top of page

UWAGA! Dlaczego zdecydowaliśmy się na Dietę Ketogeniczną?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Dlaczego my zdecydowaliśmy się na dietę ketogeniczną?


Zdrową ketozą możemy odmłodzić swoje ciało, wyzdrowieć z przeróżnych objawów i przedłużyć sobie życie!


Jak dieta ketogeniczna wpływa na Twoje zdrowie?

W jaki sposób Twoje zdrowie, dzięki niej jest coraz lepsze?

Dlaczego pozbywasz się różnych objawów ze swojego organizmu?

dieta keto

Nasze dawne zwyczaje żywieniowe, wyglądały zupełnie inaczej, niż obecne.


Spożywaliśmy posiłki w postaci białka, węglowodanów z małym dodatkiem warzyw (najczęściej gotowanych).


Średnio jedliśmy od 1 do 2 owoców raz na 2 dni.


Dodatkowo, co jest bardzo ważnym elementem: spożywaliśmy od 3 do 5 posiłków dziennie + przekąski. Zatem można byłoby powiedzieć, że jedliśmy cały czas!

Jedliśmy bardzo wcześnie śniadanie, bardzo późno kolację, a w międzyczasie jakieś batoniki, colę i pokarmy, które niekorzystnie wpływały na nasze zdrowie.


Byliśmy na tzw. diecie węglowodanowej.


Jest to dieta, przy której energię uzyskujemy z glukozy, czyli np. z gotowanych ziemniaków, makaronu, ryżu, mąki itd. Odżywiając się w ten sposób, bardzo mocno chorowaliśmy, stwierdzono u nas bardzo poważne objawy. Zaczęliśmy szukać rozwiązania. Potrzebowaliśmy zrozumieć kilka rzeczy.


Co to jest białko?


Jest to 20 aminokwasów. Są to takie klocki lego, z których nasz organizm buduje sobie białko. Zrozumieliśmy, że my jesteśmy tak naprawdę producentami białka. Każdy element naszego ciała to jest białko, które potrzebujemy zbudować właśnie z tych 20 aminokwasów.


W jaki sposób je budujemy?


Potrzebujemy wzoru do budowania tych białek (genów) oraz enzymów, czyli takich pracowników, pochodzących z pokarmów albo z naszego ciała po to, żeby aminokwasy można było zamienić na białko.


Czy tylko zwierzęta produkują białko?


Nie mieściło nam się to w głowie i bardzo szybko chcieliśmy dojść do odpowiedzi na pytanie: czy tak naprawdę to tylko zwierzęta są dostarczycielami białka? Dowiedzieliśmy się szybko, że nie. Białko nie pochodzi ze zwierząt!


Czy możemy przyswoić białko pochodzenia zwierzęcego?


Co się okazało, jest bardzo dużo opracowań naukowych, które mówią nam wyraźnie, że nie mamy żadnych enzymów w swoim ciele, które mogłyby złożone białko zwierzęce rozłożyć na nowo na aminokwasy, żeby nasze ciało mogło zbudować sobie np. paznokieć! Dla nas to było niesamowite odkrycie. Kiedy zrozumieliśmy, że tak naprawdę wrzucamy w siebie białko zwierzęce, które przelatuje tylko przez nasz układ pokarmowy to było jasne, że musimy znaleźć białko innego pochodzenia.


No i znaleźliśmy: rośliny mają 20 aminokwasów, które potrzebne są nam do zbudowania białka!

Pozwoliło nam to zrozumieć, że możemy spożywać aminokwasy z roślin. Nie musimy robić tego ze zwierząt. Dodatkowo, nie chcieliśmy, żeby te zwierzęta cierpiały.

dużo warzyw

Ale to nie był koniec, ponieważ nasze organizmy dalej nie funkcjonowały tak jak trzeba. Potrzebowaliśmy następnego kroku. Przypomnę tylko, że w 2012 r. przestaliśmy jeść zwierzęta. Później cały czas było różnie, dalej chorowaliśmy, mieliśmy przeziębienia, nie czuliśmy się najlepiej - szukaliśmy dalej swojej drogi.

Znaleźliśmy ją w 2016 r., kiedy połączyliśmy dwa elementy:


  • Yoshinori Ohsumi - japoński naukowiec, który otrzymał Nobla w 2016 r. za niesamowite odkrycie. Odkrył, że nasze ciało pozyskuje energię ze swoich spalonych komórek.

  • Drugą inspiracją był mój dziadek, który jest młodym 90-latkiem, cieszący się pełnią zdrowia. Zaobserwowałem, że je on tylko 2 posiłki dziennie. Śniadanie spożywa ok. godz. 13:00, kolację o 17:00 i nie je od 16 do 18 godzin w ciągu doby. W ten sposób, doprowadził swoje ciało do naprawdę niesamowitego stanu. Cała układanka ułożyła się w całość.


Połączenie tego wszystkiego, dało nam odpowiedź. Między 10 a 12 godzin od posiłku, nasze ciało pobiera energię z tłuszczu. Zaczyna wprowadzać do krwiobiegu nasze komórki tłuszczowe, które natychmiast zamieniają się na energię.


Okazało się, że po 18 godzinach, w naszym organizmie jest aż o 2 tys.% więcej tzw. hormonu wzrostu. Hormon ten jest odpowiedzialny za odmładzanie całego naszego organizmu!


Dowiedzieliśmy się co to są ketony. Dla wszystkich osób, które dzisiaj promują tzw. dietę ketogeniczną mięsożerną:

ketony

Dopiero 18 godzin niejedzenia daje nam, aż o 20 razy więcej ketonów niż np. tylko niejedzenie węglowodanów, które daje nam 4 razy więcej ketonów.

Zatem, jeśli zdecydowałbyś się na odstawienie węglowodanów, czyli ziemniaków, makaronów, ryżów itd. to ilość ketonów w Twoim organizmie wzrośnie 4-krotnie. Natomiast, jeśli dodatkowo dołożysz do tego niejedzenie przez 16-18 godzin na dobę to wtedy aż o 20 razy więcej ketonów otrzymasz w ten sposób.Jak osiągnąć ketozę?


  1. Maksymalnie 20 g dziennie węglowodanów → dużo błonnika, który występuje tylko w roślinach → zero ziemniaków, mąki, cukru → owoce z błonnikiem. Owoce z błonnikiem, nie zaburzają nam ketozy i dalej możemy być w tym stanie. Natomiast, aby spożywać owoce, warto zachować tzw. czasową głodówkę, czyli spożywać je w czasie, kiedy jemy inne posiłki. Jeśli będziemy spożywać owoce jako przekąski, jeść je wcześnie rano, późno wieczorem czy w nocy to one będą wybijać nas z ketozy.

  2. Bardzo mało białka - maksymalnie 1 g na kilogram masy ciała. Złe zrobienie ketozy, czyli spożywanie bardzo dużej ilości białka, może doprowadzić nasze ciało do bardzo poważnych stanów chorobowych. Spożywajmy dużo warzyw zielonych, ponieważ w warzywach zielonych jest dużo aminokwasów.

  3. Odpowiednia ilość zdrowych tłuszczy. Tłuszcze są nam potrzebne do tego, aby przetrwać do następnego posiłku. Jeśli nie masz dużo tkanki tłuszczowej, potrzebujesz tego tłuszczu trochę więcej. Powinien to być zdrowy tłuszcz: awokado, zimnotłoczony olej kokosowy, namoczone nasiona i orzechy, oleje tłoczone na zimno.

  4. Unikanie przekąsek. Jeśli nie chcesz się wybić z ketozy, chcesz żeby Twoje ciało produkowało ketony, potrzebujesz unikać przekąsek. Warto dążyć do tego, aby spożywać tylko 1 posiłek dziennie (zacznij od 3, później 2), żeby jak najdłużej nie jeść, być w stanie naprawiania i produkowania energii ze spalanego tłuszczu.

Ja pierwszy posiłek spożywam o 11:00 i trwa on ok. 1,5 godziny. Dlaczego tak się dzieje omówiłem w filmie: „Jeden posiłek dziennie? Czy to możliwe i jak to zrobić?!”. Koniecznie obejrzyj ten filmik. Posiłek składa się z kilku elementów, oddzielonych od siebie przerwą 20-30 minutową i w przeciągu 1,5 godziny spożywam wystarczającą ilość kalorii, tłuszczy, białek i różnego rodzaju składników odżywczych, które są mi bardzo potrzebne. Drugi posiłek jem między 16:30 a 18:00 i wygląda bardzo podobnie.
Skutki uboczne diety ketogenicznej mięsożernej


  • Jeśli jesteś na takiej diecie to masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że możesz zachorować na dnę moczanową. Dawniej ta choroba nazywała się „chorobą bogatych ludzi”. Bogaci ludzie, spożywali kiedyś dużo więcej białka niż ludzie biedni, dlatego bardzo często na nią zapadali.


  • Obrzęki nóg, rąk, całego ciała.

Kiedy spożywamy za dużo białka to nie pracują nam poprawnie nerki, wątroba, zbiera się woda i pojawiają się obrzęki całego ciała. Dodatkowo przyczyną może być również picie wody z solą kłodawską.


  • Nowotwory → rak jelita grubego.

Naukowcy w ostatnich latach udowodnili, że przez to, że spożywamy mięso, powstają w naszym ciele nowotwory. Przede wszystkim rak jelita grubego, ponieważ mięso leży w jelicie grubym i gnije. Tam wszystkie organy mają swoje zakończenie i ten proces gnilny, przedostaje się do nich i chorujemy. Zachęcam Cię do obejrzenia filmu dokumentalnego „What the Health”, który omawia wszelkie choroby, powstające z jedzenia mięsa.


  • Choroby układu krążenia.

Jedyny ratunek dla osób, które zdecydowały się na tzw. dietę ketogeniczną mięsożerną to jest spożywanie minimum 10 kubków surowych warzyw dziennie!


Jeśli tego nie robisz, czyli jeśli spożywasz mięso, a nie spożywasz surowych warzyw, żeby zbilansować ten uszczerbek na zdrowiu, który sobie robisz - niestety nie będzie dla Ciebie ratunku.

mózg keto

To co jest ważne to jest to, żeby zrozumieć, że dieta ketogeniczna to nie jest dieta mięsożerna! Dieta ketogeniczna to jest dieta, w której po prostu nie spożywamy dużej ilości białka i wprowadzamy stan ketozy w naszym organizmie. Ten stan ketozy powstanie wtedy, kiedy nie spożywamy pokarmów i wtedy nasze ciało spala nasz tłuszcz, żeby uzyskać energię.


Zdrowa dieta ketogeniczna jest najlepszą dietą w tym momencie i przez całą historię życia ludzkości była najlepszą dietą!


 


9893 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Bzdury tu piszecie i tyle. Podstawą diety keto są TŁUSZCZE, a nie BIAŁKO! Średnio 70% tłuszczu, 20-25% białko i 5-10% węgle. Swoją ignorancją tematu tylko szkodzicie innym którzy Was czytają. Owoce to nic innego jak węglowodany tj. cukier, nieważne czy sacharoza czy fruktoza. Cukier to cukier. Więc albo jesteś na keto i eliminujesz węgle do 30-50 g na dzień albo to wszystko jakaś ściema. Polecam poczytać na początek o elementarnych podstawach diety keto a potem się wypowiadać bo aż oczy bolą od czytania tego bełkotu.

Like
bottom of page