top of page

Zapalenie trzustki - powody, objawy, skuteczne metody „gaszenia”!

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Trzustka jest niezwykle ważną częścią naszego układu trawiennego. Reguluje wiele procesów metabolicznych, zatem narażona jest na różne uszkodzenia.

ból trzustka

Jakie są powody zapalenia trzustki?


1. Najbardziej oczywiste: alkohol, ale jednocześnie syrop glukozowo-fruktozowy


Syrop glukozowo-fruktozowy to naprawdę najgorsza rzecz, jaką możemy spożywać. Natomiast wiele osób myli tutaj fruktozę z owoców z tym syropem. Syrop glukozowo-fruktozowy powstaje z kukurydzy i to najczęściej GMO. Jest to najtańszy słodzik na świecie, który jest dodawany do wszelkich pokarmów przygotowywanych przemysłowo do jedzenia (gotowych na tackach, które wrzucasz do mikrofalówki), fast-foodów itp. Jest to niszczące na naszą wątrobę, dlatego unikajmy go najbardziej jak się da. Najlepiej, żeby w ogóle zlikwidować go z naszego życia!

Wątrobę także niszczymy, spożywając alkohol. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik: „Czy alkohol to trucizna?”


Alkohol i syrop glukozowo-fruktozowy tak samo działają niszcząco na wątrobę. W momencie kiedy wątroba się wyniszcza, zaczyna wysyłać dużo toksyn, które nazywają się cytotoksynami. One mają za zadanie niszczyć inne organy w naszym organizmie.2. Zwłóknienia torbielowate


W Internecie najcześciej znajdziesz informacje, że zwłóknienia torbielowate to są dziedziczne (genetyczne) zmiany. My skłaniamy się bardziej w kierunku epigenetyki!


Dr Bruce Lipton, Joe Dispenza, Gregg Braden są to osoby, które propagują tą wiedzę. Jest to wiedza znana od wielu lat, gdzie naukowcy zauważyli, że to nie geny decydują o danej strukturze, która powstaje z komórek czy konkretnych białek, a środowisko w jakim te geny się znajdują.


Dlatego to Ty masz wpływ na to, czy jesteś zdrowy czy nie! Jeżeli uważamy, że to geny decydują o wszystkim to np. możemy myśleć, że skoro moja babcia i mama miały raka to ja również będę miał, nie zwracając zupełnie uwagi na to co robimy. My w projekcie Odmładzanie Na Surowo odrzucamy całą tą koncepcję.


Na przykład osoby, które miały dany gen, powodujący jakąś chorobę, niby dziedziczną, były zabierane z danego środowiska czyli np. adoptowane dzieci i rozwijały się w zupełnie innym środowisku, miały zupełnie innych rodziców, oddychały zupełnie innym powietrzem, stresowały się z innych powodów - to one nie chorowały na te choroby, na które chorowali czy umarli ich rodzice. Dlatego to jest bardzo ważne, żeby zwrócić na to uwagę, skąd pochodzą te zwłóknienia?


W momencie, kiedy te zwłóknienia powstają, takim bardzo oczywistym objawem jest to, że pojawia się ciężki śluz, który jest w trzustce, jelitach, płucach. Można by było powiedzieć, że jest śluz to trzeba go leczyć, ale my patrzymy troszeczkę inaczej w projekcie Odmładzanie Na Surowo na problemy zdrowotne.


Jeśli mamy powód, czyli pojawia się śluz to my nie zajmujemy się tym śluzem. Zastanawiamy się co było przed. Dlaczego ten śluz powstaje? Są opracowania naukowe, które mówią, że śluz jest wytwarzany przez nasz organizm, aby łatwiej pozbyć się czegoś na zewnątrz, czyli np. jak mamy katar to nie jest to choroba. Katar jest procesem oczyszczania naszego organizmu z toksyn.


Ważne jest, aby przestać robić rzeczy, powodujące ten śluz. Tak aby on zniknął i żeby Twoje ciało nie musiało tego wyrzucać na zewnątrz.3. Przewlekłe zapalenia


Wymieniane są co najmniej dwie przyczyny przewlekłych zapaleń:


  • zatkane przewody poprzez kamienie żółciowe,

  • wirusy.


To są bardzo ważne elementy. Jeśli masz jakieś problemy z kamieniami żółciowymi, obejrzyj nasze filmiki na YouTube, gdzie dowiesz się jak się ich pozbyć:

Natomiast wirus to jest wg pewnych fachowców - pakiet informacji. Wcale nie przychodzi z zewnątrz, my po prostu mamy go w środku. Jest to nieżywy mechanizm, zapisana informacja w naszym organizmie. W momencie kiedy nasze ciało jest osłabione, zestresowane, ma jakieś problemy, z którymi sobie nie radzi to wtedy ta informacja się pojawia.


Czy powinniśmy to leczyć?


Na podstawie zgromadzonej wiedzy nie sądzę, że powinniśmy zajmować się leczeniem wirusów. Powinniśmy zadbać o nasze ciało, aby nie otwierało pakietów informacyjnych z tymi wirusami, które tam się znajdują.4. Gotowane potrawy


Trzustka to jest jednocześnie organ i gruczoł. Może produkować hormony i enzymy.


Enzymy to elementy w formie białek, które mają pomóc naszemu organizmowi przetworzyć pokarm, żebyśmy mogli z niego pobrać różne wartości. Niestety zaczęliśmy gotować nasze potrawy i zabijać enzymy, które istnieją w naturze. Potrzebujemy dostarczyć takie pokarmy do naszego organizmu, które nie będą obciążać trzustki ponad to co potrzebuje wykonywać.


Na podstawie prac dr Edwarda Howella, który zainwestował 40 lat w tą naukę, zrozumieliśmy jak to działa. Dr Howell zauważył, że powyżej 48 stopni, kiedy gotujemy dany pokarm to enzymy zaczynają ginąć. Powyżej temp. 52 stopni są martwe wszystkie, czyli ten pokarm dostarczamy do naszego organizmu martwy.

trzustka nie lubi tłuszczu

Ma to takie znaczenie, że trzustka zajmuje się czymś na dużą większą skalę niż powinna i pompuje enzymy. Dr Howell stwierdził, że po 15-20 latach trzustka jest tak wykończona i powiększona 2-3 razy w stosunku do normalnej trzustki, że nie jesteśmy w stanie być zdrowi i normalnie funkcjonować.


Zachęcam Cię do tego, aby poznać wiedzę na temat enzymów i zrobić wszystko, aby większość pokarmów, które dostarczasz miały te enzymy z natury, aby Twoja trzustka miała normalną wielkość i nie musiała się przepracowywać.
A teraz złap objawy, zanim będzie za późno!


Bardzo ważne, żeby zrozumieć, że te objawy, które tutaj wymieniłem, mogą dotyczyć też innych organów i różnych innych zachowań w naszym ciele. Część z nich jest typowa dla trzustki, ale część może się pojawić się również w innych przypadkach.1. Ciągłe wzdęcia


Nie mówię o tych wzdęciach, które się pojawiają jak np. zmienimy swoją dietę, przestajemy jeść dużo pokarmów gotowanych, a wprowadzamy pokarmy surowe. Wtedy w naszym jelicie, może nie być wystarczająco flory bakteryjnej, żeby rozkładać te elementy. Część z nas robi lewatywę, część nie. Te osoby, które nie robią lewatywy, mają dużo większe problemy. Dlatego my od samego początku zachęcamy do lewatywy, aby oczyścić jelito, pozbyć się tych elementów, które są tam z nami przez lata i ciężko jest je wydalić. Ciągłe wzdęcia mogą być oznaką problemów z trzustką, ale nie tylko.2. Ból w dolnej części brzucha


Ciągły, połączony ze wzdęciami ból w dolnej części brzucha to następny sygnał dla Ciebie, że coś może być nie tak z trzustką.3. Kłucie trzustki


Bardzo wyraźny problem trzustki. Jeśli zaobserwujesz ciągłe bóle brzucha, wzdęcia to połóż rękę po lewej stronie pod żebrami, gdzie znajduje się trzustka. Wciśnij w tym miejscu lekko palce do środka. Jak poczujesz kłucie, tak jakby ktoś wbijał Ci igiełki to może wskazywać na problemy z trzustką.


Na naszym ciele, wszędzie gdzie naciskamy, nie powinniśmy odczuwać bólu. Jeśli naciśniesz i jest ból to znaczy, że trzeba się tym zająć.4. Chroniczne rozwolnienie5. Utrata apetytu6. Steatorrhea (biegunka tłuszczowa)


Nie przyswajamy tłuszczu z pokarmów i stolec jest otłuszczony. Możesz zaobserwować np. zabrudzoną toaletę po wypróżnieniu. To będzie sygnał dla Ciebie, że coś z trzustką jest nie tak.

ręka na brzuchu


7. Niska wchłanialność witamin rozpuszczalnych w tłuszczach


W momencie kiedy mamy tą biegunkę tłuszczową to nie dość, że nie wchłaniamy tłuszczy to jeszcze mamy problem z przyswajaniem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach czyli A, D, E, K. Tutaj nie będzie miało żadnego znaczenia jakie suplementy bierzesz. Czy bierzesz je kilogramami czy tylko 2 gramy, bo nie będziesz ich po prostu przyswajać! One będą lądować w toalecie. Potrzebujesz zadbać o wątrobę i trzustkę, a wtedy nie będziesz potrzebować suplementów.8. Problemy z insuliną


Trzustka produkuje insulinę, ale tutaj insulina będzie też wyznacznikiem dla Ciebie i następne kroki to będą niestety guzy, nowotwory. Mam nadzieję, że uratujemy Twoją trzustkę zawczasu.
Jak sobie pomóc?


1. Przestać robić to co powoduje te problemy


To jest najtrudniejsze do zrozumienia. Do tej pory byliśmy wprowadzani w błąd, że tak naprawdę nie mamy wpływu na wiele rzeczy, że choroby w naszym ciele przychodzą albo z powietrza albo od rodziców. Coraz więcej naukowców całe szczęście skłania się w tym kierunku i twierdzi, że to my decydujemy czy jesteśmy zdrowi czy nie!


Ty masz kontrolę nad swoim ciałem, to Ty decydujesz! Jak przestaniesz robić to co powoduje, czyli m.in. zlikwidujesz alkohol, syrop glukozowo-fruktozowy, pokarmy gotowane to Twoje ciało natychmiast zareaguje i zacznie procesy naprawcze.2. Soki wyciskane w domu.


Soki potrzebujemy wyciskać w domu i pić je na świeżo, aby zachowały wszelkie wartości odżywcze. Soki to też taki strażak. Możesz nim zagasić każde zapalenie w swoim ciele!

sok na trzustkę
trzustka leczona sokiem

To będą soki, które pomogą Twojej trzustce zacząć proces odbudowy.3. Moc surowych warzyw i owoców.


Nic lepiej nie likwiduje problemów w naszym ciele niż warzywa i owoce w formie niezmienionej po to, żeby mieć enzymy i wszystkie elementy, które dostarcza nam natura.4. Czasowa głodówka


Jemy przez cały czas, uzależniliśmy się od jedzenia. Od samego rana kiedy wstajemy do późnej nocy, zanim pójdziemy spać. Nie ma szans, żeby uratować swoją trzustkę w ten sposób!
Problemy z trzustką mogą być jednym z najważniejszych zapalników ze wszystkich w naszym ciele, jeśli chodzi o choroby przewlekłe. Jeśli zadbamy o trzustkę to wiele objawów ma szansę się nigdy nie pojawić. Dlatego te cztery rzeczy mam nadzieję, że pomogą również Tobie doprowadzić Twoją trzustkę do stanu pierwotnego. W ten sposób pomożesz swojemu ciału żyć, mieć mnóstwo energii i przeżyć życie bez zbędnych zabiegów, operacji, leczenia czy zamartwiania się. Tego Ci naprawdę serdecznie życzę.


 


13 224 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page