Składniki odżywcze, które budują nasze mięśnie

Mitem jest to, że potrzebujemy spożywać dużo więcej białka, aby zbudować swoje mięśnie. Nasz organizm jest w stanie przyswoić zaledwie 50-80 gr białka dziennie, a reszta to tylko zbędny balast i obciążenie wątroby.

Bardzo dużo sportowców, aby zbudować mięśnie, chodzi na siłownie, pije różnego rodzaju odżywki białkowe, zjada mięso kilogramami, a to wcale nie o to chodzi. Oni tak naprawdę niszczą swój organizm.


Nie potrzebujemy tak dużo białka. Potrzebujemy średnią ilość białka, ale w postaci aminokwasów.


Każde białko złożone (czyli zwierzęce) wymaga dodatkowo pracy naszego organizmu do rozłożenia tych białek na aminokwasy, aby potem zbudować własne białka z tych aminokwasów. Bez sensu, prawda?


Dodatkowo naukowcy nie są zgodni w tej kwestii i niektórzy twierdzą, że możemy przyswoić białka zwierzęce, ale coraz więcej wie, że nawet nie mamy w swoim ciele enzymów, aby to zrobić!


Stąd zachęcamy Cię do wprowadzenia aminokwasów prostych zawartych w roślinach i w ten sposób budowania swego białka.


Oprócz białka potrzebujemy też zadbać o dodatkowe elementy.INSULINA


Ważnym elementem przy budowaniu mięśni jest insulina, która dostarcza składniki odżywcze (w tym białka), aby komórki mogły się budować.


Kiedy mamy insulinooporność, czyli insulina nie jest wpuszczana do komórki, komórka jest głodna, gdyż nie otrzymuje jedzenia.