top of page

Zobacz co stopy mówią Ci o wątrobie?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Co możesz zaobserwować na swoich stopach?


Co będzie sygnałem dla Ciebie odnośnie Twojej wątroby?


Dzięki temu artykułowi, będziesz mógł rozszyfrować swoje dolegliwości, które być może do tej pory są dla Ciebie tajemnicą.


Mam nadzieję, że to co Ci przekażę jako rozwiązanie, pomoże Ci pozbyć się tych objawów

stopy z lupą

1. POPĘKANE PIĘTY


  • Popękane pięty to przede wszystkim niedobór witaminy B3 i omega-3.


W przypadku zmian na skórze, wysuszenia skóry czy popękanych pięt, zawsze patrz na niedobór witaminy B3, który m.in. ma swój początek w wątrobie. Problem przyswajania witamin jest związany właśnie z wątrobą.


  • Brak żółci


Wątroba wytwarza żółć po to, żebyśmy mogli przyswajać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) oraz kwasy omega-3. Są to elementy, które potrzebujemy wybierać z tłuszczów. Kiedy nie mamy wystarczająco żółci (a żółć jest to taki element, który pomaga wybierać wszystkie elementy, które nam są potrzebne, w postaci witamin rozpuszczalnych w tłuszczach), nasze ciało nie dostaje tych elementów. Problem zaczyna się w tym, że nasza żółć nie może być wyprodukowana w odpowiedniej ilości np. kiedy nie mamy pęcherzyka żółciowego, który w Polsce wycina się nagminnie. Natomiast chcę Cię od razu uspokoić, bo często kiedy mówię o pęcherzyku żółciowym, pytacie się mnie, co zrobić gdy pęcherzyk żółciowy został wycięty? Potrzebujesz spożywać dużo więcej gorzkich pokarmów po to, żeby pobudzać swoją wątrobę do produkowania żółci w dużo większej ilości, niż osoby, które mają swój pęcherzyk żółciowy.


  • Zbyt częste posiłki


Pęcherzyk żółciowy jest po to, aby produkująca żółć wątroba, miała magazyn żółci. Jest to worek, w którym zbiera się żółć. W momencie kiedy jemy, ta żółć jest uwalniana w procesie trawienia. Gdy jemy zbyt często, to nie ma czasu na zebranie się tej żółci. Zbyt częste posiłki również powodują to, że tej żółci jest niewystarczająco.


  • Pokarmy ubogie w witaminy B i omega-3


Mówi się do nas, że powinniśmy jeść zwierzęta, ponieważ w nich jest omega-3. Natomiast nie mówi nam się tego, że kiedy je ugotujemy czy upieczemy to tam już nie ma omegi-3, którą możemy swobodnie przyswoić. My zachęcamy Ciebie do tego, aby wyciskać sobie na świeżo olej z lnu, który będzie dostarczał Ci bardzo dużej ilości kwasów omega-3. Jak pobudzisz swoją żółć, dostarczysz olej z lnu (najlepiej wyciskany w domu i spożyty w 2 godziny od wyciśnięcia) to wtedy dostarczysz sobie wystarczająco dużo kwasów omega-3.


  • Nadwaga/stłuszczenie wątroby


Popękane pięty są spowodowane również nadwagą, ale nadwaga to również stłuszczenie wątroby. Wiele osób tego nie rozumie i nie wie, że jeśli masz worek przed sobą, spuchnięty brzuch to również jest spuchnięta Twoja wątroba. Twoja wątroba jest przetłuszczona.2. CZERWONE I BRĄZOWE KROPKI, PLAMKI, PRYSZCZE


Następny znak od Twojej wątroby na stopach i nogach to czerwone i brązowe kropki, plamki, pryszcze. Jest to przede spowodowane przede wszystkim słabym krążeniem. Krew nie jest w stanie podążać z powrotem i w ten sposób powstają tam zatory. Przyczyną jest również słabe wydalanie, a wątroba to jest organ wydalniczy numer jeden w naszym ciele. Wszelkie procesy wydalnicze odbywają się przez wątrobę. Jeżeli na Twoich nogach i stopach pojawiają się te kropki, plamy, pryszcze tzn., że Twoja wątroba nie radzi sobie z wydalaniem i tutaj będziesz mieć też problem.3. SWĘDZENIE LUB BÓL W STOPACH


Jeśli masz swędzenie stóp lub ból od spodu stopy to również przyczyną jest źle funkcjonująca wątroba. Przede wszystkim brakuje Ci witaminy B1 i znowu wchłanialność nie jest taka jak trzeba. Wątroba nie pracuje poprawnie, ale również wydalanie, w tym zbyt szybkie wydalanie B1.

obolałe stopy

Spożywasz zbyt dużo cukrów i węglowodanów, które wypłukują B1 z Twojego organizmu. Wątroba nie radzi sobie również z toksynami, które spadają najpierw do dołu w naszym organizmie, a później trzeba je podnieść do góry i wydalić. W momencie kiedy spadają na dół do stóp, ciężko jest to podnieść do góry, kiedy nie ma odpowiedniego krążenia, kiedy się nie ruszasz, masz problemy z otyłością czy nadwagą. Coraz bardziej cierpią Twoje nogi.


4. GRZYBY NA PAZNOKCIACH


Grzyby to problem balansu flory bakteryjnej. Osoby, które niewłaściwie się odżywiają, (spożywają jedzenie, które zostało termicznie lub chemicznie przetworzone i nie ma nic wspólnego z tym, co powinno się znaleźć w naszej buzi), dostarczają sobie mnóstwo różnych toksyn i bałaganu do flory bakteryjnej. Flora bakteryjna jest rozchwiana. W naszym organizmie przerastają grzyby, candida po to, żeby karmić florę bakteryjną. Natomiast jeśli flora bakteryjna jest przyduszona, nie ma szansy na rozwój, nie dostarczamy błonnika, który jest jedynym pokarmem flory bakteryjnej to właśnie drożdże, grzyby zaczynają się panoszyć w naszym organizmie i wychodzą w takich miejscach jak np. paznokcie. Tutaj flora bakteryjna będzie problemem, ale to też będzie sygnał, że Twoja wątroba nie pracuje poprawnie.


5. ŚMIERDZĄCE STOPY


Jak śmierdzą Ci stopy to jest oznaka, że Twoja wątroba nie pracuje poprawnie. Nie można mieć nie zdrowej wątroby i zdrowych nerek, limfy. Organy wszystkie pracują razem. Nie ma czegoś takiego, że masz tylko chorą wątrobę. Jeśli masz chorą wątrobę to nerki, układ limfatyczny też nie pracują poprawnie, nie oczyszcza się z toksyn poprawnie i wtedy jest problem. Kiedy te organy nie pracują poprawnie, nie masz pięknie pachnącego ciała. Osoby, które niewłaściwie się odżywiają, mają mnóstwo toksyn w swoich jelitach. Tam te jedzenie zalega, nie przedostaje się na zewnątrz, nie ma perystaltyki jelit po to, żeby przepychać to jedzenie. Powstaje zgromadzenie olbrzymiej ilości toksyn, które nie jesteśmy w stanie wydalać. Układ limfatyczny nie pracuje poprawnie, wątroba nie oczyszcza tego poprawnie i po prostu śmierdzą Ci stopy. Śmierdzi Ci całe ciało.


Kiedyś, kiedy spożywałem gotowane jedzenie, nawet fast foody, wtedy śmierdziały mi strasznie stopy. Prowadziłem firmę budowlaną w Anglii i wstydziłem się zdjąć buty, kiedy przychodziłem do klienta, ponieważ moje nogi cuchnęły.

trampki

Dzisiaj moje nogi pachną, moje ciało pachnie, ponieważ moje organy po 10 latach drogi do zdrowia, oczyściły się. Wątroba pracuje poprawnie, nerki wydalają poprawnie. Układ limfatyczny, dzięki temu, że ćwiczę i spożywam pokarmy, które powinny znaleźć się w moim ciele, pracuje poprawnie i to wszystko funkcjonuje tak jak trzeba.


Skąd są te problemy z wątrobą?


1. Gotowane jedzenie


Gotowane jedzenie jest naprawdę zgubą ludzkości.


  • Puszki, kartony, boksy, wszystkie pokarmy, które tak naprawdę w ostatnich latach zostały wyprodukowane. Niby szybko, niby łatwo, wrzucasz do mikrofali czy piekarnika i w 2 minuty masz gotowy pokarm. To nie jest pokarm, to jest tylko coś co go udaje!


  • Fast foody, które przyszły 15-20 lat temu do Polski, powodują to, że Polacy nagle zaczęli umierać na zatrważającą skalę. Ostatnie lata to najwięcej umierających Polaków od II wojny światowej. Wpuściliśmy do naszego kraju fast foody i wszelką przetworzoną żywność, która nigdy nie powinna znaleźć się na naszych talerzach. Fast foody zawierają glutaminian sodu i syrop glukozowo-fruktozowy, które niszczą nasz organizm.

otyły mężczyzna

2. Mało warzyw


Jeśli nawet zjadłbyś jakiś pokarm z tych gotowanych, ale do tego zrobiłbyś sobie olbrzymią sałatkę to jest duża szansa, że surowe warzywa, które spożyjesz, pomogą Twojej wątrobie oczyścić się z toksyn. Szczególnie pozytywnie na wątrobę działają warzywa kapustne i gorzkie. Warzywa kapustne pięknie oczyszczają wątrobę, natomiast gorzkie będą pobudzać ją do tego, aby produkowała żółć.


3. Alkohol


Alkohol to nasz wróg, który niszczy wątrobę.


4. Cukier i węglowodany


Cukier rafinowany, powstający z buraka cukrowego, w procesie rafinacji staje się trucizną dla naszego organizmu. Węglowodany, które spożywamy w postaci pieczywa, ciastek, cukierków czy napojów słodzonych są to rzeczy, które zamieniają się szybko na glukozę i niszczą naszą wątrobę.


5. Za dużo białka.


Wątroba i nerki zamieniają aminokwasy na białka w naszym organizmie. Kiedy jest za dużo białek, nasza wątroba sobie nie radzi. Powstaje zator w produkcji tych białek.


6. Leki


Leki to toksyny, które nas zabijają powoli. Osoby, które zażywają jakiekolwiek leki przez dłuższy okres czasu, mają olbrzymie problemy z wydalaniem toksyn, które zalegają w wątrobie.


Zatem jakie są rozwiązania?


Rozwiązania są proste:


1. Czasowa głodówka


Czasowa głodówka, czyli jedzenie okresowe, jednego do dwóch posiłków dziennie jest lekarstwem dla naszego organizmu. Można spożywać śniadanie między 11-13 i obiadokolację między 16-18. Później nie jemy całą dobę, aż do następnego dnia. Będzie to naprawa Twojej wątroby.


2. Zdrowy styl życia, który polecamy w projekcie Odmładzanie Na Surowo.


Nie da się powiedzieć jednej rzeczy. Projekt Odmładzanie Na Surowo to jest 5 filarów zdrowia, które cały czas omawiamy, po to abyś mógł wyzdrowieć.


W projekcie Odmładzanie Na Surowo, dzielimy się swoją wiedzą, którą zdobywaliśmy w drodze do zdrowia. Jest to wiedza oparta olbrzymią ilością przeczytanych książek, wykładów i różnego rodzaju spotkań, które odbyliśmy w przeszłości.

warzywa w skrzynce

Opisaliśmy to w swoich książkach:

Obejrzyj nasz film "5 sposobów na stłuszczoną wątrobę" https://www.youtube.com/watch?v=PKMmR6FsaKk


Jest to film, który warto obejrzeć. Jeśli chcesz, zastosuj te 5 rzeczy, odtłuść swoją wątrobę i doprowadź do tego, żeby Twoje ciało znów pięknie pachniało i cyrkulacja w Twoim organizmie odbywała się prawidłowo.Warto zastosować te rzeczy, ponieważ one dla nas działają. Działają też dla tysięcy osób, co jest dla nas paliwem do działania i mamy chęć dzielenia się tym cały czas.


Mam nadzieję, że to co dzisiaj przeczytałeś, odpowiedziało Ci na kilka pytań, związanych z Twoimi stopami oraz pomoże Ci to w rozwiązaniu tych problemów.


 


20 287 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page