top of page

Jak Mieć Motywację, aby Dokonać Zmian?

Czy zdarza ci się, że brakuje ci motywacji do działania? Czy masz trudności z realizacją swoich celów? Czy czujesz się czasem bezsilny i zniechęcony? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanforda, ponad 80% ludzi ma problemy z motywacją i samokontrolą. Ale nie musi tak być. W tym wpisie pokażemy ci, jak możesz znaleźć motywację do dokonania zmian w swoim życiu i osiągnięcia swoich marzeń.


motywacja cele

Kluczową kwestią jest tutaj rola samodyscypliny. Nawet pozornie proste czynności, takie jak zdrowe odżywianie się czy regularne ćwiczenia, mają swoje korzenie w umyśle, a nie w ciele. To nasz umysł kieruje naszymi wyborami. Samodyscyplina pozwala nam kontrolować umysł, by podejmować działania w naszym najlepszym interesie.


Nierzadko podejmujemy decyzje, które nie przynoszą nam korzyści. Zrzucanie winy na otaczający nas świat, obwinianie go za ataki i utrudnienia na drodze do osiągnięcia celów, jest jednak ucieczką od odpowiedzialności. Faktycznie to my sami decydujemy, jak spędzamy każdy dzień!


Samodyscyplina jest kluczem do osiągnięcia sukcesu


Rozumiana jako rezygnacja z krótkotrwałych przyjemności na rzecz długofalowego szacunku dla samego siebie, dyscyplina jest rodzajem wyrazu miłości do samego siebie. Przejawiasz tę miłość, w wyborze zdrowych nawyków ponad chwilowymi pokusami.


Miłość do samego siebie oznacza mówienie sobie: „Mógłbym zjeść tę pizzę, ale nie pozwolę sobie, bo potem źle się poczuję. Cenię siebie zbyt bardzo, by sobie na to pozwolić”. To samo dotyczy ćwiczeń – wybierasz je dlatego, że kochasz siebie wystarczająco, by dbać o swoje samopoczucie.


Miłość do samego siebie to klucz do osiągnięcia szczęścia. Wymaga to zdyscyplinowania swojego zachowania. Trwała radość opiera się na codziennym kształtowaniu swojej osobowości. Nie polega na wielkich gestach, ale na małych, codziennych wyborach.


Dobrym przykładem jest wyzwanie Moje90Dni. Spotykamy wiele osób, które dzielą się z nami historiami o utracie wagi, odstawieniu leków i odzyskaniu zdrowia w zaledwie 90 dni. Dlaczego?


Nie dlatego, że były to rezultaty magicznych pigułek czy egzorcyzmów. To dlatego, że nauczyli się samodyscypliny, czyli na nowo pokochali samych siebie. Gdy uczymy się kochać siebie i dbać o siebie, osiągamy sukces.


KLIKNIJ i dowiedz się więcej o Wyzwaniu Moje90Dni


Moje90Dni wyzwanie

Aby odnaleźć motywację, musisz najpierw pokochać samego siebie. Ta miłość musi być tak silna, że nic nie jest w stanie jej osłabić. Wtedy wszystkie twoje działania będą wynikać z miłości. Nie pozwolisz sobie na podjadanie, lenistwo czy cofanie się do poprzedniego, gorszego stanu. Troska o siebie stanie się naturalnym nawykiem, a miłość do samego siebie będzie w to wpleciona przez całe życie.


Czynności wykonywane codziennie, budują Twój charakter


To właśnie tutaj tkwi odpowiedź na pytanie, skąd czerpać wewnętrzną motywację.


Przez głęboką miłość do samego siebie osiągniesz trwałe zmiany, dbając o siebie, zamiast niszczyć samego siebie… Kształtując swoje codzienne nawyki i podejmując świadome wybory, budujesz nie tylko lepszą przyszłość, ale również bardziej spełnione życie.729 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page