top of page

Najlepszy sposób na płaski brzuch

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Jak się pozbyć zwisającej skóry z brzucha?


Gdy chudniemy to często jest tak, że skóra na naszym brzuchu wisi i jest rozciągnięta. Nie wygląda to za ciekawie. Jak się tego pozbyć, stosując bardzo proste i szybkie ćwiczenie?


Większość osób chce się pozbyć brzucha, poprzez chodzenie na siłownię i robienie tzw. “brzuszków”. To ćwiczenie jest bardzo fajne, ponieważ poprawiamy mięśnie brzucha, natomiast nie zlikwidują nam obwisłej skóry.

płaski brzuch

Ja mimo, że schudłem bardzo dużo kg, mam płaski brzuch. Nie mam obwisłej skóry, wszystko jest ściągnięte dlatego, że wykonuję ćwiczenia, które nazywają się 5 rytuałów tybetańskich.


Dzisiaj Ci pokażę jedno z ćwiczeń, które naprawdę Ci pomoże. Działa to w ten sposób, że robimy brzuszki do tyłu. Chodzi o to, żeby naciągać skórę.


Uwaga! Osoby, które mają problemy z dolną częścią kręgosłupa, muszą na początku być bardzo uważne. Wychylając się do tyłu, podeprzyjcie się rękoma i zobaczcie, do którego miejsca jesteście w stanie się wychylić. Jest to bardzo ważne, żeby nie nadwyrężyć tej części kręgosłupa, która bardzo często jest obciążona przez brzuch.


Ćwiczenie polega na tym, że ściągasz brzuch i pośladki, żeby nie było obciążenia na krzyż i odchylasz ciało do tyłu.


Na początek polecam 25 powtórzeń, po czym przerywasz pierwszy dzień. Chodzi o to, żeby nie było zakwasów. Robisz sobie 1, 2 dni przerwy i później zwiększasz ilość.


Ja doszedłem do 3 powtórzeń po 50 razy i myślę, że to jest takie najbardziej optymalne. Robisz 50 powtórzeń, 30 sekund przerwy i robisz następne 50 powtórzeń. Znowu minuta przerwy, 50 powtórzeń.

odwrotne brzuszki

Zobaczysz jak szybko to działa, jak szybko skóra na brzuchu zacznie się naciągać. Jak robisz “brzuszki” to pracują mięśnie, ale skóra się nie naciąga.


Mam nadzieję, że to ćwiczenie Ci to pomoże.


Napiszcie komentarz, jak to dla Was działa.

 

45 230 wyświetleń3 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

3 Comments


od dwóch tygodni wykonuję to ćwiczenie,jest super spodnie w pasie są luźne,muszę nosić pasek. Dziękuję:)))


Like

Już od miesiąca codziennie to ćwiczenie wykonuję. Skóra jest jakby bardziej naprężena a schudłam 5 kg zmieniając dzięki Wam sposób odżywiania. Pozdrawiam Malgosia

Like

Pośladki cały czas ściągnięte?

Like
bottom of page