top of page

Kamienie żółciowe!? Problemy z pęcherzem/woreczkiem żółciowym i znowu ocet jabłkowy.

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Woreczek żółciowy to bardzo ważny element naszego ciała, który znajduje się tuż pod wątrobą. Bardzo często beztrosko jest wycinany ze względu na to, że pojawiają się tam kamienie cholesterolowe. One tworzą się w momencie, kiedy żółć jest za gęsta i pokarmy, które spożywamy, bardzo mocno podrażniają woreczek żółciowy.


Co robić, żeby w naturalny sposób pozbyć się kamieni żółciowych?

Czego powinny unikać osoby, które mają problemy z kamieniami?

Co zrobić kiedy już nie ma się woreczka żółciowego?

kamienie

Żółć jest bardzo ważnym płynem, wytwarzanym przez wątrobę. Jedną z funkcji żółci jest to, żeby pobierać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) z pokarmów, które spożywamy.


Woreczek żółciowy zbiera, gromadzi tą żółć i wzmacnia dwudziestokrotnie możliwość przyswajania z pokarmu witamin A, D, E, K. W momencie, kiedy mamy fajną produkcję żółci przez naszą wątrobę, możemy spokojnie te witaminy przyswajać z pokarmów i w ten sposób odżywiać nasze ciało.


Natomiast jeśli żółć jest słabo produkowana przez naszą wątrobę lub nie jest gromadzona w woreczku żółciowym, możemy mieć z kłopot z przyswajaniem tych witamin i pojawiają się choroby.

Kamienie żółciowe - najczęstszy problem, o który pytacie.Będziesz wiedział, kiedy w Twoim woreczku żółciowym pojawią się kamienie - pojawi się ból w górnej części brzucha, być może gorączka. Będziesz po prostu czuł, że coś jest nie tak.


Jak lekarz stwierdzi, że trzeba usunąć ten woreczek żółciowy to mam dla Ciebie taką propozycję: ZACHOWAJ GO! Trzeba każdą część swojego ciała zachować, bo każda za coś odpowiada. Jest bardzo dużo naturalnych sposobów, jak się pozbyć takich kamieni, które myślę, że warto wypróbować.Kiedy już zostanie stwierdzone u Ciebie, że masz kamienie w woreczku żółciowym, bardzo ważne jest, żebyś wyeliminował takie pokarmy jak:


  • pokarmy smażone - smażenie jest najgorszym sposobem, w jaki możesz przygotowywać swoje pokarmy, które niestety bardzo mocno mogą osłabiać Twój woreczek żółciowy, wątrobę,

  • pokarmy tłuste - mięsne, wędzonki, jajka na twardo, śmietany, majonezy, gotowane warzywa kapustne (kapuśniaki, bigosy),

  • smażone ziemniaki, frytki, placki ziemniaczane

  • smażone grzyby, cebula, śledzie,

  • cukier rafinowany,

  • czekolada,

  • bita śmietana, ciasta, mąki, kawy, alkohol, napoje gazowane, konserwy i środki konserwujące.

niezdrowe produkty

Na pewno tych pokarmów jest dużo więcej, ale te wymienione są najgorsze! Jeżeli je wyeliminujesz istnieje możliwość, że te kamienie się rozpuszczą.


Kamienie w woreczku żółciowym w sposób naturalny mogą się rozpuszczać nawet do 2 lat. Ważne, żebyś o tym pamiętał i uzbroił się w cierpliwość, która z pewnością zostanie Ci wynagrodzona.


Woreczek żółciowy nie lubi również dużych posiłków.

Jedzenie, które spożywamy, warto podzielić na bardzo małe porcje, żeby wątroba nie była obciążona. Najlepiej abyś zastosował również czasową głodówkę, czyli spożywanie posiłków tylko przez 5-6 godzin dziennie w ciągu dnia, aby dać organizmowi szansę na regenerację.

W jaki sposób pozbyć się kamieni żółciowych?


1. Ostropest plamisty


Osoby, które mają kamienie w woreczku, powinny włączyć do diety niesamowitą roślinę, jaką jest ostropest plamisty. Ma właściwości oczyszczające wątrobę i woreczek żółciowy, dzięki czemu pozbywamy się kamieni żółciowych.2. Specjalny 10-dniowy eliksir


Ocet jabłkowy to tak naprawdę jedno z najlepszych lekarstw, jakie możemy zastosować w naszym życiu. Pomaga na naprawdę niezliczoną liczbę rzeczy. W przypadku kamieni w woreczku żółciowym i wątrobie, ocet jabłkowy sprawdza się niesamowicie.

ocet z sokiem jabłkowym

3. Dziurawiec pospolity


Jest to jedno ze wspanialszych ziół w Polsce, jakie można znaleźć. Warto go zbierać i robić sobie napary. Dziurawiec pobudza wydzielanie i przepływ żółci, a także działa rozkurczowo, zapobiegając powstawanie kamieni żółciowych. Powinniśmy pić napar z dziurawca 3-4 razy dziennie po pół szklanki, co najmniej godzinę przed posiłkiem.


4. Płatki górskie orkiszowe


Okazuje, że orkisz, jedno z najstarszych zbóż znanych w Polsce, ma wspaniałe właściwości ściągające cholesterol, którego jest za dużo w naszej krwi. Jest ponad 300 badań różnego rodzaju przeprowadzonych na to jak działają płatki orkiszowe. Mają naprawdę niesamowite działanie. Płatki orkiszowe mogą powstrzymać powstawanie nowych kamieni w Twoim woreczku żółciowym i w wątrobie.


5. Oczyszczanie wątroby


Hulda Clark i Andreas Moritz to dwie osoby, które opracowały specjalne formuły do tego, żeby w naturalny sposób, dzięki kuracjom pozbyć się kamieni żółciowych z wątroby i woreczka żółciowego.


Więcej na ten temat protokołu dr Huldy Clark, który my wybraliśmy:

Co możesz zrobić, jeżeli nie masz woreczka żółciowego?


Jak woreczek żółciowy jest wycięty to nie ma nagromadzonej żółci i zmniejsza się 20-krotnie przyswajalność witamin! Jednak to wszystko można poprawić poprzez pobudzanie dodatkowo wątroby.


Rozwiązaniem jest wprowadzenie roślinnych pokarmów gorzkich do swojego życia (tj. mniszek lekarski, grejpfrut, bazylia, ostropest plamisty)! Będą one wzmagać produkcję żółci przez wątrobę i tym samym wspierać nasze zdrowie.
Wyeliminuj produkty, które Ci szkodzą i zacznij spożywać te, które pozytywnie wpływają na Twoją wątrobę i woreczek żółciowy, a Twoje ciało Ci za to podziękuję i będziesz cieszył się pełnią zdrowia!


 


21 176 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


CZY tą kurację 10-dniową sok jabłkowy +ocet jabłkowy pije się tylko raz czy robi się przerwę i można pić to znowu?

Like
bottom of page