top of page
  • ONS

Jak zrzucić ostatnie 10 kg?

Odchudzanie jest tematem, którym nadal zainteresowanych jest sporo osób. Temat ten bardzo często pojawia się po świętach, na początku Nowego Roku… Chcemy poprawić jakość swojego życia i w końcu pozbyć się tych ostatnich zbędnych kilogramów!


Nadwaga, czy otyłość to plaga ówczesnego świata. Okazuje się, że oprócz odżywiania, bardzo duże znaczenie ma sfera mentalna w naszym życiu. Stres, zamartwianie, czy brak wdzięczności to przyczyny, dla których nie możesz pozbyć się kilogramów.

Hormony to różnorodne związki organiczne, które są wytwarzane w organizmie, a ich głównym zadaniem jest regulacja i koordynacja procesów chemicznych w komórkach i tkankach.


Jak się okazuje, mają decydujące znaczenie w naszym ciele! Mamy 6 hormonów spalania tłuszczu i odchudzania, natomiast są to dość słabe hormony i bardzo łatwo je zablokować…


Najsilniejsze hormony blokujące odchudzanie


1. KORTYZOL


Kortyzol jest najsilniejszym hormonem blokującym spalanie tłuszczu! Jest to hormon stresu produkowany przez nadnercza. W momencie, kiedy mamy podwyższony kortyzol, możemy mieć problemy z podstawowymi czynnościami życiowymi.


Nasze ciało tak naprawdę nie lubi odchudzania! Gdy zbuduje sobie zapasy, to chciałoby z tymi zapasami żyć. Dlatego tak ciężko jest nam tę wagę zrzucić. Kiedy w naszym organizmie jest kortyzol, nie mamy możliwości korzystania z 6 hormonów spalania tłuszczu.


Emocje, ćwiczenia


Silne emocje i za ciężkie ćwiczenia powodują, że jesteśmy w stanie stresu.


Wiele osób chce zrzucić kilogramy i zaczyna biegać pół maratony. Jest to naprawdę błędne rozumowanie funkcjonowania naszego ciała! Ćwiczenia muszą przemyślane i dopasowanego do tego, w jakim jesteśmy stanie psychicznym. Przy wysokim poziomie kortyzolu, świetnie sprawdzają się krótkie i bardzo skuteczne ćwiczenia interwałowe.


Rodzina, przyjaciele


Wielu z nas chce zmienić swój sposób życia i styl odżywania. Jesteście zafascynowani naszym projektem i tym, czym się dzielimy. Chcielibyście naprawdę być zdrowi i przedłużyć sobie życie. Niestety bardzo często jest tak, że rodzina i przyjaciele blokują nas przed zmianami i mogą mieć na nas niekorzystny wpływ. Kłócimy się, nie dogadujemy, kortyzol idzie w górę i wtedy niestety nie korzystamy z 6 hormonów spalania tłuszczu i odchudzania i mamy problem z utratą wagi.


Sen, godziny snu


Najważniejszy w tym wszystkim jest sen! Nie zapominaj o prawidłowej higienie snu.


Starzenie


Chciałbym podkreślić – kortyzol pomimo tego, że uniemożliwi nam chudnięcie, to dodatkowo przyspieszy procesy starzenia w organizmie!2. INSULINA


Insulina odpowiada za wybieranie i regulowaniu cukru. Kiedy w naszym organizmie jest insulina – nie spalamy tłuszczu!


Każdy posiłek


Każdy posiłek, który spożywamy, podnosi insulinę!


Cukier


Chleb, makarony, bułki


Częste jedzenie – malutka ilość


Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jemy co chwilę i m.in. przez to nasze ciało nie funkcjonuje, tak jak trzeba. Mamy za dużo tej insuliny i nie jesteśmy w stanie zrzucić kilogramów. Nawet malutka ilość jedzenia, czyli załóżmy 80 kcal (lampka wina, ciastko, orzeszki), powoduje to, że insulina blokuje zrzucanie kilogramów, czy spalanie tłuszczu aż na 72 godziny!


3. ESTROGEN


Trzeci, bardzo silny hormon w naszym organizmie, który blokuje zrzucanie kilogramów.


Skąd wiedzieć, że masz za dużo estrogenu?


Głównym objawem nadmiaru estrogenu jest zaburzenie miesiączkowania, a także spuchnięcia, wrażliwość piersi, częste wzdęcia brzucha, niski poziom libido, bóle głowy i migreny.


W przypadku dominacji estrogenowej charakterystyczna jest otyłość w biodrach, dolnej części brzucha, ponieważ tłuszcz tworzy się tam, gdzie chcemy się ochronić (w tym przypadku w okolicach jajników).


Leki hormonalne


Tabletki antykoncepcyjne


Jeśli spożywasz jakieś leki hormonalne albo tabletki antykoncepcyjne to ciężko będzie Ci spalić zbędne kilogramy.


Estrogeny w pokarmach


Estrogeny w pokarmach również powodują to, że nie jesteśmy w stanie zbalansować tej naszej gospodarki hormonalnej.Co zrobić już dzisiaj, żeby spalić ostatnie 10 kilogramów?

1. Witaminy z grupy B


Przede wszystkim potrzebujesz witamin z grupy B, które działają relaksująco (obniżają kortyzol) i regenerująco. Są to witaminy, które są nam niezbędne! W momencie, kiedy mamy wysoki kortyzol, czy insulinę, bardzo mocno obniżają się poziomy tych witamin, dlatego warto je uzupełniać. Najlepszym sposobem będzie spożywanie 2-3 łyżek dziennie płatków drożdżowych nieaktywnych.


2. Sok jabłko-seler naciowy


Taki sok wyreguluje poziomy potasu i sodu i pozwoli Ci się zrelaksować. Jest to świetny sok na dobry sen! Warto wypić go wieczorem, jeśli nie jesteś na czasowej głodówce.


3. Wapń z pokarmów zielonych


Potrzebujemy wapnia z pokarmów zielonych, żeby móc pozbyć się kortyzolu.


4. Potas z pokarmów zielonych


Niezbędne są też olbrzymie ilości potasu. Kiedy jesteśmy zestresowani, wypłukujemy wapń, potas i nie ma tego wystarczająco.


6. Wdzięczność i radość


Kiedy nie ma wdzięczności i radości, nie ma możliwości zrzucenia kilogramów.


7. Otaczanie się pozytywnymi ludźmi


Bardzo ważne, jeżeli chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów! Chcemy Ci to ułatwić i dlatego organizujemy nasze spotkania. Już 14 stycznia spotykamy się na Surowym Życiu w Katowicach! 20 godzin wiedzy, zabawy, motywacji i przebywania z pozytywnymi, pełnymi energii ludźmi. Więcej szczegółów: www.surowezycie.com


Jeśli są ludzie, którzy nas ciągną w dół, nie będziemy w stanie doprowadzić swojego ciała do tzw. homeostazy.


8. Przyjemności


Wiele osób zastanawia się nad tym, z czego musi zrezygnować i czego nie robić, zamiast zastanawiać się nad tym, co jeszcze potrzebuje wprowadzić do swojego życia, żeby było przyjemne.


Bardzo często przyjemnością jest to, że zajadamy się cukrem, lodami, ciasteczkami. A ja Ciebie zachęcam do tego, żeby np. spożywać dużo więcej tłuszczów zamiast cukru.


9. Czasowa głodówka


10. Zioła


11. Dobry sen


12. Odpoczynek


Są to naprawdę bardzo proste instrukcje do tego, żeby można było doprowadzić do spalenia tłuszczu, pozbyć się tych zbędnych kilogramów, odzyskać zdrowie i naprawdę poczuć się świetnie. Warto je zastosować!
3310 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page