top of page

Zapraszamy do łazienki, czyli nasza higiena osobista i nie tylko

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Często pytacie nas jak wygląda nasza higiena osobista, co stosujemy do mycia zębów, jakich kosmetyków używamy i czy w ogóle używamy?


Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te pytania.


Zapraszamy do łazienki.

umywalka

Zawsze zaczynamy nasz dzień od płukania ust olejem kokosowym przez 20 minut. Koniecznie musi to być olej tłoczony na zimno. Więcej na ten temat, znajdziesz m.in. w naszej książce "Surowe zdrowie". O korzyściach płynących z płukania ust olejem, posłuchaj w naszym filmiku.


Kolejną czynnością, którą wykonujemy jest oczywiście mycie zębów. Bardzo ważne jest aby myć zęby, pastami bez FLUORU! Fluor nas niszczy, jest bardzo rakotwórczy i źle wpływa na tarczycę. Fluor w tablicy Mendelejewa jest tuż nad jodem. Gdy brakuje jodu w naszym ciele to fluor natychmiast go zastępuje, niszcząc tarczycę. My używamy głównie pasty ziołowe z naturalnymi składnikami tj. Dabur Herbal z Neem czy pasty rosyjskie Babuszki Agafii.


Dodatkowo myjemy swój język. Ja używam specjalnie do tego celu przeznaczonego skrobaka. Wiele osób o tym nie wie, ale jest to bardzo ważna czynność, o której często zapominamy.


Dodatkowo, używamy nitki lub patyczków dentystycznych do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Można zastosować również irygator do płukania. Czyszczenia nie musimy wykonywać codziennie, wystarczy np. raz na dwa dni. Jednak trzeba o to też zadbać.

nitka dentystyczna

Mężczyźni pytają, jak ja się golę? Do momentu, kiedy używałem zwykłej maszynki do golenia to cały czas miałem podrażnienia na skórze. Teraz używam maszynkę elektryczną, z której naprawdę jestem zadowolony.


Po goleniu, oczywiście smaruję twarz zimnotłoczonym olejem z awokado. Wspaniały, numer 1 olej na świecie na wszystkie rodzaje skóry!


Jak się myjemy?

Myjemy się scrubem.

Przepis na scruby, które stosujemy znajdziesz tutaj.Do części intymnych, kupujemy mydła, które mają niesamowity, ziołowy skład, np. z firmy Sylveco, Biolaven. To są mydełka z Polski.


Można też myć się olejem w częściach intymnych, ale my korzystamy nadal z mydła. Jeśli znajdziemy lepsze rozwiązania to oczywiście będziemy się z Wami dzielić.


Bardzo ważne jest, żeby naszą skórę natłuścić. Do tego celu używamy różnego rodzaju olei - wspomniany już olej z awokado, rycynowy, neem, makadamia.


Agnieszka w ogóle nie używa kosmetyków kolorowych (pomadek, szminek, cieni na powieki itd.). Ja akceptuję i kocham kobiety naturalne, dlatego zgadzamy się tutaj w 100%. Uwielbiam urodę kobiecą bez makijażu.Uwaga!


Poznaliśmy taką fajną zasadę:

zielone zdrowie

Nie o to chodzi, że my mamy się od zewnątrz nasmarować, najważniejsze jest to co jemy, co wprowadzamy do swojego ciała. Jeśli jesteś zielony, czysty w środku to też jesteś czysty na zewnątrz!Naszą skórę, odbudowuje się od środka.


Dbajmy o siebie od zewnątrz, tak samo jak dbamy o siebie od wewnątrz.


 


7809 wyświetleń3 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page