top of page

Jeśli praprzodkiem człowieka jest szympans…

Zaktualizowano: 18 lut 2021


Jeśli praprzodkiem człowieka jest szympans…? To czemu nie jemy tego co szympans? Mięso nie powinno się nigdy znaleźć na naszym talerzu.

szympans

„Co za brednie! Każdy kto jest świadomy wie jak wygląda przemysł produkcji żywności. Jak można wysunąć tezę, że ludzie powinni jeść tylko warzywa skoro ludzie jedzą mięso od tysięcy lat?


Nie było wtedy masowej produkcji żywności nie było wielkiego przemysłu powiązanego ze służbą zdrowia i edukacji o mięsie jako najlepszym pokarmie. Tak jak wilk, tygrys, lis, czy szczur jedzą mięso tak i ludzie jedzą mięso. 


Ludzie mają kły tak jak drapieżnicy, których głównym pokarmem jest mięso.” – komentarz z YouTube


Ten dość mocny wpis pod jednym z naszych filmów na youtubie zainspirował mnie do napisania paru słów w odpowiedzi na to nurtujące wielu z nas pytanie.


KIM JEST CZŁOWIEK? Mięsożercą? Roślinożercą?.., a może troche tego, trochę tego?


Najpierw zastanówmy się nad tym: „… skoro ludzie jedzą mięso od tysięcy lat?


A co jeśli było jednak inaczej niż myślisz? Czy słyszałeś kiedyś o takiej pozycji i dziejach ludu Hyperborejów opisywanego już przez Homera?


Otóż według dawnych zapisów zebranych i przedstawionych przez Homera w 1888 roku, czytamy o ludach zamieszkujących Polskie tereny słynących ze swej długowieczności.


„Jarstwo i wełniarstwo w dziejach dawnej Słowiańszczyzny” jest to opisany w sposób szczegółowy obraz, w którym to Słowianie – łagodni jak owieczki, nie znali gwałtu ni przemocy, a to wszystko za sprawą diety wegetariańskiej i życia w zgodzie z naturą.


Podobną hipotezę stawiał konserwatywny historyk Antoni Morzycki. Jego zdaniem wstręt do pokarmów odzwierzęcych Słowianie wynieśli ze swojej mitycznej, indyjskiej praojczyzny. Jedzenie mięsa było religijnym tabu, dopiero złe wpływy germańskie uczyniły z nich mięsożerców.


Tutaj jest link do książki Homera - LINK


Kiedyś mój znajomy powiedział do mnie: „Wiesz Mariusz ja Ci wierzę, że w Paryżu stoi wierza Eiffla, ale nie wiem, że tam jest dopóki jej zobaczę…” – myślę, że cos w tym jest! Bo co jeśli w to co dzisiaj wierzymy okazałoby się nieprawdą, to jak bardzo moglibyśmy odmienić swoje życie? Założyliśmy coś co przekazują nam media wcale tego nie weryfikując…


A co jeśli dopiero „wpływy germańskie” sprawiły że zaczęliśmy jeść mięso, które nie było naszym pokarmem praprzodków? A co jeśli wierzymy w to co podaje nam system i chce abyśmy wierzyli!


„Ale też takie pozostałości po drapieżnikach jak kły są niepodważalnym dowodem że człowiek i mięso to połączenie naturalne. Niektórzy twierdzą, że rośliny też czują. Zwierzęta jedzą zwierzeęa i to jest normalne. Nienormalne jest produkowanie jedzenia w dzisiejszych czasach i mam namysli także warzywa i owoce. A co maja powiedzieć na Syberii gdzie ludzie długo żyją a nie maja warzyw. A Eskimosi? A jedzenie owadów?” – komentarz z YouTube


Migracja człowieka z północy Afryki na cały świat mogła zachwiać pewne naturalne zachowania… wobec tego co było naszym pożywieniem czyli owoce.


Nagła konieczność adaptacji w zimnych rejonach Północnej Europy zaczęła wymagać produkowania warzyw… potem przyszedł czas na niewinne zwierzęta, ale kiedy to naprawdę nastąpiło?


To może teraz zastanówmy się skąd pochodzimy i jak długo żyje człowiek?


Według wyznawców Darwina – 200 tysięcy lat i nasi krewni to szympans.


Według biblii – 6.5 tysięcy lat i w Raju nikt się nie zjadał, nawet zwierzęta jadły rośliny…


Załóżmy na moment że pochodzimy od szympansów. Szympans je w 97% pokarmy roślinne, głównie owoce, trochę liści i 2-3% owady – głównie takie, które przez przypadek zostały na owocach to skąd te kły?


Otóż jak dobrze prześledzić i porównać 5 podstawowych grup zwierząt na świecie – człowiek wyraźnie należy do owocożernych. A coś co nam sprytnie przekazano, to nie są kły, tylko nieco inaczej skonstruowane zęby do jedzenia jakiś owoców…?


Jakość życia człowieka również zależy od tego co je.


A co jeśli to co nam sprytnie przekazuje system, nie jest naszym jedzeniem i nigdy nie powinno być na naszym stole? A co jeśli nasze życie i zdrowie mogłoby całkowicie ulec zmianie na lepsze, jeśli tylko zaprzestalibyśmy tej barbarzyńskiej czynności jaką jest zabijanie innych istot do jedzenia ich martwych ciał?


Czy to wszystko przypadkiem nie zostało nam sprytnie zaprogramowane po to żeby skracać nam życie i aby zarabiać na naszym zdrowiu, lecząc nas bez końca zamiast zatrzymać produkcji i jedzenia mięsa..?

Czy widziałeś już film What the health?


Dokładnie pokazuje, jak działa system produkcji mięsa i leczenia na choroby, które powstają po jego zjedzeniu.


Naprawdę warto zobaczyć, tak żeby wiedzieć co jest grane:

To tyle! Tak krótko, ale mam nadzieje warte do przemyślenia 🙂


Najlepszego!

Mariusz

2170 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 comentário


Jeśli jesteśmy wierzący, to odpowiedź znajdziemy w Biblii.

(Rodzaju 1:26-30) "I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi"........... I przemówił Bóg: "Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm".

Po potopie gdy zmienił się klimat na ziemi Bóg pozwolił abyśmy spożywali mięso Rodzaju 9:1-4) "I Bóg błogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię. 2 A bojaźń przed wami i trwoga przed wami będzie nad…

Curtir
bottom of page