top of page

Jak uniknąć obwisłej skóry po odchudzaniu

Niektórzy ludzie rezygnują ze swojego zdrowia, bo nie potrafią sobie poradzić z obwisłą skórą, która pozostała po odchudzaniu się. Wolą wyglądać estetyczniej, a grubiej. Jednak to nie jest wina odchudzania samego w sobie, ale niewłaściwego odchudzania, bo tylko wówczas skóra będzie wisieć. Trzeba dbać o właściwe pH żołądka, bo tylko w ten sposób zadbamy o sprężystą skórę.

Skóra jest największym ludzkim organem i głównym składnikiem, który trzyma ją w ryzach, jest kolagen. Jeśli będziemy się odchudzać w zdrowy sposób, nasza skóra pozostanie sprężysta. Niezdrowe odchudzanie to np. bypass żołądka, po którym na pewno skóra będzie wisieć. Drugi częsty sposób niezdrowego odchudzania to dieta niskokaloryczna, nawet 500 kcal dziennie i diety wysokobiałkowe.


Jeśli skóra obwisa, trzeba ją naciągać, bo skóra pracuje na zasadzie gumy – im częściej ją naciągasz, tym chętniej ona wraca do stanu sprzed i obkurcza się coraz bardziej. Ćwiczmy więc obwisłą skórę.

By mieć ładną, sprężystą skórę, musimy zadbać o bardzo kwaśne pH żołądka. Najlepsze dla żołądka jest pH od 1 do 3, czyli bardzo kwaśne. Z wiekiem nasze pH w żołądku rośnie i w gdy osiągniemy 60, wydolność żołądka może być na poziomie 25%. To oznacza, że cztery razy wolniej możesz się regenerować. Zgaga, refluks itp. to znak, że w żołądku jest nieprawidłowe pH. Na podobnej zasadzie bardzo często wrzody, nadżerki są sygnałem braku właściwego pH w żołądku.


By odzyskać dobre pH w żołądku, wystarczy pić 1 łyżkę octu jabłkowego, najlepiej nieprzetworzonego, na ½ szklanki wody przed każdym posiłkiem. Poprawimy stan zakwaszenia żołądka, wchłoniemy dużo więcej składników i skóra przestanie wisieć. Będzie odżywiona i sprężysta. To nie jest szybki proces, ale konieczny, by odzyskać zdrowie i sprężystą skórę.


3236 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page