top of page
 • ONS

Jak zacząć pozbywać się RZS (reumatoidalnego zapalenia stawów)

Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba zapalna atakująca stawy i inne narządy. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, skąd się bierze i jak się jej pozbyć.


Jaki jest największy problem, jeśli chodzi o RZS?


Nie ma na ten temat wiedzy!


Dostępna jest tylko wiedza, która mówi o:


 • symptomach,

 • prognozach,

 • o tym, jak zdiagnozować,

 • jakie leki zastosować.


Leczenia objawów jest strzelaniem kulą w płot. My chcemy Cię zachęcić do poszukiwania podstaw choroby. Szukamy odpowiedzi, co było przyczyną, co spowodowało, że dany objaw nastąpił.RZS to jest objaw autoimmunologiczny.


Jeśli pojawia się objaw autoimmunologiczny, to znaczy, że nadnercza są wyczerpane i nie pracują poprawnie. Wtedy przepisywane nam są leki oparte o kortyzol tj.: kortyzol, prednizon, encorton.


 • Szukamy stresującego wydarzenia w swoim życiu, które mogło wpłynąć na to, że nadnercza są wyczerpane.


 • Patrzymy czy nie żyjemy w ciągłym stresie. Jeżeli „ciągle uciekamy od niedźwiedzia”, którego nigdzie nie ma, nadnercza się wyczerpują i nie mamy wystarczająco kortyzolu. Prowadzi to do powstania RZS.


Ale w przypadku RZS mogą pojawić się też inne objawy, tj.:


 • gorączka,

 • problemy z płucami,

 • problemy z sercem,

 • wysypka,

 • ogólne osłabienie organizmu,

 • syndrom suchego oka.


Zatem jest to problem całego systemu, a nie tylko stawów!


Leczenie tylko stawów lekami, które podnoszą kortyzol, nic tu nie pomoże.Idę krok dalej…


Okazuje się, że naukowcy znaleźli taką bakterię przyzębia, która znajduje się w płynie maziowym pacjentów chorych na RZS.


Wow! Bingo.


Mamy następną rzecz.


Prawdopodobnie ta bakteria, dostając się do układu stawowego, jest włącznikiem dla nadnerczy, które chcą ją zaatakować kortyzolem lub wytwarzają właśnie te przeciwciała, żeby zlikwidować bakterię. Jeśli miałbym taką sytuację, to robiłbym wszystko, żeby pomóc mojemu organizmowi pozbyć się tej bakterii.
Co zrobić?


 1. Płukanie jamy ustnej olejem kokosowym tłoczonym na zimno, żeby poprawić funkcjonowanie flory bakteryjnej w ustach. Codziennie rano, na czczo zaczynamy od łyżeczki i płuczemy przez 20 minut.


2. Olejek oregano.


Olejek, który wspaniale radzi sobie z różnymi patogenami w naszym organizmie. Olejek oregano to tak jakby naturalny antybiotyk.


3.Odnowienie flory bakteryjnej


Większość ludzi na świecie nie je pokarmów, które odżywiają florę bakteryjną. Je bardzo mało warzyw, a przede wszystkim bardzo mało kiszonek.


Aby odnowić florę bakteryjną, najpierw oczyściłbym jelito grube. Zastosowałbym hydrokolonoterapię albo lewatywę przez miesiąc czasu i wprowadziłbym kiszonki w tym samym czasie – minimum 100 g dziennie.


4. Czasowa głodówka i wegańskie keto, żeby uspokoić insulinę w naszym organizmie. Aby nasze ciało nie musiało jeść przez cały dzień, ale mogło zająć się likwidowaniem zapaleń związanych, chociażby z taką bakterią.


5.Dłuższe posty.


Długotrwałe posty wspaniale pomagają osobom z reumatyzmem.


Uwaga!


Zapraszamy na specjalną grupę na Facebooku #wielkiPost Polska.

Już 4 marca 2022 r. startujemy z kolejnym Wielkim Postem.


Jest to wspaniała okazja, aby wraz ze wsparciem grupy przekonać się o niesamowitym działaniu postów.


Dołącz do nas już dziś.


Więcej szczegółów znajdziesz na grupie.


6. Ozonoterapia


Osoby z reumatyzmem mają bardzo fajne rezultaty dzięki ozonoterapii. Natomiast ja zacząłbym od wszystkich naturalnych rzeczy, a to zastosowałbym, jako ostateczność.
Ale to nie jest wszystko!


Mamy już nadnercza, bakterię, ale jest jeszcze jeden element.


Okazuje się, że osoby, które mają AZS, mają również bardzo niski poziom potasu. Organizm nie pracuje poprawnie, nie ma potasu, nie ma wyładowań elektrycznych, pompy sodowo-potasowe nie działają.


Zdrowy człowiek powinien zażywać codzienne ok. 4 700 mg potasu w pokarmie.


Natomiast osoby z RZS powinny spożywać minimum 6 000 mg potasu dziennie!Może to być dość trudne dla osób, które na co dzień jedzą mało warzyw i owoców.


Nie szukaj jednak żadnych leków, czy suplementów!


Suplementując potas, zachwiejesz tylko gospodarkę mineralną w swoim organizmie. Będzie to tylko jeden pierwiastek, który dostarczysz w tak dużych ilościach, a poziomy pozostałych będą niewystarczające.Zachęcam Cię do Soko terapii.


Soko terapia to wybieranie z roślin potasu w największych ilościach.


Przykładowe poziomy potasu:


 • botwinka 100 g – 1 500 mg potasu,

 • fasola lima 100 g – 1 000 mg potasu,

 • szpinak 100 g – 800 mg potasu.


Zobacz filmik, w którym mówię, gdzie tego potasu jest najwięcej i wprowadź te pokarmy jak najszybciej:
Zachęcam Cię do tego, żebyś wrócił do przygotowywania sobie posiłków w domu i żeby warzywa i owoce stały się podstawą Twojego jedzenia. Jeśli masz RZS, co Ty na to, abyś zastosował te rzeczy? Napisz w komentarzu, jak to dla Ciebie zadziałało. Podziel się tym wpisem z tymi, którzy tego potrzebują.
8717 wyświetleń4 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

4 Comments


To naprawdę działa!!! Choruję na RZS od 11 lat. Przez 10 lat byłam cały czas na lekach. Niby pomagały, bo stawy nie bolały, ale zdarzały się okresy, że trzeba było zwiększać dawki leków. Ból wracał. Pojawił się ból brzucha - zawsze wieczorem i dodatkowo refluks. Szukając alternatywnych sposobów pozbycia się dolegliwości natrafiłam na stronę Odmładzanie na surowo. Najpierw pozbyłam się refluksu (ocet jabłkowy), zaczęłam jeść warzywa, pić soki. Od stycznia 2021 zaczęłam pić codziennie sok z selera, przeszłam program ,,Moje 90 dni" (odstawiłam wszystkie leki - stopniowo oczywiście). Stosowałam też olejek z oregano. Nie było łatwo, bo na rezultaty dłuuugo czekałam. Do dziś stosuję posty, odżywiam się głównie owocami i warzywami, używam dużo przypraw, zwłaszcza kurkumy. Jeszcze nie czuję…

Like

Jak wyleczyc insulinoopornosc i dne moczanowa w naturalny sposob.?

Like

Panie Mariuszu ,a może Pan napisać coś na temat SM?

Like

Panie Mariuszu ,a może Pan napisać coś na temat SM ?

Like
bottom of page