top of page

Pozbądź się bólu głowy w 2 minuty bez tabletki!!

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Nie wiem czy wiesz, ale ponad 31 mld $ rocznie, wydajemy na problemy związane z bólem głowy.

masaż głowy

Bólem głowy, który tak naprawdę nie wiadomo w jaki sposób powstaje. Jest to takie mistyczne, po prostu pojawia się, robimy różnego rodzaju badania i zastanawiamy się nad tym skąd pochodzi. Większość z nas myśli, że ból głowy po prostu powstaje w głowie, a nie do końca tak jest.


Okazuje się, że ponad 99% powodów powstawania bólu głowy, wcale nie pochodzi z głowy!

przyczyny bólu głowy

Za 90% powstawania bólu głowy jest odpowiedzialny woreczek żółciowy!


Dlaczego tak jest?


Ponieważ woreczek żółciowy, znajduje się blisko pewnego nerwu, który przechodzi przez całą prawą stronę. Przechodząc tutaj, wzdłuż naszego ciała, wchodząc przez kark do głowy, wywołuje bóle głowy. Nasz woreczek żółciowy, może być podrażniany przez nieodpowiednie pokarmy - przede wszystkim przez orzechy. Nasz woreczek żółciowy, nie lubi inhibitorów wzrostu. Są to pewne składniki, które zabezpieczają orzechy przed zjedzeniem. Wystarczy, że namoczysz orzechy noc wcześniej, spożyjesz je dopiero następnego dnia i to już nie będzie wywoływać problemu bólu głowy.


Woreczek żółciowy nie lubi również pokarmów tłustych. Spożywanie pokarmów bardzo tłustych, czyli głównie pochodzenia zwierzęcego, bardzo mocno podrażnia nasz woreczek żółciowy.


Fast foodów wręcz nie cierpi. W momencie kiedy spożywasz tego rodzaju pokarmy, powstaje nacisk na woreczek żółciowy, ten nerw jest pobudzony i niestety powstaje ból głowy.


Jeśli jesteś osobą, która w tym momencie ma ból głowy wystarczy, że położysz rękę 2 cm poniżej swojego prawego żebra i 2 cm od środka i wciśniesz palce do środka, naciskając na woreczek żółciowy.


Przytrzymaj w ten sposób przez 2 minuty i zobaczysz, czy to było faktycznie powodem.

limonkowa koszula

A jak możesz zapobiec tym problemom?


Przede wszystkim, odstawić te pokarmy. One źle wpływają, nie tylko na woreczek żółciowy, ale również na całe Twoje ciało!Za kolejne 5% powstawania bólu głowy, odpowiadają naciski na pewne nerwy w naszym karku.


Wystarczy, że przejdziesz się do kręgarza, który ustawi Twój kark i to już może pomóc i nie powodować następnych bólów głowy. Jeśli ból powraca, to wtedy warto skupić się na woreczku żółciowym lub zwrócić uwagę na inne elementy, jakie mogą wywoływać ból.Za 2% odpowiadają zatoki, czyli nacisk na pewne nerwy, które mogą wywoływać bóle głowy.
W jaki sposób możesz sobie pomóc?


  • Po pierwsze podzieliliśmy się z Tobą jakiś czas temu, informacją na temat Neti Pot. Neti Pot to taki fajny, malutki garnuszek, którym możesz przeczyścić sobie nos i w ten sposób możesz sobie pomóc.


  • Drugim sposobem, jaki Ci polecamy jest spożywanie jarmużu. Możesz spożywać go w formie szejka lub soku. Jarmuż zawiera bardzo dużo witaminy A i to oczyszcza nasze zatoki. Jeśli zdecydujesz się na sok to polecamy taką mieszankę: 1/4 szklanki soku z jarmużu i 3/4 soku z marchwi. Wspaniały sok po to, żeby pomóc swojemu ciału oczyścić zatoki.


  • Trzecią rzeczą jaką polecamy jest jedzenie w tym okresie dużej ilości rzodkiewek, które mają wspaniałe składniki oczyszczające nasze zatoki i mam nadzieję, że dzięki temu pomożesz sobie.


Następne 2% powstawania bólu głowy, może być związane z menstruacją.


W momencie, jeśli ból pojawia się u Ciebie cyklicznie, polecamy Ci zakupić jakieś mieszanki ziołowe, żeby w tym momencie obniżyć nacisk na jajniki i w ten sposób obniżyć powody powstawanie bólu głowy.

kobieta na łóżku ból głowy

Zaledwie za 1% powstawania bólu głowy, odpowiadają np. urazy głowy.

Czyli jeśli miałeś wypadek, może tam powstawać nacisk i pojawiać się ból głowy.
Przyczyną może być również nowotwór.

Natomiast, pragniemy Cię uspokoić!


Nowotwory to jest tak malutki procent powstawania bólów głowy, że nawet nie warto się tym na samym początku w ogóle zajmować. Wystarczy, że przejdziesz przez wszystkie te rzeczy, które wcześniej wymieniliśmy i jak już je wyeliminujesz to dopiero wtedy można zacząć szukać powodu w głowie.


Co my robimy?


Boli nas głowa, lecimy do lekarza, dostajemy tonę tabletek. Lekarz może nas wysłać na specjalistyczne badania, które mają wykryć coś w naszej głowie. A tam nie ma problemu. Problem powstaje zupełnie gdzie indziej.
Infekcje również mogą wywoływać ból głowy.

Na przykład w momencie kiedy przechodzisz z tradycyjnej diety na odżywianie roślinne, Twoje ciało zaczyna proces oczyszczania. Uwalnia toksyny do Twojego krwiobiegu i ciała, które mogą wywoływać bóle głowy. To przejdzie, jeśli oczyścisz swoje ciało.
Niewielki procent powodów bólu głowy stanowią alergie.

Pragnę zwrócić uwagę, głównie na alergie pokarmowe i dwie najbardziej alergizujące grupy pokarmów:


  • po pierwsze pokarmy zawierające gluten (pieczywo, makaron, pizze i wszystkie pokarmy z zawartością mąki),

  • drugą grupą pokarmów jest mleko i jego pochodne.


Jak wyeliminujesz te dwie grupy pokarmów, które są zupełnie nam nie potrzebne to pozbędziesz się bólu głowy.


Powodem bólu głowy, może być również odstawienie kawy.


Mamy nadzieję, że już to zrobiłeś, dzięki naszym poradom. W momencie, kiedy odstawisz kawę, może się pojawić głód kofeinowy. Twoje ciało, przez pewien okres czasu, będzie żądać kofeiny i to może wywołać ból głowy, ale to szybko minie.Jak powszechnie wiadomo, ból głowy może być spowodowany również kacem.

My oczywiście nie polecamy picia alkoholu, ale jeśli pijesz alkohol to wiadomo, że to może wywołać ból głowy.Mamy zatem 99% powodów powstawania bólu głowy w zupełnie innych miejscach niż w głowie!Anatomia człowieka naprawdę jest bardzo prosta. Wystarczy poznać parę elementów i już możesz zacząć leczyć się sam, odebrać swoje prawo do samouzdrawiania, jak również rozpocząć swoją cudowną drogę do długowieczności.


Mamy nadzieję, że takimi informacjami pomagamy Ci to zrobić jak najszybciej.


 


16 567 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page