top of page

Czy KOLAGEN to są nóżki kurczaka?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Co z wiszącą skórą, zmarszczkami, kolagenem?

Jak spożywać kolagen, ile i skąd go brać?

Jaki to ma związek z naszym trawieniem?

pani w lustrze

Kolagen to jest taki klej, który trzyma wszystko razem. Twoje włosy, skóra, oczy, paznokcie, wszystko co na zewnątrz jest zbudowane z kolagenu, ale również wszystko to, co znajduje się w środku - narządy i organy.


Dlaczego tak się dzieje, że ja nie spożywam mięsa od 2012 r. i mi nic nie obwisa? Jak to się dzieje, że nie opadają mi organy, moja skóra jest elastyczna, zlikwidowałem wiszący brzuch? Skąd ten kolagen tak naprawdę się bierze?


Większość osób nie wie, że tak naprawdę kolagen powstaje z aminokwasów, które tworzą białko.

pałki kurczaka

W Polsce jest taka moda, że trzeba jeść nóżki kurczaków, a wtedy dostarczymy do naszego ciała kolagen i wszystko będzie w porządku. A tak naprawdę nie o to chodzi, tylko o przyswajalność tych białek w naszym ciele!


Dlaczego z wiekiem zaczyna nam skóra obwisać?

Dlaczego z wiekiem coraz więcej mamy zmarszczek i gorzej wyglądamy?


Dlatego, że przede wszystkim mamy osłabioną wchłanialność aminokwasów, które tworzą kolagen. To nie jest tak, że potrzebujemy jeść kolagen, białko zwierzęce, bo to w ogóle nie jest z tym związane! Problem polega na tym, że z wiekiem w naszym żołądku podwyższa się pH, które optymalnie powinno wynosić między 1 a 3. Gdy mamy odpowiednie pH w naszym żołądku, wtedy uwalniają się tzw. enzymy trawienne białka. Jak nie ma odpowiedniego zakwaszenia w żołądku to jakiekolwiek białko byś zjadł, ono i tak przez Ciebie przepłynie i nic sobie z niego nie pobierzesz.


Pokarmy, które zaczęliśmy spożywać niszczą nasze żołądki i jest coraz gorzej!

starsza szyja

Jak możesz poprawić sobie przyswajalność kolagenu?


Przede wszystkim poprzez picie octu jabłkowego, który obniża pH w żołądku. Pijemy go 15 minut przed każdym posiłkiem.


Obejrzyj filmik na naszym kanale, gdzie dowiesz się wszystkiego o occie jabłkowym:W ten sposób będziesz mógł zakwasić swój żołądek i powstaną procesy, które są niezbędne do tego, aby produkować kolagen. Wtedy wszystko zacznie się naprawiać.


W naszym projekcie, ocet jabłkowy ma również olbrzymie znaczenie, nie tylko surowe spożywanie warzyw i owoców, picie soków.
Mam nadzieję, że Ci to pomoże i zaczniesz zakwaszanie żołądka.


 

13 378 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page