top of page

UWAGA! Kiedy witaminy stają się rakotwórcze?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Dzisiaj bardzo ważny temat, ponieważ jest niezrozumienie pomiędzy naturalnym występowaniem witamin i różnych związków, które można liczyć w dziesiątkach tysięcy, a grupą wyizolowanych witamin czy minerałów, które można liczyć w grupach 30 do 60, które nam się podaje.


Ten materiał jest materiałem informacyjnym, a Ty zrobisz jak uważasz.


kulki

1. Dramatyczna, drastyczna różnica pomiędzy naturalnymi witaminami, a tymi, które są wyprodukowane sztucznie.


Najwięcej problemów mamy, kiedy zaczynamy wierzyć w to, że dane witaminy czy elementy są nam potrzebne i sięgamy po te sztuczne z półki.


Tak naprawdę chodzi o to, żebyśmy się zwrócili z powrotem do natury i zrozumieli w jaki sposób dzięki niej, możemy sobie dostarczyć wszystkie potrzebne nam składniki odżywcze.2. Jesteś króliczkiem doświadczalnym, kiedy zażywasz różnego suplementy lub leki wyprodukowane w fabryce.


Uwaga!

Suplementy to tzw. „szara strefa”, ponieważ nie mają żadnych badań naukowych potwierdzających ich działanie! Nie mają również badań, które by pokazały jak szkodliwe są skutki uboczne ich stosowania. Wystarczy coś wyprodukować, nazwać to suplementem, napisać do tego kilka artykułów czy może jakąś mądrą książkę i już można to sprzedawać.


Leki natomiast mają już badania. Niektórzy w nie wierzą, a niektórzy nie. Badania są po to, aby udowodnić czy dany lek działa czy też nie, wykazują również czy występują jakieś skutki uboczne.


Nie chcę powiedzieć, że leki są dla nas potrzebne, ponieważ tak naprawdę nie potrzebujemy nic z zewnątrz, aby uleczyć swoje organizmy! Nasze ciało leczy się samo, my możemy jedynie wspomóc je naturalnie, odżywiając się we właściwy sposób i oczyszczając nasz organizm.3. Jeśli coś nas nie zabija od razu to nie znaczy, że skumulowane przez lata tego nie zrobi.


Jeśli coś się kumuluje np. w wątrobie (leki, suplementy), nasza wątroba tego nie oczyszcza i pojawia się problem. Za kilka lat dostajemy nowotwór i tak naprawdę nie wiemy z jakiego powodu. Ludzie nie rozumieją połączenia pomiędzy tym co wkładają do buzi, a swoją chorobą.UWAGA! B6 i B12


Zażywanie sztucznych witamin B6 i B12 o 3-4 razy zwiększa ryzyko raka płuc!


Przeprowadzono bardzo długie badania (przez ponad 10 lat) na 77 180 osobach w wieku pomiędzy 50 a 76 lat.


Według tych badań:

 • u mężczyzn, którzy zażywali sztuczne witaminy B6 i B12 - nastąpił wzrost zachorowań na raka płuc średnio o 30-40 %,

 • zażywanie przez 10 lat mega dawek witaminy B6 lub B11 - nastąpił 2-krotny wzrost zachorowań na raka płuc!

 • osoby palące, które zażywały megadawki witaminy B6 - nastąpił 3-krotny wzrost zachorowań na raka płuc,

 • osoby palące, które zażywały megadawki witaminy B12 - nastąpił 4-krotny wzrost zachorowań na raka płuc.


Witaminy, które powinny nam pomagać zabijają na raka płuc zażywane jako sztuczne!

pigułki

UWAGA NA MITY! Weź megadawkę to zadziała!


Nie mogę tego potwierdzić, ani zaprzeczyć - może tak, może nie, ale czy ktoś mówi wtedy o skutkach ubocznych? Mówi o tym, że być może te megadawki będą pomagać Twoim zdrowym komórkom, ale nie mówi, że np. taka witamina B6 czy B12 będzie karmić Twoje komórki nowotworowe.


W przypadku witaminy D3 tak działa system suplementacyjny:


Rekomendowana dawka dzienna witaminy D3 wynosi od 600 do 2000 IU (niektórzy mówią nawet do 4000 IU).


Natomiast, kiedy wyjdziesz na słońce na 20 minut to jesteś w stanie wytworzyć sobie i zmagazynować do 25 000 IU w swoim organizmie.


Co mówią sprzedawcy suplementów?


„Ci debile się nie znają, którzy rekomendują Wam 600 - 2 000 IU! Weź 50 000 IU, które na pewno Ci pomoże!”


Mam dla Ciebie propozycję, najpierw sprawdź poziomy, nie modę!


Wcześniej była moda na lewoskrętną witaminę C, teraz witaminę D3, olejek CBD. Za pół roku będzie następna, a duża część osób, która chce się w naturalny sposób leczyć, po prostu chodzi za modą, zamiast sprawdzić czy tak naprawdę potrzebuje tych witamin.Ale dlaczego nasi sprzedawcy suplementów tak chętnie nas zachęcają do megadawek?


 • Możesz szybciej zjeść i wrócisz po więcej.


Jak jest wzór sprzedawców megadawek?


 • Mówi do nas, że oni nie wiedzą.

 • Oni przed Tobą to ukrywają

 • Mają doktora X, który udowodnił (bo przecież napisał książkę), że działa taka witamina w taki czy inny sposób i powinieneś to zażywać.

 • Weź moją - moją jest najbardziej naturalna.


Nie udowodnione, mega dawki suplementów, które zażywasz przez lata, mogą się odkładać w Twoim organizmie i nie wiadomo tak naprawdę jak to będzie działało. Chciałbym Cię przed tym uchronić.
MOJA RADA


1. Wszystkie suplementy się kumulują.

Dlatego jak idziesz do lekarza, powiedz mu o tym, jakie zażywasz suplementy i w jakich dawkach.


W przypadku witaminy D3, największym problemem jest zażywanie dużej ilości wapnia w tym samym czasie! Może powstać hiperkalcemia, czyli odkładanie wapnia w tkankach miękkich. Osoby, które będą Cię namawiać na zastosowanie megadawek witaminy D3, mogą zapomnieć o tym, żeby Ci powiedzieć, że potrzebujesz równocześnie stosować witaminę K2, która będzie usuwać ten wapń. Ważne również jest to, żeby nie zażywać wtedy wapnia sztucznego!


2. Unikaj suplementów sztucznych.


Uważaj na równe liczby na opakowaniach!

Jeśli jest napisane na opakowaniu, że czegoś jest 2 000, 3 000 albo 200 to to jest na pewno sztucznie wyprodukowane. Nic w naturze nie występuje w równych dawkach. W naturze może występować np. liczba 7 327,7535493 jeśli mielibyśmy to w jakiś sposób policzyć.


3. Unikaj kilku tysięcznych procentów dziennego zapotrzebowania.


Często na opakowaniach jest napisane - 9 000% dziennego zapotrzebowania na witaminę A. Zastanów się, po co Ci 9 000%? Witaminę A na pewno doskonale możesz pobrać z pokarmów.


Jeśli coś w naturze, np. jarmuż ma 1500% dziennego zapotrzebowania na witaminę C to wszystko jest w porządku, ponieważ Twoje ciało pięknie wybierze sobie tą witaminę C, wykorzysta tyle ile potrzebuje, a resztę wydali na zewnątrz.


Jak zażyjesz tą witaminę C sztuczną to ona może pozostać w Twoim ciele i magazynując się przez lata, może powodować nowotwory w przyszłości.

leki

WITAMINA B17


Nikt nigdy nie udowodnił działania witaminy B17 (znanej również jako amigdalina) na ludziach i jej działania antynowotworowego. Przeprowadzono kilka badań na szczurach, natomiast nikt nigdy nie podjął się badania na ludziach, ponieważ jest to toksyczna witamina! Witamina B17 występuje w pestkach, migdałach, stąd też nazwa, więc warto tam jej szukać.UWAGA! BETA-KAROTEN


Zwiększa ryzyko raka płuc!UWAGA! KWAS ASKORBINOWY (WITAMINA C)


Wszystkie witaminy i składniki w naturze występują w kompleksach. Tak samo jest z witaminą C.


Składa się z 4 elementów:

 • witamina P - na żylaki i krwawiące dziąsła,

 • witamina J - na zadyszkę,

 • witamina K - na zatykanie żył i problemy z wapniem,

 • miedź - w przypadku objawów autoimmunologicznych, a również na kolagen, który nie zbuduje się jak nie będzie miedzi. To nie chodzi o miedź, która jest w formie metalu. To jest organiczna miedź, która jest enzymem i wspaniale wchłania się w naszym organizmie. Występuje w naturalnej witaminie C.Niektórzy mówią, że po zażywaniu kwasu askorbinowego, czują się lepiej i przeszło im np. przeziębienie. Wiesz dlaczego? Dlatego, że tu jest kwas. Równie dobrze mógłbyś napić się octu jabłkowego i byłoby takie same działanie, ponieważ nasz zakwaszony organizm będzie szybciej sobie radził z przeziębieniem. Zatem jeśli jesteś przeziębiony, zamiast zażywać olbrzymią dawkę kwasu askorbinowego to lepiej napij się octu jabłkowego, który możesz zrobić sobie sam i to będzie najtańszy sposób uzdrowienia.Problem obróbki termicznej!


W przypadku, kiedy obrabiamy sobie witaminę C to wytwarza się tzw. rakotwórczy furan.


Furan to chemiczne zanieczyszczenia, które naturalnie wytwarzają się podczas obróbki termicznej żywności. Są one obecne w przetworzonych produktach.


Furan wchłania się w jelitach, ale może go też absorbować przez układ oddechowy np. podczas palenia papierosów. Może też przenikać przez krew pępowinową i łożysko, czyli już dziecko jest narażone na furan w łonie matki.


Jak ograniczyć spożywanie furanu?


Przestać gotować i podgrzewać żywność! Czy to nie proste? Jeśli chcesz zjeść paprykę to po prostu ją zjedz. Jeśli chcesz zjeść warzywa czy owoce to po prostu je zjedz, one nie potrzebują smażenia, ani podgrzewania. Wtedy nie będziesz miał problemów z furanem. To nie jest tak, że on występuje od zawsze tylko on występuje od zawsze w wysmażonych, gotowanych, pieczonych pokarmach.


Ludzie myślą sobie, że wstają rano i dostają raka, tak jak katar im z nosa pociekł, a tak nie jest. Rak się buduje, poprzez odkładanie toksyn w naszych narządach i w pewnym momencie nasze ciało nie radzi sobie z ich oczyszczaniem. Krytycy śmieją się, że ludzie zdrowi cały czas się oczyszczają. Pewnie, że się oczyszczają bo zażyli furanu i innych toksyn przez 35 lat tyle, że muszą się ich teraz pozbyć ze swojego organizmu.

smażenie

UWAGA! STEARYNIAN MAGNEZU


Spotkasz go we wszystkich tabletkach i multiwitaminach.


Stearynian magnezu jest udowodnione, że

 • zawarty w multiwitaminach - powoduje cukrzycę, raka i zawały,

 • w tabletkach jest dodawany po to, żeby był środek poślizgowy.


Zażywając różnego rodzaju multiwitaminy czy tabletki, które mają stearynian magnezu, a większość z nich ma to tak jakbyś codziennie lizał kredę swojej Pani nauczyciel.
Przemysł suplementacyjny to przemysł petrolium.


To jest bardzo silny przemysł, który tworzy leki. Tutaj nie udowodnione działanie pewnych substancji można sprzedać w inny sposób. Zatrudnia się różnych ludzi w Internecie, którzy po prostu te rzeczy sprzedają.Witaminy występują zawsze w kompleksie.


Wyizolowane nie dadzą tego samego co np. całe jabłko, ponieważ jest tam 10 000 dodatkowych związków potrzebnych do życia, których sprzedawca suplementów nigdy dla Ciebie nie wyizoluje i nie poda!


Często gdy zażywasz kwas askorbinowy, dostajesz żylaków, krwawią Ci dziąsła, ponieważ zażywasz niekompletne witaminy i wtedy poziom innych witamin również się obniża. Może być również tak, że nie będziesz mógł poruszać swoim barkiem bo odłoży się tam wapń, ponieważ nie miałeś witaminy K.


Są suplementy, które są naturalne i tutaj warto zwrócić się do tych osób, które powiedzą Ci dokładnie z czego to powstało, ponieważ jeśli coś jest naturalne, wcale nie oznacza, że jest dla nas zdrowe.


Jeśli w naturze występuje lanolina na skórze owcy to wcale nie oznacza, że to jest środek naturalny, ponieważ aby powstała witamina D3 z tej lanoliny to muszą się zmienić pewne informacje chemiczne. Taka lanolina trafia do laboratorium i ona już nigdy nie jest naturalną witaminą D3.


Wszystkie suplementy i ten okres w dziejach ludzkości jest okresem eksperymentacyjnym. Jesteś króliczkiem doświadczalnym, sprawdzają na Tobie czy wytrzymasz, zobaczą za 20-30 lat czy te megadawki różnych suplementów, które dzisiaj się nam sprzedaje, będą dla nas korzystne czy nie.


Ale ja nie chcę być króliczkiem doświadczalnym, ja wolę jeść to co natura mi dała.


Jeśli coś wyrosło z gruntu, miało siłę, żeby przebić się przez ziemię to też miało siłę, żeby pobrać związki organiczne, które są nam potrzebne do życia. Wolę zażywać to w formie nieprzetworzonej, wycisnąć sobie sok, zrobić sobie szejka, sałatkę - najbardziej surowe, jak to jest tylko możliwe.Zaoszczędź swoje pieniądze, zamawiając np. zdrowe jedzenie w jakiś ekologicznych farmach i w ten sposób odżywiaj swoje ciało!


 


10 139 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Kommentar


Panie Mariuszu dziękuję za ciekawy i pouczający materiał.Chcę sie zapytać dlaczego od paru dni nie ma już filmików na Youtube które były bardzo ciekawe,chcę się dowiedzieć jak przygotować siebie i swoją rodzinę na wydarzenia 21 grudnia.Kiedy i czy będzie Pan ten temat kontynuował,bardzo proszę o odpowiedź

Gefällt mir
bottom of page