top of page

Skąd Helicobacter?

Aż 50% społeczeństwa (najczęściej są to osoby po 40-tce) może mieć objawy Helicobacter pylori. Najpierw pojawiają się nadżerki i owrzodzenia, czyli problemy z układem pokarmowym, a następnie inne objawy. Dlaczego możesz mieć Helicobacter pylori? W jaki sposób powstaje, jak może się uaktywnić? Czy można się przed tym ustrzec?

Czy Helicobacter się uaktywnia, gdy pH rośnie?

Czy to nasz organizm daje nam znać, że pH rośnie, wysyłając Helicobacter pylori?


Wiele osób zaakceptowało fakt, że jest to bakteria, którą możemy się zarazić. A co jeśli to nasz organizm ją wysyła, aby dać nam znać, że coś złego dzieje się z naszym układem pokarmowym?


Co jeśli w naszym układzie pokarmowym pojawia się błąd, czyli pH w żołądku rośnie zbyt wysoko i przestajemy trawić? Wtedy żołądek dostaje owrzodzeń, pojawiają się nadżerki, a organizm wysyła nam sygnał, że jest coś nie tak.Dlaczego Helicobacter pylori może się u niektórych uaktywnić, a u niektórych nie?


1. Helicobacter nie może żyć w kwaśnym środowisku.


Kiedy w żołądku jest kwaśno, Helicobacter pylori się nie uaktywni, jak również nie powstaną wtedy nadżerki i problemy z owrzodzeniem.


2. Może tworzyć dziury.


Istnieje teoria, że w jelicie i żołądku powstają miniaturowe dziurki, przez które wypływają białka, co może prowadzić do alergii.


3. Helicobacter pylori powoduje takie objawy jak:


  • zaćmienie mózgu, mgła umysłowa

  • zmęczenie

  • zapalenie błony śluzowej żołądka

  • nadżerki

  • ból brzucha

  • zmniejszenie ilości neuroprzekaźników


Jeśli pH w żołądku nie jest wystarczająco kwaśne to nie trawimy białek i nie możemy użyć aminokwasów, które z nich powstają do budowy neuroprzekaźników.


  • zmniejszenie wchłaniania minerałów: żelaza (możliwa anemia), potasu (problemy z układem krążenia lub trawienia), magnezu, wapnia i wielu innych minerałów

  • wzdęcia, puchnięcie przy jedzeniu lub po jedzeniu

Jeśli masz takie objawy to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Twój układ pokarmowy nie pracuje poprawnie, powstały tam nadżerki lub owrzodzenia i Helicobacter pylori może się uaktywnić.


4. Każdy z tych objawów jest leczony.


5. Możesz otrzymać silny antybiotyk oraz inhibitory pompy protonowej, ponieważ tak bardzo często leczy się Helicobacter pylori.
JEDNAK ZACHĘCAM CIĘ, ABYŚ SPRÓBOWAŁ TEGO CO MOJA MAMA ❤️


Moja mama miała duże problemy z Helicobacter pylori, ale zastosowała kilka prostych sposobów i dzięki temu pozbyła się wszelkich objawów. Wypróbuj je na sobie!

1. Zakwaś żołądek octem jabłkowym.


Jak zakwasisz żołądek octem jabłkowym to większość objawów zniknie, a Helicobacter nie będzie się uaktywniał.


15 minut przed każdym posiłkiem – 1 łyżka na pół szklanki wody


2. Spożywaj dużo bakterii kwasu mlekowego z kiszonej kapusty, ogórków i warzyw.


W kiszonkach jest mnóstwo bakterii kwasu mlekowego, które pozwolą Ci zakwasić Twój żołądek i zbudować dobrą florę bakteryjną.


3. Spożywaj sulforafan.


Najwięcej znajdziesz go w kiełkach brokuła i warzywach kapustnych.


4. Spożywaj cebulę i czosnek.


5. Spożywaj chrzan.


6. Jeśli masz nadżerki i wrzody – pomocny będzie świeżo wyciskany sok z kapusty.Stosując te sposoby pozbędziesz się nadżerek, wrzodów i objawów spowodowanych przez Helicobacter pylori.


Zakwaś żołądek, zmień listę swoich pokarmów na jak najmniej przetworzone termicznie, najlepiej surowe, wprowadź dużo świeżo wyciskanych soków.


Przestańmy to leczyć!


Zadbajmy o układ pokarmowy w naturalny sposób, a będziemy żyć długo, szczęśliwie i odzyskamy kontrolę nad swoim ciałem.

 

16 658 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page