top of page

Szokujący, prosty i tani sposób na hemoroidy!

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Hemoroidy to dość powszechny problem, który dotyka około 50% dorosłych.


Dzisiaj chciałbym przedstawić Ci sposoby na pozbycie się tego problemu!

kaktus na krześle


Co to są hemoroidy?


 • Hemoroidy to rozszerzone - rozpalone żyły odbytu. Każdy z nas ma żyły odbytu - nie każdy ma chorobę hemoroidalną (potocznie nazywaną hemoroidami).


 • Hemoroidy są bardzo bolesne, często krwawiące.


 • Przy zaparciach, zatwardzeniach mogą pojawiać się bolesne rysy i pęknięcia w okolicach odbytu, które często mylone są z hemoroidami.Najczęstsze powody powstawania hemoroidów:


 • Zatwardzenia i zaparcia - to jaki stolec przechodzi przez odbyt będzie miało tutaj bardzo duże znaczenie.


 • Biegunka - niektóre osoby mogą się nabawić hemoroidów mając biegunkę, zbyt często się wypróżniając.


 • Zaburzenia rytmu wypróżnień - sok z marchewki wspaniale reguluje rytm wypróżnień, nasz organizm po prostu lubi rytm.


 • Brak perystaltyki jelit - również pomocny będzie tutaj sok z marchewki oraz soki z innych warzyw, z dużą zawartością potasu, które uruchomią perystaltykę jelit. Perystaltyka jelit to ruch robaczkowy naszego jelita potrzebny po to, żeby automatycznie i naturalnie się wypróżniać. Większość osób niestety wypróżnia się grawitacyjnie - ma tak dużo napchane w jelicie, że niestety nie ma tam już miejsca i to się wypycha na zewnątrz. W ten sposób bardzo często powstają hemoroidy.


 • Siedzący tryb życia - niektórzy z nas, niestety pracują przez cały dzień na siedząco. Zachęcam Cię do tego, żeby co najmniej raz na 45 minut wstać, zrobić kilka przysiadów i się poruszać.


 • Ciąża - hemoroidy pojawiają się przede wszystkim z powodu powiększonej macicy i zaparć.


 • Otyłość, brak aktywności fizycznej, które powodują słabe wypróżnianie, zaparcia, wzdęcia itd.


 • Mało żółci (brak pęcherzyka, częste jedzenie) - żółć jest nam niezbędna do tego, żeby pokarm przesuwał się bardzo ładnie przez nasze jelito. Żółć jest wytwarzana przez wątrobę, zbierana w pęcherzyku żółciowym. W momencie, kiedy spożywamy pokarm ta żółć jest uwalniana i wprowadzana do naszego jelita, razem z pokarmem. Brak pęcherzyka żółciowego czy częste jedzenie, będzie powodować to, że żółci będzie niewystarczająco. Jemy zdecydowanie za często. Nie wiem czy wiesz, ale tak naprawdę jeden do dwóch, zdrowych posiłków dziennie, wystarczy Tobie, aby uzupełnić składniki odżywcze.


 • Niedobór witaminy C lub zła forma - potrzebujemy spożywać pokarmy bogate w witaminę C, która odpowiada za to, że żyły nie pękają, nie rozszerzają się, nie rozszczelniają i są elastyczne. Przyczyną hemoroidów może być także zła forma witaminy C. Wiele osób zażywa kwas askorbinowy, który powstał z mączki kukurydzianej kwasu siarkowego. Nie zawiera on w ogóle witaminy C!


 • Najważniejszą przyczyną hemoroidów jest brak błonnika w pokarmach!

człowiek na sedesie

Czym jest błonnik?


 • Występuje tylko w roślinach.


 • Niezbędny do nakarmienia naszej flory bakteryjnej, która odżywia się błonnikiem. Mówienie nam, że błonnik nie wchłania się do naszego organizmu, że nie powinniśmy go jeść, ponieważ jest nam niepotrzebny itd. to jest jedna wielka bzdura! Flora bakteryjna żywi się tylko i wyłącznie błonnikiem! Kiedy nie dostarczysz błonnika, będziesz mieć niewystarczająco flory bakteryjnej. Pojawią się wzdęcia, zaparcia, nie będziesz miał chęci do życia, będziesz miał osłabiony układ immunologiczny.


 • Niezbędny do uformowania lekkiego stolca - kiedy zaczynasz spożywać dużo więcej roślin, wprowadzać dużo więcej błonnika, wtedy stolec zaczyna się pięknie formować i nie będziesz miał problemów z wypróżnieniem. Niektórzy nie są w stanie, na samym początku przyswajać jeszcze tych wszystkich wartościowych składników, które są w roślinach. Musi to chwilę potrwać, ponieważ flora bakteryjna potrzebuje czasu, aby się odbudować.


Łatwe sposoby, jak się pozbyć hemoroidów:


1. Włączasz błonnik.


2. Maść z kasztanów.

kasztany na hemoroidy

3. Collinsonia root jest to mało znane zioło, które wspaniale pomaga w przypadku żylaków i hemoroidów. Można je pić w formie herbaty, ale bardziej polecam w formie kapsułek. W ten sposób będziesz mógł poprawić przede wszystkim sprężystość żył i nie będzie tak łatwo je wypchnąć na zewnątrz. Collinsonia root również pozytywnie wpływa na cyrkulację krwi i ból gardła.


4. Szokującym, prostym i tanim sposobem na hemoroidy jest stołeczek pod nogi do wypróżniania! Chodzi o to, żeby zachować odpowiednią pozycję do wypróżniania, który będzie niezbędna do tego, aby odbyt właściwie się otworzył. Po prostu przetestuj. Taki stołeczek w Ikei kosztuje 19,99 zł. Będzie to dla Ciebie najprostszy sposób na pozbycie się hemoroidów.Kiedy zastosujesz te łatwe sposoby i wprowadzisz dużo więcej roślin do swojej diety, pozbędziesz się hemoroidów i problemów z wypróżnianiem. W ten sposób będziemy mogli żyć długo i szczęśliwe.


 


22 760 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Dziekuje Panie mariuszu za panskie filmiki. Od czasu jak zaczolem je ogladac i stosowac sie do panskich propozycji widze dosc duza poprawe . Faktycznie powoli mozna przywrucic sobie zdrowie. Naprawde jeszcze raz DZIEKUJE

Like
bottom of page