top of page
  • ONS

Nadczynność czy niedoczynność tarczycy, trzustki, nadnerczy…

Skąd się bierze nadczynność czy niedoczynność tarczycy, trzustki, nadnerczy czy każdego gruczołu w naszym ciele oraz dlaczego jesteśmy leczeni objawowo, a nie szuka się powodów???

W jaki sposób gruczoły mogą być obciążone?

Każdy gruczoł w naszym ciele działa tak, że wysyła informację (hormony) do komórki, wykonuje swoje zadania i ten sygnał powinien wrócić do gruczołu z informacją zwrotną, np., że jest już wystarczająca ilość hormonów.


W momencie, kiedy ta komunikacja jest niewłaściwa to gruczoł produkuje tych hormonów bardzo dużo. Pojawia się nadczynność, do momentu, aż wyczerpuje całą swoją moc, przepala się i powstaje niedoczynność, czyli nie ma produkcji tego hormonu.


Kiedy tarczyca nie funkcjonuje poprawnie może pojawić się mnóstwo objawów, tj. wypadanie włosów, uczucie zimna, tycie. Są to sygnały dla naszego ciała, których nie powinniśmy bagatelizować.


Hormon trzustki jest odpowiedzialny za wiele funkcji, ale jedną z nich jest produkcja insuliny. W momencie, kiedy spożywamy pokarmy z olbrzymią zawartością cukru to trzustka cały czas wystrzeliwuje insulinę, żeby zneutralizować cukier, który znajduje się w ciele. Powstaje tzw. insulinooporność, która powoduje, że trzustka nie dostaje informacji


zwrotnej i produkuje insuliny coraz więcej! Aż w pewnym momencie się przepala, powstaje cukrzyca typu 1 i mamy olbrzymie problemy. A można zapobiec temu dużo wcześniej…

Dlatego zadajemy pytanie: dlaczego leczy się ludzi objawowo?


Dlatego, że jest to olbrzymi biznes! Lepiej jest komuś sprzedaż insulinę, trzymać na lekach przez całe życie niż zasugerować zmianę stylu życia!


W przypadku trzustki oczywiste jest, że wpływa na nią nie tylko cukier, ale każde przetworzone jedzenie, które jest podgrzane do temperatury powyżej 50 stopni – czy to jest mleko, mięso, jajka. Trzustka produkuje coraz więcej insuliny, zachwiane jest połączenie między insuliną a komórką i tej insuliny jest za dużo w naszym ciele.


Wyeliminuj jak najszybciej pokarmy gotowane, cukier (również ten ukryty), fast-foody i inne niezdrowe pokarmy.


Stres


Gdy się stresujemy, powstaje bardzo dużo problemów z kortyzolem, adrenaliną – pojawia się tego zbyt dużo w naszym ciele. Spróbuj wyeliminować stres ze swojego życia!


Take it easy.

Wiem, że łatwiej jest to powiedzieć, a trudniej zrobić, ale zachęcam bardzo osoby, które mają problemy ze zrzuceniem kilogramów, snem czy zbyt szybkim starzeniem, żeby odpoczęły, zrelaksować się i spróbowały zapanować nad stresem.


Więcej o połączeniu stresu z naszą tarczycą dowiesz się w filmie:


Dzielę się w nim szerzej informacjami na temat powstawania problemów z tarczycą, trzustką. Jeżeli masz z tym problem, obejrzyj koniecznie. Dowiedz się, w jaki sposób możemy naprawiać nasze ciało!


Ważne jest to, co przestać robić, a nie to co masz wziąć na objawy, które już w Twoim ciele powstały.


11 057 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page