top of page

Niesamowite korzyści z płukania ust olejem kokosowym, słonecznikowym lub sezamowym

Zaktualizowano: 27 lut 2021

Marzy Ci się piękny uśmiech? Marzą Ci się białe zęby? Chciałbyś pozbyć się próchnicy i krwawiących dziąseł? Czy wiesz jak płukanie jamy ustnej olejem wpływa na poprawę jakości naszego zdrowia i życia?

płukanie olejem

Tysiące lat tradycji


Dzisiaj większość ludzi podąża za nowoczesnością, a okazuje się, że takie tradycje jak Ajurweda mają niesamowite zastosowanie. Okazuje się, że płukanie jamy ustnej olejem było znane od co najmniej 5 000 lat!Gorący trend w naturalnej medycynie od około 5-10 lat


Na Zachodzie naturopaci już dawno przekonali się o niesamowitych korzyściach płukania ust olejem!


Nie spodziewaj się natychmiastowych rezultatów.

Ważna jest systematyczność i płukanie przez minimum 90 dni! Z czasem będziesz zauważać zmiany, przede wszystkim w jakości swojego oddechu i funkcjonowania całego ciała.Korzyści płukania ust olejem:


1. Pomaga pozbyć się próchnicy.


2. Pomaga zagoić krwawiące dziąsła.


Jeśli masz problem z krwawiącymi dziąsłami to oczywiście tutaj najważniejsza będzie witamina C. Zobacz filmik na ten temat na naszym kanale:Ale dodatkowo płukanie ust olejem kokosowym pomoże to złagodzić.


3. Wybielanie zębów.

uśmiech

4. Wzmacnianie mięśni ust i żuchwy.


5. Całościowe oczyszczanie jamy ustnej, co nie jest możliwe przy użyciu jedynie szczoteczki do zębów.


6. Jakość bakteryjna jamy ustnej wpływa na zdrowie organizmu.


7. Brzydki oddech + próchnica jest to sygnał przedzawałowy.


Połączenie brzydkiego zapachu z ust i próchnicy to sygnał, że coś się dzieje nie tak z sercem. Bakterie w jamie ustnej, które są niekorzystne dla naszego ciała, mogą przenieść się w miejsca, w które byśmy chcieli.


8. Oczyszczanie z niekorzystnych bakterii, grzybów i wirusów.Jak płukać usta olejem?1. Olej kokosowy, słonecznikowy, sezamowy.


Jamę ustną można płukać olejem kokosowym, słonecznikowym i sezamowym.


My wybraliśmy olej kokosowy, ze względu na zawartość kwasu laurynowego. Jest to bardzo ważny, antybakteryjny kwas, który dostajemy w mleku matki. Kwas laurynowy pomaga nam utrzymywać rozwój niekorzystnych bakterii pod kontrolą.


Olej kokosowy koniecznie musi być nierafinowany, tłoczony na zimno.


2. Około 1 łyżka stołowa przez 10-20 minut. Wypluj, nie połykaj!


Oleju nie można połykać. Trzeba wypluć, najlepiej do kosza lub w papier, a nie do toalety czy umywalki, ponieważ zgęstniały olej może zapychać rury.


3. Wypłucz później wodą.


Po płukaniu olejem, wypłucz jamę ustną wodą i dopiero wtedy umyj zęby.Jeśli pragniesz poprawić jakość swojego życia to jest to naprawdę godny polecenia, ajurwedyjski, naturalny sposób, który pomoże Ci utrzymać Twoje ciało w zdrowiu.


Warto go wypróbować!


 

11 207 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Dzieki serdecznie Mariusz! Wchodze w to!

Like
bottom of page