top of page

WOW! 5 tybetańskich ćwiczeń na wieczną młodość!

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Dużo mówimy Wam o diecie, o tym żeby jeść zdrowe, surowe, nieprzetworzone jedzenie. Bez glutenu, nabiału, mięsa.


Następnym elementem naszego zdrowia są ćwiczenia.

Nie jestem zwolennikiem siłowych ćwiczeń, biegania po 15 km po to, żeby zrzucić kilogramy. Preferuję ćwiczenia lekkie i proste.

pies z głową w dół

Chciałbym Ci dzisiaj pokazać 5 ćwiczeń tybetańskich, które są uznawane za ćwiczenia na wieczną młodość!


W naszym ciele są wiry energii (czakry), które znajdują się w różnych punktach. Ćwiczenia tybetańskie pozwolą Ci pobudzić te wiry, aby obracały się we właściwy sposób.Na początek, każde z ćwiczeń należy powtórzyć tylko 5 razy. W kolejnych dniach, dodajemy po 2 powtórzenia, aż dojdziemy do 21 powtórzeń.


Pamiętaj, że wszystko w swoim tempie, bez pośpiechu.


Ważne jest, żeby zachować umiar i nie przeforsować się na samym początku.

Czakry również muszą się pobudzać w Twoim ciele w odpowiednim tempie.Pierwsze ćwiczenie tybetańskie


Stań prosto, stopy rozstaw równolegle na szerokość bioder. Nabierz powietrza i rozłóż ręce na boki. Obracaj się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Na koniec ćwiczenia, złóż razem obie ręce i popatrz na swoje palce po to, żeby uspokoić błędnik i rozbiegane oczy.Drugie ćwiczenie tybetańskie


Połóż się na plecach. W pierwszej kolejności, wraz z wdechem podnieś głowę do góry i przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Drugą częścią ćwiczenia jest podniesienie wyprostowanych nóg do góry. Wraz z wydechem, opuść najpierw nogi, a następnie głowę.

mata do jogi

Trzecie ćwiczenie tybetańskie


Uklęknij na macie. Ułóż ręce z tyłu pod pośladkami i w pierwszej części ćwiczenia, przyciągnij brodę do klatki piersiowej. W tym samym czasie nabierz powietrza i odchyl głowę i tułów maksymalnie do tyłu, cały czas trzymając powietrze. Jak wracasz do pozycji wyjściowej to wtedy wypuszczasz powietrze ustami.Czwarte ćwiczenie tybetańskie


Usiądź na macie, prostując lekko rozchylone nogi. Wyprostuj się i połóż ręce płasko przy pośladkach. Naszym zadaniem jest podnieść tułów do góry. Znowu najpierw przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Nabierz powietrza, a następnie wypnij klatkę piersiową do przodu i unieś biodra, tak aby utworzyć kąt prosty z kolanami. Wychyl głowę jak najbardziej do tyłu. Cały czas trzymaj powietrze w środku. Jak wracamy do pozycji siedzącej to wtedy wypuszczamy powietrze.

ćwiczenia na trawie

Piąte ćwiczenie tybetańskie


Połóż się na brzuchu, oprzyj się na dłoniach i stopach. Głowę odchyl jak najbardziej do tyłu. Następnie biorąc wdech, podnieś biodra do góry, tak aby Twoje ciało utworzyło kształt litery "V". Brodę przyciągnij do klatki piersiowej. Powróć do pozycji wyjściowej i wypuść powietrze.Wykonując te ćwiczenia każdego poranka, będziesz mógł odzyskać witalność, zdrowie i młodość. Twoje ciało się rozciągnie i będzie zupełnie inaczej oddychać.


Zachęcamy do spróbowania!


 


22 848 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page