top of page

Krwawiące dziąsła, paradontoza, naczynka, krwawiące żyły - wspólny powód!

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Jaki myślisz, jaki jest jeden najważniejszy element, którego może nam brakować, powodujący problemy z krwawiącymi dziąsłami, żyłami, paradontozą?


Tym brakującym elementem jest niedobór witaminy C, który odpowiada za tysiące naszych dolegliwości!


W jaki sposób możesz dostarczyć witaminę C? Jaka to ma być witamina C?

krwawiące dziąsła

Niedobór witaminy C może powodować m.in. problemy z:

 • zębami,

 • naczynkami,

 • jelitami,

 • krwawieniem żył,

 • silniejszymi przeziębieniami.


Jak dostarczyć sobie witaminę C?


Albert Szent-Györgyi odkrył kwas askorbinowy i dostał za to Nagrodę Nobla. W Polsce bardzo dużo osób go zażywa, natomiast jest to sztuczna witamina C, która powstaje w laboratorium z mączki kukurydzianej i kwasu siarkowego. My potrzebujemy całego kompleksu witaminy C, który istnieje tylko w naturze!


W kompleksie witaminy C znajduje się:

 • witamina P,

 • witamina J,

 • witamina K,

 • miedź.

Kwas askorbinowy jest tylko ochronną otoczką całego kompleksu.


Spożywanie dużych ilości kwasu askorbinowego może powodować problemy, np.gdy mamy dużą ilość wapnia w nerkach to mogą powstawać kamienie. Kwas askorbinowy wpływa również negatywnie na nadnercza.


Jest to kwas, więc zasadniczo może mieć tylko jedno działanie. Jeśli np. namnożyły się w naszym organizmie bakterie podczas oczyszczania to on je niszczy i odkłada oczyszczanie na później. Nam się wydaje, że wyzdrowieliśmy, a tak naprawdę zatrzymaliśmy proces, który powinien być naturalnym sposobem oczyszczenia naszego ciała z toksyn.


Kwas askorbinowy w zasadzie nie jest nam do niczego potrzebny, w przeciwieństwie do naturalnej witaminy C. Potrzebujemy witaminę C z pokarmów, w kompleksie, z tym wszystkim co do nas dociera w naturze. Jeśli dostarczysz sobie dużą ilość witaminy C to możesz obniżyć skutki np. toksyczności nadczynności tarczycy, odbudować swoje nadnercza itd. To jest bardzo ważna rzecz.

witamina C

Niedobory witaminy C powstają, gdy:


 • mamy problemy z insuliną (np. cukrzyca, stan przedcukrzycowy),

 • spożywamy dużo gotowanych pokarmów, fast-foodów,

 • spożywamy za mało warzyw i owoców,

 • palimy papierosy, co jest jednym z najgorszych czynników obniżających poziom witaminy C w naszym ciele.


Jeśli palisz papierosy to chciałbym, żebyś wiedział, że tam jest ponad 4000 związków trujących, z czego już 42 są określone jako rakotwórcze! Palenie papierosów w dzisiejszych czasach, kiedy jest tak obszerna wiedza na temat tego jak one nam szkodzą to po prostu bezmyślność.Ciekawostka:


Czy wiesz jak zadbano o zęby żeglarzy pływających z Europy do USA w czasach gdy nie mieliśmy pojęcia jak funkcjonuje przyroda?


Na starych filmach często widać żeglarzy z brzydkimi, chorymi zębami. Nie było to spowodowane tylko brakiem higieny - bardziej chodziło o to, że nie spożywali oni pokarmów bogatych w witaminę C. Karmili się głównie rybami i mało wartościowym jedzeniem, które zabierali ze sobą na statek.

woda z limonką

Natomiast zauważono, że kiedy żeglarze zaczęli zabierać ze sobą na statek i spożywać takie pokarmy jak limonka, cytryna, cebula, kapusta to nagle zaczął się poprawiać stan ich zębów - nie wypadały tak bardzo i były zdrowsze!


Teraz naukowcy po tylu latach już wiedzą, że w tych pokarmach jest po prostu bardzo dużo witaminy C. Spożywanie ich pomogło tym żeglarzom poprawić swoje uzębienie.


Pomoże również Tobie!


Zadbaj o to, aby spożywać jak najwięcej warzyw i owoców bogatych w witaminę C, a pozbędziesz się wielu dolegliwości!


 

4362 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page