top of page
  • ONS

Obalamy mity – Czy ALKALICZNA WODA może nam pomóc?!

Czy ALKALICZNA WODA może nam pomóc? Czy pomoże nam w pozbycie się nowotworów? Pragnę obalić dzisiaj mit dotyczący alkalicznej wody.


Różne pH


Pierwsze pytanie, które jest najczęściej zadawane przez sprzedawców urządzeń do produkowania alkalicznej wody, jest: Czy wiesz, jakie jest pH Twojego ciała?


Ale w którym miejscu???


Nasze ciało w każdym miejscu ma inne pH, które zawsze jest utrzymywane na stałym poziomie!


Naukowcy określili skalę kwasowości naszego ciała od 1 do 14 – z tym że różnica między kwasowością np. 3 a 4 jest naprawdę olbrzymia!


  • Od 1 do 7 pH jest kwaśne

  • Od 7 do 14 pH jest alkaliczne

Żołądek- powinna być na poziomie od 1 do 3 pH.


Dlaczego tak nisko?


Przede wszystkim dlatego, że w takim środowisku wchłaniają się niezbędne witaminy i minerały. Poza tym żołądek jest naturalną zaporą przed dostaniem się różnego rodzaju niepożądanych drobnoustrojów do naszego ciała. Niestety większość z nas nie utrzymuje takiego poziomu zakwaszenia żołądka, chociażby spożywając alkaliczną wodę.


Jelito grube – pewnej części ma kwaśne pH.


Skóra – musi być kwaśna, żeby obronić nasze ciało przed atakującymi nas drobnoustrojami.


Mocz i pot – powinny być lekko kwaśne.


Alkaliczne są np. łzy, płyn wokół mózgu i najważniejsze – krew.


Naukowcy określili, że pH krwi powinno być w bardzo wąskim przedziale między 7,34 a 7,45. Każdy skok w górę, czy w dół poza skalę, może doprowadzić do ciężkich chorób, a nawet śmierci.Czy można to zmienić?


Działając niewłaściwie na nasze ciało, możemy zmienić kwasowość lub alkaliczność. Ale tylko na chwilę – mamy wbudowany mechanizm ustawiania pH na poziomie, jaki jest oczekiwany.


Spożywając pokarmy tj. mięso, mleko, jajka, makarony, pokarmy gotowane, podnosimy pH naszego żołądka, który przestaje spełniać swoje funkcje.


Problemem jest też używanie zwykłych mydeł do mycia rąk. W szpitalach, gdzie była zachowana zbyt duża higiena i używano niewłaściwych środków czystości – było dużo więcej różnego rodzaju zakażeń. Działo się tak, ponieważ pH skóry się zmieniało i powstawały mikropęknięcia, przez które do ciała dostawały się różnego rodzaju bakterie.


Nowotwory


Mówi się nam, że potrzebujemy podnieść alkaliczność ciała, aby nie rozwijały się nowotwory.


Jest to jedno z największych kłamstw, jakie można usłyszeć!


Nowotwór jest alkaliczny – ma bardzo wysokie pH – dużo większe niż środowisko, w którym się znajduje. Wokół niego powstaje otoczka kwaśnych komórek, ponieważ nasze ciało za wszelką cenę dąży do wyrównania poziomu pH i zakwasza środowisko wokół nowotworu. Nie możesz zmienić alkaliczności, czy kwasowości swojej krwi – po prostu byś nie przeżył. Nie ma takiej możliwości, żeby wyleczyć się z nowotworu, pijąc alkaliczną wodę.


Żołądek


Mnóstwo osób twierdzi, że wyleczyło refluks żołądkowy dzięki piciu alkalicznej wody.


Nie ma takiej możliwości!


Woda alkaliczna jedynie zagasza problem – tam nadal nie ma odpowiedniego środowiska!


Nasz żołądek musi mieć kwasowość na poziomie między 1 a 3.


Jedyny sposób na poprawienie i na wyleczenie refluksu jest ocet jabłkowy.


Ocet jabłkowy zakwasi Twój żołądek, stworzy odpowiednie środowisko i refluks przestanie być problemem.


W momencie, kiedy będziesz spożywał ocet jabłkowy co najmniej 3 razy dziennie, 15 minut przed każdym posiłkiem (1 łyżka octu jabłkowego niepasteryzowanego na pół szklanki wody), poprawisz kwasowość żołądka i zacznie on spełniać swoje funkcje!


Pokarmy alkaliczne


Mitem jest, że spożywanie warzyw i owoców wpływa na podwyższenie pH w organizmie!


Nie ma takiej możliwości, ponieważ mimo tego, że będziemy spożywać alkaliczne pokarmy tj. warzywa i owoce to i tak pH w naszym ciele cały czas będzie dążyć do stałego poziomu.


Dlatego spożywamy pokarmy alkaliczne dla ich wartości. Warzywa i owoce są jedynym dostarczycielem witamin, minerałów i wszystkich związków potrzebnych do życia – nie picie wody alkalicznej.Nie ma takiej możliwości, żeby woda alkaliczna w jakiś sposób Tobie pomogła.


Może zagasić problem na moment, ale ten problem pojawi się potem w zupełnie innym miejscu – a tego nie chcemy…

3757 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page