top of page

Kurka, czyli pieprznik jadalny na surowo.

Zaktualizowano: 18 lut 2021


Kuracja antypasożytnicza na wszystkie gatunki robaków ludzkich!

kurka grzyb

Hitinmannoza i kwas trametonolinowy, czyli główni „zabójcy” robaków ludzkich, są bardzo wrażliwe na obróbkę termiczną, a konkretnie na temperaturę powyżej 50 st C, jak również na sól spożywczą.


Tak więc kiedy przyrządzamy potrawy z kurek na gorąco, trzeba wiedzieć, że korzystamy wtedy tylko z ich wyjątkowego smaku. Natomiast, jeśli chcemy wykorzystać właściwości kurek, jako środka przeciwko robakom ludzkim, wirusom i grzybom to powinniśmy przyrządzić je na surowo, a dokładnie wysuszyć. Wysuszone kurki pozwolą nam korzystać z ich właściwości przeciwpasożytniczych w ciągu całego roku.


Hitinmannoza to substancja, która „zabija” wszystkie występujące w organizmie robaki ludzkie, ponieważ potrafi uszkodzić, rozcieńczyć jajeczka pasożytów, których nawet sok żołądkowy nie jest w stanie rozpuścić. Przedostając się do ciała pasożytów hitinmannoza paraliżuje ich układ nerwowy, co prowadzi do ich śmierci.


Dlatego kurki, od czasów starożytnych, były znane, jako niezawodne narzędzie w walce przeciwko robakom ludzkim.


Niektóre zakłady farmaceutyczne otrzymują wyciągi hitinmannozy, które są następnie wykorzystywane do produkcji leków. Natomiast w odróżnieniu od preparatów medycznych Hitinmannoza, w składzie kurek, „działa” znacznie łagodniej. Nie powoduje obciążenia wątroby, bo właśnie taki skutek uboczny występuje w przypadku preparatów syntetycznych.


W składzie kurek znajdziemy również kwas trametonolinowy, który jest stosowany w leczeniu wirusowych zapaleń wątroby i nowotworów.


Sposób przygotowania:

Swieże kurki oczyścić, dokładnie wypłukać, większe pokroić, osuszyć, następnie rozłożyć na tacy.


Można suszyć na słońcu od 3 do 5 dni, dopóki nie zrobią się ciemne – wysuszone „na wiór” (na noc chowając do domu).


Można też suszyć w dehydratorze w temperaturze do 50 stopni, aby zachować wszystkie właściwości lecznicze.


Po wysuszeniu zmielić w młynku i przechowywać w szczelnie zamkniętym, szklanym pojemniku, w ciemnym miejscu.


Można posypywać proszkiem z kurek kanapki, dodawać do szejków, surówek i innych potraw, ale należy pamiętać, aby potrawy nie były gorące.


Nie przekraczać dawki 1-2 łyżeczek na dobę!

22 700 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 Comments


Surowa kurka nie suszona? lub zjedzona krótko na patelni podgrzana z jajkiem będzie miała właściwości. I po czym poznać że coś zadziało się z pasożytami?

Like

A czy dzieciom można podawc taki proszek?

Like
bottom of page