top of page

Typowe objawy dla 70% kobiet podczas Menopauzy⁉️ MITY

Wiele kobiet, gdy przechodzi menopauzę, cierpi na różnego rodzaju nieprzyjemne objawy. Mówi się, że te objawy są typowe i tak musi być. Jednak jak się okazuje, nie do końca tak jest.

Przykładowe objawy menopauzy u 70% kobiet:
 • uderzenia gorąca,

 • nocne poty,

 • nieregularne miesiączki od 45 roku życia,

 • spadek libido,

 • wysuszenie pochwy,

 • problemy ze snem,

 • zawroty głowy,

 • depresja,

 • bóle,

 • utrata kolagenu,

 • nadmierne owłosienie na twarzy.


Takich objawów może być o wiele więcej i mogą być naprawdę różne.


Jednak mitem jest to, że są one typowe dla menopauzy!

Nie są to typowe objawy.


Kobiety nie powinny w ten sposób jej przechodzić!Dlaczego w ogóle jest menopauza i skąd ona się bierze?

Kobiety mają do wyprodukowania i wypuszczenia około 400-500 jajeczek w dojrzałej formie przez okres całego swojego życia.


W takim normalnym cyklu raz prawy jajnik, raz lewy, wypuszczają jajeczko, które może być zapłodnione. Mniej więcej w wieku 52 lat (+/- 5-10 lat) pojawia się menopauza.


Przychodzi tzw. transformacja.


Do tej pory to jajniki produkowały hormony zwane estrogenami, ale w momencie, gdy przychodzi menopauza, funkcję tę powinny przejąć nadnercza.

Skąd się biorą uciążliwe objawy menopauzy?

Za cały cykl w ciele kobiety, odpowiada bardzo ważny element mózgowia – podwzgórze, który decyduje o wszystkim, co się dzieje w Twoim ciele. Podwzgórze daje sygnał do przysadki mózgowej, że np. trzeba wyprodukować jakiś hormon i komunikuje się z nią. Przysadka mózgowa produkuje ten hormon, który jest wysyłany w odpowiednie miejsce.


W momencie, gdy wysyłany jest sygnał do jajników, że trzeba wyprodukować i wypuścić jajeczko to wszystko odbywa się prawidłowo i impuls wychodzi. Natomiast gdy przychodzi menopauza, jajniki przestają produkować estrogen i przechodzą tak jakby na emeryturę. Jest to całkowicie normalne, że pewne organy w ciele kobiety przestają w pewnym momencie pracować. Teraz nadnercza potrzebują zadziałać i przejąć funkcję produkcji estrogenu.


Jeśli wchodzisz w menopauzę z poprawnie działającymi nadnerczami, które dobrze komunikują się z podwzgórzem, to będziesz w tych 30% kobiet, które nie mają żadnych problemów z menopauzą i nie muszą zmagać się z jej uciążliwymi objawami.


Natomiast jeśli nadnercza są w kiepskim stanie, to zachwiana jest komunikacja między nadnerczami a podwzgórzem i pojawiają się problemy.


Hormony to taka informacja, która jest wysyłana do danego organu i powinna od tego organu wrócić. W przypadku podwzgórza wysyłany jest sygnał do nadnerczy, że trzeba wyprodukować estrogen. Niestety gdy nadnercza są osłabione, to nie są w stanie odesłać tego impulsu do podwzgórza.


Przychodzi bezzwrotna informacja, więc podwzgórze zaczyna produkować jej jeszcze więcej i więcej. Podwzgórze kontroluje temperaturę w ciele, pocenie się, kolagen i mnóstwo innych rzeczy. Gdy nie dostaje informacji zwrotnej od nadnerczy, to niestety produkuje coraz więcej objawów.

Aby sobie pomóc, często na każdy objaw bierzemy jakieś leki.


Jednak to nie jest rozwiązanie!


Nie chodzi o to, żeby pracować nad objawami, tylko najważniejsze jest wzmocnienie nadnerczy.


Potrzebujemy doprowadzić do tego, żeby komunikacja między podwzgórzem a nadnerczami się poprawiła. Wtedy nie będzie nadprodukcji impulsu i wszystko będzie funkcjonowało prawidłowo.


Mam nadzieję, że zaciekawiłem Cię tym tematem i przekażesz ten wpis tym, którzy mogą go potrzebować.


 


3303 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page