza, o regulację estrogenu w swoim organizmie. Natomiast jeśli masz atak to wypróbuj cukier d-mannoza i olejek z oregano. Pij wtedy w dużych ilościach sok cytrynowy po to, żeby dostarczyć sobie dużo witaminy C, która pomoże w działaniu cukru mannozy.


 


13 663 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page