top of page

Obalamy mity - Nie pij wody, zanim tego nie przeczytasz!

Zaktualizowano: 18 lut 2021

Nie wiem czy Ty jesteś taką osobą, która już została złapana na tą sztuczkę picia olbrzymiej ilości wody? Nas nie udało się złapać.


Mówi się do nas, że powinniśmy pić, mniej więcej 8 dużych szklanek wody na dzień. Oczywiście, w zależności od naszego wzrostu i wagi. Korzystając z internetowego kalkulatora wyliczyłem, że w przypadku mojej wagi, powinienem pić pomiędzy 2,4 a 3,2 litra wody dziennie! Ja na szczęście nigdy w to nie uwierzyłem, ponieważ przekonałem się wielokrotnie w przeszłości, że jeśli ktoś na nas coś forsował, tzn. że chciał nam coś sprzedać. 


Mam dla Ciebie kilka bardzo ciekawych pytań i mam nadzieję, że zobaczysz, że faktycznie jest to na nas forsowane dla olbrzymich zysków.


woda

60% naszego ciała to czysta woda

A jeśli bym Ci powiedział, że w naszym ciele, nie ma nawet 1 mg czystej wody? Że nasze ciało składa się z różnego rodzaju płynów, takich jak krew, limfa, mocz. Te płyny nie są czystą wodą ponieważ mają w sobie elektrolity.

FAŁSZ


Nie wiesz kiedy chcesz pić!

Czy oby na pewno? Czy to przypadkiem nie jest tak, że ktoś odbiera Ci prawo do tego, żeby wiedzieć kiedy chce Ci się pić? Czy wiedziałeś o tym, że nasze ciało jest w stanie przyjąć 52 różnego rodzaju sygnały, po to żeby żyć i funkcjonować? Takimi sygnałami jest np. to że jesteś głodny, spragniony, że jest Ci zimno, ciepło, że odczuwasz jakikolwiek ból itd. Jeśli ktoś do Ciebie mówi, że nie wiesz kiedy chcesz pić, to chyba robi z Ciebie kogoś upośledzonego? Oczywiście, że wiesz.

FAŁSZ


Woda usuwa tłuszcz

Jeszcze nie było jednej osoby na świecie, która by straciła chociaż 1 g tłuszczu, poprzez picie większej ilości wody. Tłuszcz to jest tłuszcz. Woda nie rozpuszcza tłuszczu. Nie wierzysz mi? Połóż kawałek boczku na talerzu, zalej go wodą, mieszaj w tej wodzie. Nawet grama tłuszczu nie stracisz. Nie ma takiej możliwości. Mówią do nas, że pijąc dużo wody, będziesz chciał mniej jeść. To też jest nie prawda. Ponieważ woda szybko przepływa przez nasz organizm. Nie powstrzymuje głodu.

FAŁSZ


Woda usuwa toksyny

Wszystkie toksyny, które są w Twoim ciele, również mają podłoże w tłuszczu. Nie da się tego rozpuścić wodą i wypłukać z naszego ciała. Do tego służą inne rzeczy. 

FAŁSZ


Woda pomaga na suchą skórę

Objawem suchej skóry, nie jest brak wody w Twoim ciele. Sucha skóra to jest przede wszystkim brak witaminy A. Nasza skóra potrzebuje również oleju. Woda nie może sprawić, żeby Twoja skóra była nawilżona.

FAŁSZ

szklanka wody

Ktoś by powiedział - co to za problem, że ja wypiję 3,5 l wody dziennie? Po prostu przeleci przeze mnie.

Otóż - pojawia się problem. W momencie kiedy woda przez Ciebie przelatuje, to jednocześnie wypłukuje z Twojego ciała elektrolity (w postaci sodu, potasu, wapnia, magnezu). Można sobie je uzupełnić poprzez jedzenie warzyw i owoców.


U osób, które piją naprawdę, bardzo duże ilości wody może pojawić się pewne schorzenie - jest to hiponatremia. Najczęściej pojawia się u sportowców. Zostało przeprowadzone badanie na grupie 100 maratończyków - 16-tu miało objawy hiponatremii.


A jakie to są objawy? 

  • ból głowy

  • utrata zrozumienia – ogłupienie

  • utrata energii

  • słabe mięśnie, skurcze

  • utrata przytomności

  • śmierć

Woda może nam zaszkodzić, przepłukując nasze ciało!


Co my robimy?


My nie zachęcamy do picia wody. Ja osobiście piję około 2 szklanki wody dziennie - nie 8! Jedyny moment, kiedy piję dużo więcej wody, to moment kiedy jestem w trasie. Ale wtedy też spożywam bardzo dużo jabłek. 

My zachęcamy Ciebie do jedzenia swoich płynów. Czyli możesz zjeść jabłko albo wypić świeżo wyciśnięty sok z melona i to dostarczy dla Ciebie płynów, jak również uzupełni elektrolity. Warzywa i owoce w formie surowej i naturalnej, zawierają wodę strukturalną, czyli wodę idealną dla Twojego ciała i komórek.

Przedstawię Ci, ile mniej więcej zawartości płynów, mają różnego rodzaju warzywa i owoce:


Sałata - 300 ml

Pomarańcz -122 ml

Jabłko - 115 ml

Ogórek - 100 ml

Kawałek arbuza - 92 ml

Kalafior - 73 ml

Garść truskawek - 73 ml

Marchew - 63 ml

Papryka - 50 ml


Dodaj to co zjesz w ciągu dnia i zobaczysz co Ci wyjdzie?


Nie zrozum nas źle. Nasze ciało potrzebuje uzupełnienia płynów na porządku dziennym. Natomiast nie daj się ogłupić i przestań pić wodę hektolitrami, bo ktoś Cię do tego namawia. 


Jest bardzo prosty sposób, jak możesz sprawdzić czy masz wystarczająco płynów w swoim ciele. Po prostu, kiedy pójdziesz do toalety, kolor Twojego moczu powinien być biały lub lekko żółty. W momencie, kiedy zaczyna się robić bardzo ciemny, to znaczy że potrzebujesz płynów. Wystarczy, że zjesz jabłko lub wyciśniesz sobie sok i je uzupełnisz. 


Tak jak Ci obiecałem, powiem Ci dlaczego forsuje się na nas picie takich ilości wody? Ponieważ to jest olbrzymi biznes! Biznes sprzedaży wody, tj. 10 mld dolarów rocznie. Ale jak dołączyć do tego wszystkie płyny (energetyczne, wysoko słodzone) tj. 50 mld dolarów rocznie. Dlatego widzisz non stop reklamy i fachowców, którzy siedzą i namawiają Cię do bezsensownego picia wody.


20 566 wyświetleń4 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

4 Comments


Po każdej kontrolnej wizycie u naczyniowca /miażdżyca/słyszę - proszę pić dużo wody.

Like

Dzięki za ten artykuł. Oczywiście rzadko piję wodę a inni mówili, że źle robię ale mój organizm zawsze po treningu - Marek zjedz jabłko. No to zjadłem nie jedno jabłko....

Like

To się sprawdza.Piję dużo soków i koktaili, jem warzya i owoce- wystarcza

Like

Ciekawy artykuł

Like
bottom of page