top of page

Poznaj 5 domowych sposobów na usuwanie śluzu z dróg oddechowych

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Poznaj 5 domowych sposobów na usuwanie śluzu, który może zalegać w Twoich zatokach, gardle i płucach.


Zalegający śluz, może powodować różnego rodzaju problemy, takie jak:


  • zapalenia górnych dróg oddechowych, na które cierpi ponad 300 tys. Polaków rocznie,


  • POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), czyli różnego rodzaju zapalenia i zwężenia płuc i problemy z oddychaniem,


  • astma, zapalenie zatok.

zapalenie zatok

Dlaczego powstaje śluz, skąd się bierze w górnych drogach oddechowych i jakie są koncepcje?


Koncepcja medyczna zakłada, że w naszym organizmie pojawiają się bakterie, wirusy lub grzyby, które powodują powstawanie śluzu i wtedy cieknie z nosa, kaszlemy, mamy problemy z oddychaniem.

Koncepcja ta zakłada, że śluz to jest coś złego. Przychodzi najczęściej z zewnątrz, zaraziliśmy się tym, ktoś na nas kichnął, kaszlnął lub dotknęliśmy klamki i w tej sposób nabawiliśmy się choroby.


Druga koncepcja to naturalny proces oczyszczania. Wyobraź sobie taką sytuację, że nasze ciało naturalnie pragnie oczyścić się z pewnych toksyn, które spożywamy w postaci pokarmu, ale też nie tylko.

powstawanie śluzu
  • nabiał, cukier, jajka, pieczywo - jeśli spożywamy takie grupy pokarmów, nasze ciało naturalnie chce się pozbyć tego na zewnątrz, wytwarza specjalne bakterie, wirusy, zaflegmienie w naszych górnych drogach oddechowych, żeby móc te toksyny wyrzucić na zewnątrz,


  • pleśń w pomieszczeniach,


  • obawa, strach i strach o przestrzeń (czyli ograniczenie przestrzeni) - w momencie, kiedy zamkniemy się w domu, unikamy powietrza, ktoś ogranicza nam poruszanie się - pojawia się strach i wtedy nasze ciało również będzie uruchamiać proces zaśluzowywania naszych górnych dróg oddechowych.

Mamy zatem dwie koncepcje. Po przeczytaniu całego artykułu, zrozumiesz dlaczego druga koncepcja jest bardziej bliska naszemu sercu i dlaczego pomaga ona milionom ludzi na świecie, którzy tą koncepcję zastosują.


Przedstawiam Ci 5 sposobów, jak pozbyć się śluzu naturalnie:


1. Sól kamienna jest najbardziej znanym sposobem na odśluzowywanie naszego organizmu. Nie mam tutaj na myśli jedzenia czy picia soli, a zastosowanie jej do innych, bardzo pomocnych rzeczy.


  • Inhalacje.


  • Netti pot - dawna, starożytna forma oczyszczania naszych zatok, do której używamy soli. Zapraszam Cię do obejrzenia filmu na naszym kanale, na którym pokazuje jak zastosować tą metodę.


  • Lampa solna, którą można sobie postawić w sypialni obok łóżka. W środku jest żarówka, wytwarzająca lekkie ciepło w środku i ta sól cały czas się uwalnia w pomieszczeniu.


  • Kąpiele w soli - polecam abyś kupił sobie sól (epsom lub kamienną) i regularnie stosował takie kąpiele solne, które kiedyś były używane do tego, żeby nas wyleczyć na zawsze. Kiedyś nagrzewaną wodę, nalewano do misek i wkładało się do niej osobę, która była zaflegmiona. W ten sposób ciało się mocno nagrzewało, osobę smarowało się solą i wkładało w worek, a następnie znowu do gorącej wody. W momencie, kiedy ciało rozgrzewało się mocno, sól dostawała się do naszego układu limfatycznego i w ten sposób, przez skórę również solą leczono.

kąpiel solna

2. Bańki - coś co ja bardzo dobrze pamiętam z dzieciństwa, ponieważ za każdym razem jak miałem zapalenie oskrzeli, czy płuc, przychodziła do domu Pani pielęgniarka i stawiała mi bańki szklane, ogniowe. Wykorzystywało się do tego ogień, rozgrzewało się taką bańkę, stawiało na plecy i w ten sposób pozbywano się różnego rodzaju zapaleń na zewnątrz. Dzisiaj są dostępne również bańki chińskie, próżniowe, które są łatwiejsze w użyciu i można je postawić samemu.


3. Zmień pomieszczenie gdzie śpisz. Przyczyną powstawania śluzu może być również pleśń, która bardzo często powstaje w naszych pomieszczeniach.


4. Sok

sok na odśluzowanie

Świeżo wyciśnięty sok z marchewki i jarmużu, pity 2-3 razy dziennie w momencie kiedy jesteś zaflegmiony, będzie wyciągał śluz z Ciebie, wyrzucał go na zewnątrz i będzie działał wykrztuśnie.

Są różne sposoby na flegmę: na zatrzymanie flegmy, rozluźnienie flegmy, żeby ona była rzadsza, ale są też sposoby wykrztuśne i taki wykrztuśny sposób prawdopodobnie będzie najlepszy. Dlatego taki sok jarmuż z marchwią będzie dla Ciebie najlepiej działał!


Zachęcam Cię również do tego, żebyś zastosował sposób jaki stosują zwierzęta w przypadku choroby, a ludzie o nim zapomnieli. Jak już poczujesz zaflegmienie, jak najszybciej przeprowadził post od 48 do 72 godzin. Pij wtedy wodę, sok z selera. Twoje ciało automatycznie zacznie się oczyszczać i szybciej wyjdziesz z problemów zdrowotnych.


5. Technika oddechowa, którą opowiedziałem w darmowym treningu online "7 sekretów jak zbudować odporność". Jest tam dokładnie przedstawione specjalne ćwiczenie, które pomoże Ci poprawić oddech od razu.


Do czego jednak Cię najbardziej zachęcam?


Zachęcam Cię do tego, żeby przestać robić to co powoduje stany chorobowe, zamiast to leczyć. Czyli najpierw potrzebujemy zobaczyć co jest problemem.


Czy jesz nabiał, cukier, jajka, pieczywo?

Czy masz pleśń w pomieszczeniu?

Czy masz obawy, strach o przestrzeń?


Jeśli któraś z tych rzeczy jest w Twoim życiu, to tak naprawdę nie musisz tego leczyć, ale potrzebujesz to wyeliminować i wtedy będziesz mógł wyzdrowieć. Natomiast oczywiście, jeśli czujesz, że potrzebujesz pójść do lekarza to jest to oczywiście bardzo potrzebne i ważne. Chciałbym jednak przekazać Ci w którym miejscu może być problem. Niekoniecznie w tym, który jest nam sugerowany od wielu wielu lat, ponieważ nawet jeśli to jest bakteria, wirus czy grzyby, które pojawiły się w płucach, to być może jest tak, że natura potrzebuje tego. Jest taka koncepcja w nowej germańskiej medycynie, że tak naprawdę nasze ciało wytwarza to co jest mu potrzebne i ten śluz, który powstaje jest nam po prostu potrzebny do oczyszczenia.


Mam nadzieję, że te 5 domowych, naturalnych sposobów Ci się spodoba, że zastosujesz je, wrócimy do natury, do tego co nasi przodkowie robili i w ten sposób pozostaniemy zdrowi na całe życie!


 


41 057 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Witam jest to mój pierwszy dzień a wasz 50 ...

Like
bottom of page