top of page

Mariusz, przecież wyciskarki nie rosną w naturze?

„Mariusz, skoro jesteście tacy naturalni to dlaczego używacie wyciskarki do soków⁉️ Przecież nasi przodkowie nie mieli wyciskarek⁉️ Wyciskarki nie rosną w naturze”. Takie i podobne pytania pojawiają się bardzo często. Dzisiaj postanowiłem na nie odpowiedzieć.

W naturze nie ma wyciskarek do soków, ponieważ natura nie przewidziała, że człowiek ją zniszczy!


Nie przewidziała, że będziemy tak bardzo ingerować w uprawę roślin, zubażać glebę i robić takie eksperymenty. Niestety przez lata, zaczęliśmy to wszystko niszczyć. Coraz mniej uzyskujemy z natury – z warzyw, owoców, ponieważ one rosną zbyt szybko, gleba nie jest odpowiednio nawożona, wprowadziliśmy produkty GMO, chemię itd.


Nasze ciało to taka wyciskarka do soków. Działa w ten sposób, że każdy pokarm, który dostaje się do jelita, jest tam mielony, jedzony przez bakterie, rozkładany na części pierwsze tylko po to, żeby wydusić stamtąd sok, który jako jedyny pokarm jest przez nas wchłaniany. Nawet najcieńszy włos nie przedostaje się przez ścianki jelita do naszego ciała! Wszystko jest w postaci soku.


Dlatego, aby zwiększyć przyswajalność i możliwość pobrania elementów z warzyw i owoców, zostały wprowadzone wyciskarki do soków.


Kiedyś (70-80 lat temu), wystarczyło, że mój dziadek zjadł 3 marchewki i był w stanie dostarczyć sobie elementy, które są mu potrzebne do życia. Dzisiaj musielibyśmy zjeść 15 takich marchewek!


Czy Ty jesteś osobą, która zjada 15 marchewek dziennie? Czy jesteś w stanie zjeść, przerzuć, wycisnąć z nich sok w środku? To jest bardzo trudne, prawda? To samo jest z jabłkiem, melonem, burakiem, ze wszystkimi innymi warzywami i owocami. One po prostu niestety zaczęły tracić na wartości i wyciskarka wspomaga nas, żebyśmy nie musieli jeść 15 marchewek, tylko mogli wycisnąć z nich sok i w ten sposób dostarczyć sobie niezbędnych składników odżywczych.


Naukowcy twierdzą, że jeśli zjemy marchewkę w całości to jesteśmy w stanie przyswoić z niej zaledwie kilka % wartości odżywczych. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nie przyswajamy błonnika. Poza tym marchewka jest twarda, to jest korzeń i dość trudno jest ją przerobić w naszym ciele.


Dobrym sposobem jest robienie z niej szejka, ale jeszcze lepszym – wyciskanie soku, który wchłania się już po 20 minutach i wszystkie elementy odżywcze są dostarczone do naszego ciała.


Sok to nasze życie, są w nim wszystkie składniki, których potrzebujemy. Pijąc soki, będziesz odżywiony, dostaniesz wartościowy pokarm, wszystkie minerały, witaminy, które są Ci potrzebne do życia!

A co z tym błonnikiem?


Błonnik też jest nam potrzebny, ale nie w tak dużych ilościach jak nam się wydaje! Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żeby nasze posiłki były olbrzymie. W momencie kiedy wprowadzisz błonnik do swojego ciała to odżywiasz bakterie w środku, które go potrzebują oraz oczyszczasz jelita. Błonnik transportuje nektar z roślin do naszego ciała.


Wiem, że mnóstwo osób mówi, że wyciskarka to niepotrzebny wydatek. Gwarantuję Wam, że jest potrzebny! Picie soków wpłynie na odzyskanie energii, życia, dokarmienie Twojego ciała po latach niedożywienia – zaczniesz w końcu żyć!


Mamy dla Was 5% rabatu na zakup wyciskarki Omega Sana EUJ-707, którą my używamy i polecamy. Jeżeli chcesz z niego skorzystać, wejdź na naszą stronę:
Natura została zmieniona przez człowieka i musimy znaleźć rozwiązanie, żeby wszystko co od niej dostaliśmy, nie zostało nam do końca odebrane.


Żadne lekarstwo Ciebie nie wyleczy, a sok z marchewki i buraka pity codziennie doprowadzi Twoje ciało do homeostazy.


Skorzystaj z tego...

 

4991 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page