top of page

Odżywiasz "martwe" włosy od zewnątrz?! Powodzonka.

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Czy szampon albo odżywka odżywiają włosy?


Najważniejszy fakt jest taki, że WŁOS JEST MARTWY.


Istnieje wiele szamponów i odżywek na rynku. Producenci stosują różne oszustwa reklamowe, twierdząc, że ich produkty odżywią nasze włosy, ponieważ zawierają składniki tj. biotyna, zioła, kolagen, masło shea, keratyna itd.

butelki szamponów

Niestety nie mogą one zadziałać, ponieważ nasze włosy są tkanką martwą!


Jedynie mieszek ma w sobie życie i tak naprawdę potrzebujemy skupić się na ODBUDOWIE WŁOSÓW OD ŚRODKA!


Jedyne co mogą zrobić to mogą wizualnie zwiększyć objętość Twoich włosów, dawać wrażenie, że włosów jest więcej, że są niby zdrowsze, ale tak naprawdę martwej tkanki nie da się ożywić.


W jaki sposób możemy odbudować nasze włosy?


Potrzebujemy skupić się przede wszystkim na właściwym odżywianiu:


  • Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E, K - to są najważniejsze witaminy, które pomagają w budowie włosa. Znajdziemy je m.in. w awokado i oleju kokosowym. Potrzebujemy również wychodzić jak najczęściej na słońce. W ten zamieniamy swój cholesterol na steryd, który się nazywa witaminą D.


  • Pierwiastki śladowe to są minerały, których potrzebujemy w bardzo małych ilościach, natomiast one biorą udział w budowie białka (nasz włos jest białkiem). Jest ponad 94 pierwiastki śladowe. Podstawowe to cynk, krzem i miedź i one mają bardzo duży wpływ na stan włosów.


  • Witaminy z grupy B - głównie biotyna oraz witamina B6. Pamiętaj, że spożywanie samej biotyny w postaci suplementów nic nie da, ponieważ spożywanie jednej witaminy z grupy B, powoduje obniżanie poziomu innych witamin z grupy B w Twoim organizmie.


  • Zdrowe roślinne aminokwasy - czyli składniki, które odbudowują nasze włosy od wewnątrz.

jasne włosy

Jeśli chcemy odbudować swoje włosy to potrzebujemy unikać:


1. Podwyższania insuliny - insulina pomimo tego, że jest bardzo ważnym elementem, ponieważ dostarcza pokarmy do naszych komórek (również do włosów) to zbyt duża jej ilość, niestety powoduje niszczenia w naszym ciele. Unikajmy wszelkiego rodzaju pokarmów przetworzonych, gotowanych, pochodzących ze zbóż, cukru.


Popatrz jak wyglądają włosy cukrzyków - są przetłuszczone, łamliwe, słabe. Jest to jeden z objawów cukrzycy.


2. Niskokalorycznych diet - założeniem niskokalorycznych diet jest to, że spożywasz bardzo mało kalorii, czyli jesz za mało pokarmu. Gdy jesteś na takiej diecie, włos nie jest traktowany na pierwszym miejscu przez nasze ciało. Organizm pobierze najpierw pokarmy do najważniejszych funkcji życiowych, a nie będzie odbudowywał włosów.


3. Zwiększania pH w żołądku przy refluksie lub picie sody oczyszczonej. Przy refluksie, bardzo często zażywamy lekarstwa na podwyższenie pH w żołądku. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy przestajemy wchłaniać aminokwasy, kolagen i pojawia się następny problem.


4. Stresu - nadnercza. Nadprodukcja testosteronu, kortyzolu, adrenaliny również powoduje to, że włosy są słabe.

wypadające włosy

5. Leczenia symptomów, czyli np. wypadania włosów. Wypadanie włosów to symptom złego funkcjonowanie naszego ciała. Nie jest to choroba sama w sobie. Szukaj powodów! Powodem może być np. źle funkcjonująca wątroba i pęcherzyk żółciowy (ponieważ bierze on udział w przetwarzaniu T4 na T3), problem z tarczycą, problemy z menopauzą itd.SKÓRĘ, WŁOSY, PAZNOKCIE - odbudowujemy od środka :-)


Robienie różnego rodzaju rzeczy na zewnątrz, tak naprawdę nie działa.


Potrzebujesz właściwych pokarmów - oczywiście roślinnych.


 


10 464 wyświetlenia2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2件のコメント


Szkoda tylko, że zabrakło informacji, że "odżywiając" włos od środka wpływamy na tą jego część, która będzie dopiero wytworzona przez cebulkę. Nie odżywi to martwej jej części. A wiele osób tak właśnie to rozumie

いいね!

Zgodzę się z tym, że "odżywianie" źle wyraża proces dbania o włosy (który przypomina raczej mumifikację), ale to, że nie mamy wpływu na ich strukturę jest nieprawdą. Jeśli ktoś wyobraża sobie, że to żywe komorki, które wchłaniają składniki, jest w błędzie. Ale oleje, proteiny i humektanty znacząco podnoszą jakość struktury włosa, jego nawilżenie, sprężystość i gładkość.

いいね!
bottom of page