top of page

Jak uniknąć plomb dentystycznych na zawsze?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Dlaczego powstają ubytki, próchnica, degradacja zębów (łac. decay)?

Zawsze mnie zastanawiało, jak to jest możliwe, że nawet małe dzieci mogą mieć degradację swojego ciała.

jama ustna

Szkliwo zęba jest twarde jak stal!Co musi się wydarzyć, żeby te twarde jak stal szkliwo się rozpadało?

Jak to jest w ogóle możliwe?

O co tutaj chodzi?


Chodzi tutaj o to, że w pewnym momencie powstaje tzw. demineralizacja w buzi, czyli tracimy wapń i fosfor, które budują nasze zęby.


Główną przyczyną demineralizacji zębów jest to, że mamy zachwiane pH w jamie ustnej, które powinno wynosić ok. 7. Natomiast kiedy zaczyna się degradacja zębów, pH się obniża do 4 - 5,5. W naszej buzi jest bardzo kwaśne środowisko, w którym zaczynają rozwijać się bakterie, tj. Streptococcus mutans (paciorkowce) i Lactobacillus. Są to bakterie, które rozkładają nasze zęby.Dlaczego pH w naszej jamie ustnej się obniża?


Obniża się ze względu na to, że spożywamy truciznę jaką jest CUKIER!


Od małego karmi się nas cukrem. Dodaje się go do wszystkich mieszanek mlecznych i do różnych produktów dla dzieci. Słodycze są dostępne na każdym kroku na wyciągnięcie ręki! Czy jest to nasza wina, że kupujemy te słodycze? Pewnie troszeczkę też, ale to jest przede wszystkim wina systemu, ponieważ system zezwala na degradowanie naszych zębów.

cukier wróg zębów

Nie sądzę, aby ubytki w zębach były spowodowane tym, że ktoś nie domywa zębów czy nie używa płynu do płukania ust.


Małe dzieci powinny mieć najsilniejsze zęby na świecie, a mają najsłabsze.

Jak to jest w ogóle możliwe?Jak uniknąć plomb dentystycznych na zawsze?


Najważniejszą rzeczą jest to, aby wyeliminować cukier po to, żeby pH w ustach wróciło do 7 i wtedy nie będzie żadnego rozpadu Twoich zębów. Nic nie jest w stanie zniszczyć stali, tak jak te bakterie, które rozwijają się na podłożu cukru.


Zero cukru w naszym życiu!


Można go zamienić na inne słodziki. My np. wybraliśmy syrop z agawy, który nie niszczy szkliwa naszych zębów.


Nasze dzieci tak naprawdę możemy wychować na warzywach i owocach. Zamiast mieszanek mlecznych, podawajmy dzieciom warzywa i owoce na surowo!


Obawiasz się cukru w owocach?


Cukier w owocach w ogóle nam nie szkodzi! Mnóstwo jest informacji w Internecie, że w owocach jest przecież fruktoza, która nam szkodzi. Przetestujcie. Wszystkie witariańskie dzieci, czyli dzieci rodziców, którzy już zrozumieli, że potrzebują się odżywiać na surowo mają najzdrowsze zęby! To są najzdrowsze dzieci na świecie. Obejrzyjcie filmiki z nimi, polecam m.in. kanał na YouTube Aga in America. Jest to dziewczyna, która dzieli się informacjami w jaki sposób ona wychowuje swoje dzieci, karmiąc je tylko owocami i warzywami. Również jest mnóstwo kanałów angielskojęzycznych, na które Cię bardzo serdecznie zapraszam.

posypka na ustach

Dodatkowo pragnę Cię zachęcić do tego, żebyś płukał codziennie rano usta olejem kokosowym przez 15-20 minut. Wybieli Ci to zęby i zlikwiduje bakterie, które są niepotrzebne. Można zaczynać już od młodych lat.


Dopiero później umyj zęby i w ten sposób sobie pomożesz.


Unikaj plomb dentystycznych na zawsze.


 


27 321 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page